Express-Miejski.pl

Bezpieczne powiaty: Dziś wzmożone kontrole policyjne na drogach krajowych nr 8 i 46

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

20 października w godz. od 13 do 21 policjanci z powiatów ząbkowickiego, kłodzkiego oraz dzierżoniowskiego przeprowadzą akcję „Bezpieczne powiaty”.

W ramach współpracy policjanci z trzech powiatowych komend będą prowadzić wzmożone kontrole drodze krajowej nr 8 przed miejscowością Trzebnik (gm. Łagiewniki) do Kudowy-Słone (przejście graniczne z Czechami) oraz na drodze 46od granicy z województwem opolskim do Kłodzka. Akcja zostanie przeprowadzona z uwagi na wzrost zdarzeń drogowych w 2017 roku w porównaniu do roku poprzedniego.

- Brawura, arogancja, nieuwaga, rażące nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, nadmierna prędkość, jazda pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to właśnie główne przyczyny powstawania zdarzeń drogowych, często tragicznych w skutkach – zwraca uwagę na zagrożenia Ilona Golec, rzecznik prasowa ząbkowickiej policji.

Działania mają na celu zwalczanie agresywnych zachowań w ruchu drogowym przez kierowców. Szczególnie będą zwracali uwagę na: organizowanie nielegalnych wyścigów, zwłaszcza na drogach publicznych, szybką, często „popisową”, agresywną jazdę z notorycznym lekceważeniem elementarnych zasad bezpieczeństwa tego ruchu czy wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i niebezpiecznych.

- Policjanci będą kontrolowali pojazdy kaskadowo, co oznacza, że na pewnym odcinku drogi, co jakąś odległość będą ustawione patrole. Jeżeli kierowca, który jedzie z nadmierną prędkością zwolni przy pierwszym patrolu, a po minięciu go przyspieszy - może spodziewać się zatrzymania przez kolejnych funkcjonariuszy - wyjaśnia policjantka.

Organizatorem akcji są policjanci z Ząbkowic Śląskich.

mwinnik / em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Bezpieczne powiaty: Dziś wzmożone kontrole policyjne na drogach krajowych nr 8 i 46

  2017-10-20 10:38:36

  gość: ~asdf

  I trwające w wiecznie roboty drogowe we wszystkich możliwych miejscach naraz

 • 2017-10-20 11:01:18

  gość: ~wsp

  POWODZENIA! Robiąc taką kontrolę w piątek w godzinach popołudniowych od Dzierżoniowa do Kłodzka będzie sie jechało 45 minut albo i dłużej......

 • 2017-10-20 15:37:51

  gość: ~dzio

  i po co o tym pisać ? heh ostrzeżenie czy ktoś z ucha strzelił ?

 • 2017-10-20 17:03:29

  gość: ~kuku

  @~dzio

  Pewnie po to żeby ludzie nie połapali mandatów?? glupie pytanie . no chyba ze z policji jesteś i normy wyrobić nie możesz no to co mam ci poradzic masz pecha nie bedzie premii

 • 2017-10-21 19:17:05

  gość: ~Zbiera punkty

  Może najpierw trzeba by było skorygować co po niektóre ograniczenia prędkości które są bezsensowne oczywiście poza terenem zabudowy. Wtedy jazda był by plynniejsza. Dzisiejszy stan dróg jest dużo lepszy no i same pojazdy dużo bardziej bezpieczne i łatwiejsze w prowadzeniu a ograniczenia jak zostały postawione 20 lat temu tak do tej pory są powielane . Do tego na świeżo wyremontowany odcinku drogi zostaje postawione ograniczenie prędkości które są bezsensowne . Prostym przykładem jest mała obwodnica Ząbkowic i jej cudowny długi łuk z estakada w samym środku gdzie jest ograniczenia prędkości do 60 km/h . Pytanie po co budować drogę w taki sposób żeby trzeba by od razu stawiać ograniczenia? No chyba że samo wykonanie jest beznadziejnej i wymaga poprawny.

 • 2017-10-21 19:20:27

  gość: ~Moje zdanie

  Śmieszne ale prawdziwe - Metodą na uszkodzoną nawierzchnię są ograniczenia a nie naprawa uszkodzeń

 • 2017-10-23 11:59:08

  gość: ~Janek

  ostatnio dodany post

  Jeżeli nie byłoby ograniczeń w niektórych miejscach (beznadziejnych ograniczeń, do których ciężko znaleźć jakieś sensowne wytłumaczenie) to czy policjanci wyrabialiby normy? Obawiam się, że nie. Przykład nr 1: droga Bardo - Przyłęk i ograniczenie do 40 km/h. Z całym szacunkiem, ale domy są tam po jednej stronie ulicy a i ruch pieszych jest tam znikomy. Skoro w mieście, gdzie ruch 10x większy obowiązuje 50-60 km/h to dlaczego tam jest 40 km/h i ustawiany patrol przy stacji paliw albo nieczynnych torach? Takich przykładów od groma jest - Wrocławska w Ząbkowicach chociażby, już przy wylocie z miasta.....

REKLAMA