Express-Miejski.pl

Będzie kolejna nowa karetka w powiecie

zdjęcie ilustracyjne fot.: mat. prasowe

SP ZOZ Pomoc Doraźna w Ząbkowicach Śląskich otrzyma nową karetkę, masażer oraz defibrylator. To dzięki promesie przekazanej przez wojewodę dolnośląskiego.

Dzięki wygospodarowanym środkom, na terenie Dolnego Śląska doposażonych zostanie jedenaście jednostek. Łączna kwota na realizację zadań wyniesie blisko 4 mln zł. Znaczna część środków będzie wydatkowana na zakup siedmiu nowych karetek. Oprócz ambulansów do szpitali trafią też m.in. defibrylatory, masażery, respiratory i krzeszła kardiologiczne. Środki muszą zostać wydatkowane do końca 2017 roku.

Warto dodać, że w ostatnim czasie jakość sprzętu, jakim dysponuje SP ZOZ Pomoc Doraźna poszła wyraźnie w górę. Już w ubiegłym roku do ząbkowickiego pogotowia udało sie pozyskać dwie karetki - jedna została zakupiona z promesy od wojewoda, a druga z pieniędzy powiatu i gmin.

W Kłodzku i Dzierżoniowie też dostaną

Podobny zestaw do tego, który powędruje do ząbkowickiego pogotowia otrzyma również Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłodzku. Oprócz karetki, masażera i defibrylatora do zakładu trafi ssak medyczny. W szpitalu w Dzierżoniowie pojawi się natomiast nowy defibrylator.

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Będzie kolejna nowa karetka w powiecie

  2017-11-10 22:29:38

  gość: ~raz dwa trzy

  Wielki plus za Lucasa2.
  http://www.szpital-stw.com/images/galerie/lucas2/lucas2.jpg

 • 2017-11-12 18:59:33

  gość: ~patriota

  ostatnio dodany post

  Wojewoda na razie to więcej robi dla tego powiatu (remonty dróg, remont mostu w Kamieńcu, remont mostu w Ziębicach, dwie karetki) niż starosta. Paradoks tej kadencji :D :D

REKLAMA