Express-Miejski.pl

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu w Braszowicach

Zmiana organizacji ruchu w Braszowicach fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zmieniła organizację ruchu w Braszowicach w obrębie skrzyżowania krajowej ósemki z drogą powiatową 3157D (przy boisku).

Oznacza to, że od kilku dni z wioski bezpośrednio na krajową ósemkę nie można wyjechać już z pominięciem sygnalizacji świetlnej. Dotychczas istniała tak możliwość, a kierowcy do ruchu na krajowej ósemce włączali się korzystając z drogi powiatowej 3157D, tuż przy boisku.

Od kilku dni przed skrzyżowaniem drogi powiatowej 3157D z krajową ósemką na kierowców jadących od strony Braszowic pojawił się znak zakazu wjazdu. Oznacza to, że wyjazd tą trasą został zamknięty, a skrzyżowanie dróg służy jedynie do zjazdu z drogi krajowej.

Zmiana nastąpiła ze względów bezpieczeństwa. Dotychczas kierowcom jadącym od strony Ząbkowic Śląskich w kierunku Barda zdarzało się pomylić trasę i zjechać na drogę powiatową. Często byli też oślepiani przez kierowców oczekujących na wyjazd z Braszowic. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nosiła się nawet z zamiarem całkowitego wyłączenia z ruchu skrzyżowania, jednak aktualnie podjęto decyzję o wprowadzeniu zakazu wyjazdu.

ms. / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu w Braszowicach

  2017-11-14 11:49:33

  gość: ~Kierowca

  Już dawno powinni tę zmianę wprowadzić, regularne wymuszenia przez kierowców wyjeżdżających na ósemkę. To i tak cud, że tam nie było jakiegoś poważnego wypadku w ciągu ostatnich lat....

 • 2017-11-14 11:56:25

  gość: ~Wypadek

  Kretyni bo inaczej nie można napisać, ile tam wypadków było na tym skrzyżowaniu? Może ze dwa i zmieniają organizację ruchu. Ile było na skręcie na Tarnów? ze dwadzieścia i zmian nie ma.

 • 2017-11-14 13:32:46

  gość: ~Koń

  @~Wypadek

  Skręt na Tarnów - wystarczy zrobić lewoskręt i problem rozwiązany, ot cały problem. Szkoda, że przez tyle lat nikt nie potrafi wpłynąć na GDDKiA, tym bardziej, że oddział GDDKiA znajduje się z 5 km od tego miejsca i pracownicy codziennie przejeżdżają koło skrętu na Tarnów po kilka razy. Robią jakieś lewoskręty w miejscach sto razy bezpieczniejszych, zmieniają organizacje ruchu na śmiesznym wyjeździe z Braszowic a tutaj nie potrafią zrobić mimo, że regularnie dochodzi tam do stłuczek czy poważniejszych wypadków...

 • 2017-11-14 14:18:05

  gość: ~acab

  Tylko czekać kiedy smerfiki ustawią się gdzieś w pobliżu skrzyżowania i zaczną haltować jak na Bohaterów Getta tydzien temu

 • 2017-11-14 21:37:14

  gość: ~Ja

  ostatnio dodany post

  Wszystko fajnie pieknie a co z przystankiem??? Gdzie autobusy beda nawracać??? Z Braszowic sporo ludzi dojeżdża busami i autobusami do pracy. Jak ten problem mają zamiar rozwiązać???

REKLAMA