Express-Miejski.pl

Znamy termin wyborów uzupełniających do rady miasta

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

6 listopada komisarz wyborczy w Wałbrzychu ogłosił postanowienie o wygaszeniu mandatu radnego Franciszka Gawędy. Znany jest już termin wyborów uzupełniających.

8 listopada wojewoda Paweł Herniak wydał zarządzenie dotyczące przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Ząbkowicach Śląskich w okręgu nr 1 obejmującym: Rynek oraz ulice Tadeusza Kościuszki i Krótką.

Kandydaci na radnego w tym okręgu mogą być zgłaszani do 19 grudnia. Wybory odbędą się 28 stycznia 2018 roku (w niedzielę).

Franciszek Gawęda radnym był przez jedenaście lat. O powodach jego rezygnacji pisaliśmy w artykule pt. Radny zrezygnował. W ząbkowickiej gminie czekają nas wybory uzupełniające.

Podczas wyborów samorządowych w 2014 roku Gawęda startował do rady gminy Komitetu Wyborczego Wyborców Samorząd dla ludzi. Otrzymał wówczas 127 głosów.

mwinnik / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Znamy termin wyborów uzupełniających do rady miasta

  2017-11-09 12:37:27

  gość: ~Pytajnik

  Radny Gawęda, któremu niby tak zależało na dobru gminy, nagle mając bezpieczny wiek przedemerytalny odchodzi rok przed końcem kadencji z rady, czym zmusza urząd do organizacji wyborów uzupełniających, co pochłania koszty. Czy tak powinien postąpić radny, któremu zależy na dobru gminy?

 • 2017-11-09 22:55:00

  gość: ~Temis

  @~Pytajnik Daruj sobie tę ironię.
  Pan Gawęda przez 11 lat jako radny wybierał taki rodzaj zachowań, które budowały życie innych, a jego samego wpędzały w zagrożenia.

 • 2017-11-09 13:00:42

  gość: ~głosujący

  Głosowałem na Pana. Zawiódł mnie Pan. Liczyłem, że się Pan nie podda, tymczasem... rok przed wyborami poniesiemy koszty kolejnych wyborów a i tak nic to nie zmieni. Nieważne kto wygra. A to tłumaczenie, że gmina jest w stanie zapaści to jakieś nieporozumienie. Oddałem na Pana głos, mimo że liczyłem się z tym, że w radzie nie będzie Pan w większości. Ale oddałem głos dlatego, że musiała być przynajmniej jedna osoba, która jawnie zadawała pytania o sprawy niejasne. Tymczasem poszedł Pan po najmniejszej linii oporu. Chce Pan wrócić do ZOK, do miejsca, gdzie Pana nie chcą? Dla spokojnego doczekania emerytury? Wstyd.

 • 2017-11-09 22:37:45

  gość: ~Temis

  @~głosujący kompromitujesz się.
  A może tak więcej zrozumienia dla człowieka, który jako radny przez 11 lat wybierał taki rodzaj zachowań, które budowały życie innych, a jego samego wpędzały w zagrożenia? Czego ma się pan Gawęda wstydzić, ze ma prawo do pracy i godnego życia i tego chce ?
  Wstydem i hańbą okrywają się ci, którzy utrudniają mu powrót do pracy.

 • 2017-11-12 20:03:37

  gość: ~Pytajnik

  ostatnio dodany post

  @~głosujący

  O tym właśnie mówię, a w mojej wypowiedzi nie było ironii zupełnie.

 • 2017-11-09 14:34:08

  gość: ~takitam

  Jako że tego zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/30631,wolne-media-i-ich-przyszlosc-spotkanie-w-zabkowicach-slaskich

  Komentować nie można, bo to poniekąd ogłoszenie, a zbliżają się wybory, to poniżej link który ułatwi identyfikację w/w Panów.

  wpolityce.pl/media/309620-jan-dworak-i-krzysztof-luft-uwolnili-sie-z-gorsetu-i-juz-oficjalnie-wspieraja-kod

REKLAMA