Biegacze rywalizowali na srebrnogórskiej twierdzy. Kolejny bieg z cyklu Silver Run za nami [FOTO]

Silver Run w Srebrnej Górze

Silver Run w Srebrnej Górze fot.: mwinnik / em24.pl

Mimo silnego wiatru i deszczu 178 zawodników oraz zawodniczek rywalizowało w górskim biegu Silver Run. Zawodnicy mieli do wyboru trzy trasy na 12, 21 oraz 42 kilometry.

Gospodarzem październikowego biegu była Twierdza Srebrna Góra, a biegaczom na trasie przyszło rywalizować przy silnych porywach wiatru, padającym deszczu i w sporym błocie.

Na najbardziej prestiżowej trasie 42 km zwyciężył Marcin Wróbel z Wrocławia, który osiągnął czas 3 godz. 26 min 35 sek. Prawie 14 minut po nim linię mety przekroczył Adam Banaszek z Warszawy, a trzeci był Łukasz Osiurak z Krosna (czas: 3 godz. 54 min 34 sek.). Wśród kobiet wygrała Marlena Nowacka z Piasków Wielkopolskich meldując się na mecie po 4 godz. 14 min 17 sek. Po dwudziestu sześciu minutach po niej na metę wbiegła Małgorzata Gębka z Kątów Wrocławskich, a trzecie miejsce przypadło Justynie Milkowskiej z Rybnika (czas: 4 godz. 53 min 36 sek.).

Na dystansie półmaratonu (21 km) najszybszy okazał się Radosław Boniec z Żar, który odcinek pokonał w czasie 1 godz. 33 min 30 sek. Drugi był Dariusz Cichorek z Kalisza z czasem 1 godz. 35 min 31 sek, a trzeci Jakub Skudlarski z Wrocławia, który stracił do zwycięzcy dwie minuty i 24 sekundy. U kobiet najszybsza była Anna Jasiulewicz z Józefosławia, pokonując trasę w czasie 1 godz. 57 min i 42 sek. Zaledwie 6 sekund po niej na metę przybiegła Anna Bała z Olsztyna. Paulina Pisuła z Kluczborka zajęła trzecie miejsce z czasem 2 godz. 3 min i 57 sek.

Zwycięstwo na 12-kilometrowej trasie przypadło Piotrowi Holly z Wałbrzycha, który na trasie spędził 52 min i 45 sek. Z czasem 53 min i 50 sek. linię mety przekroczył drugi Sławomir Pieczurowski z Wrocławia, a trzeci był Jacek Margasiński z Ząbkowic Śląskich, który pokonał najkrótszą trasę w czasie 54 min i 28 sek. Wśród kobiet triumfowała Danuta Piskorowska z Wrocławia. Przebiegnięcie dwunastu kilometrów zajęło jej 55 minut i 58 sek. Niecałe cztery minuty później na mecie zameldowała się Ewa Błauciak z Ząbkowic Śląskich. Ewa Kowalska z Prus (czas: 1 godz. 3 min 31 sek.).

Wyniki z poszczególnych kategorii umieszczone są na stronie ultimasport.pl.

Oprócz wyścigów na trzech głównych dystansach było także kilka atrakcji towarzyszących zmaganiom biegowym. Zbierano m.in. stare i zepsute telefony komórkowe, które można było wymienić na książkę, a także zorganizowano bieg dla dzieci na dystansie 250 metrów. Spośród zawodników rozlosowane zostały również nagrody rzeczowe oraz vouchery.

Głównym organizatorem biegów z cyklu Silver Run jest Polska Fundacja Wychowania Fizycznego.