Express-Miejski.pl

„Śniadanie Daje Moc”. Uczniowie mówili o zdrowym odżywianiu i przygotowywali posiłki [FOTO]

Uroczyste podsumowanie trzyletniego Ogólnopolskiego Programu „Śniadanie Daje Moc” fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

8 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach odbyło się uroczyste podsumowanie trzyletniego Ogólnopolskiego Programu „Śniadanie Daje Moc”. 

W programie brały udział dzieci z obecnych klas trzecich. Podczas podsumowania projektu uczniowie wraz z wychowawczyniami - Mariolą Zawaryńską, Bożeną Orłowską, Wandą Offman i Katarzyną Burysz oraz mamami przygotowały różnorodne potrawy, które powinny znaleźć się w codziennym menu zarówno dzieci i dorosłych. Kulinarne zmagania odbywały się na czterech wyspach: owocowej – klasa 3A, kanapkowej – klasa 3B, nabiałowej – klasa 3C i sałatkowej – klasa 3D.

Dzieci próbowały nowych smaków, dowiedziały się co lubią jeść ich koleżanki i koledzy, nauczyły się przygotowywać kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, soki, oraz poznały ciekawe przepisy na propozycje śniadań z produktami z grupy nabiału.

Uczniowie pamiętali oczywiście o higienie i zasadach bezpieczeństwa podczas pracy. Dzisiaj nie obce są im także zasady zdrowego żywienia.

Potrawy przygotowane przez dzieci skosztowali także zaproszeni goście: Tomasz Bafia - wiceburmistrz Ziębic, Małgorzata Majewska-Stolarek - przewodnicząca rady miejskiej w Ziębicach, Andrzej Regner - dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu, przewodnicząca rady rodziców - Edyta Sopuch oraz Małgorzata Pałasz i Uruszula Trębacz-Chylińska - dyrektorki szkoły.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA