Express-Miejski.pl

„Nie doszło do istotnego naruszenia prawa.” Wojewoda wydał opinię w sprawie odwołania dyrektor

Zarządzeniem z dnia 9 sierpnia wójt Łukasz Białkowski (po prawej) podjął decyzję o odwołaniu Beaty Lis (po lewej) z funkcji dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach. Echa sprawy jednak nie milkną. Będzie też sprawa w sądzie o przywrócenie Beaty Lis na stanowisko dyrektora... fot.: mat. prasowe

Wojewoda wydał stanowisko w sprawie zarządzenia wójta Łukasza Białkowskiego odnośnie odwołania Beaty Lis z funkcji dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach.

Przypomnijmy. 9 sierpnia wójt Łukasz Białkowski podpisał zarządzenie, w którym poinformował, że Beata Lis przestaje pełnić funkcję dyrektora szkoły. Włodarz ciepłowodzkiej gminy zarzucał szefowej placówki, iż 10 czerwca za jej przyzwoleniem podczas festynu na terenie szkoły sprzedawane było piwo, czym został naruszony ustawowy zakaz sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych na terenie obiektu.

Ponadto wójt stwierdzał, że dyrektor szkoły od początku 2017 roku regularnie brała udział w wyjazdach służbowych rodzących obowiązek zwrotu kosztów dojazdu, bez jego uprzedniej wiedzy i zgody.

Kuratorium stanęło za dyrektorką

Kuratorium negatywnie zaopiniowało wniosek wójta o odwołanie dyrektor na podstawie art. 38, ust. 1 pkt 2. Kuratorium nie zakwestionowało samej decyzji o zwolnieniu, ale podstawę prawną przy odwołaniu dyrektor.

Zgodnie ze wskazanym artykułem, organ, który powierzył stanowisko może odwołać dyrektora, lecz tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach, po zasięgnięciu opinii kuratorium. W opinii czytamy, że szczególnie uzasadnione przypadki oznaczają, że zarówno ocena, jak i uznanie organu, który powierzył nauczycielowi stanowisko kierownicze, nie mogą mieć charakteru dowolnego, lecz powinny być dokładnie i szczegółowo uzasadnione. Muszą uniemożliwiać nauczycielowi dalsze sprawowanie funkcji kierowniczej z przyczyn, które mogłyby pozbawić placówkę realnego kierownictwa i uniemożliwić jej efektywne funkcjonowanie. Przyczyną odwołania w tym trybie mogą być zaniedbania obowiązków, które prowadzą do destabilizacji funkcjonowania szkoły. - Nie każde naruszenie prawa przez dyrektora jest zatem wystarczające do zastosowania tej formy odwołania, a jedynie takie, które powoduje konieczność natychmiastowego zaprzestania spełniania tej funkcji - informował Roman Kowalczyk z dolnośląskiego kuratorium.

Wójt przyjął do wiadomości opinię kuratorium, jednak zdania nie zmienił i pozbawił Beatę Lis stanowiska. Aktualnie pełniącą obowiązki dyrektora szkoły jest Barbara Kopij, wcześniejsza wicedyrektor. W międzyczasie w Ciepłowodach zawiązał się Komitet Obywatelski na rzecz obrony szkoły, który wystąpił do wojewody o opinię w sprawie odwołania dyrektor.

Nadzór prawny wojewody nie stwierdził istotnego naruszenia prawa przez wójta

Nadzór prawny wojewody nie dopatrzył się istotnego naruszenia prawa uzasadniającego stwierdzenie nieważności zarządzenia wójta z 9 sierpnia o odwołaniu dyrektor. Pod pismem skierowanym do byłej dyrektor placówki i zarządu tymczasowego Komitetu Obywatelskiego na rzecz szkoły, kierowanym przez Roberta Helskiego, podpisała się Małgorzata Hasiewicz – dyrektor Wydziału Nadzoru i Kontroli w urzędzie wojewódzkim. Od stanowiska nadzoru prawnego wojewody stronom nie przysługuje prawo do odwołania.

- Nikt nie kwestionował prawa wójta do wydawania zarządzeń ani nie podnosił formalnych naruszeń związanych z jego wydaniem. Odpowiedź jest nie na temat. 
Problem polegał i polega na zasadności skorzystania przez wójta z tego prawa w taki sposób w tej sprawie – mówi Robert Helski, założyciel komitetu. - Gratuluję wojewodzie i wójtowi. Wpisują się w potrzebę chwili. Nie zgadzamy się, sympatyzując, a nawet będąc członkami Prawa i Sprawiedliwości (PiS) z polityką „Teraz K...a My” za wszelką cenę. Tym bardziej, gdy dotyka ona nasze dzieci. Wójt nie będąc członkiem PiS otrzymał wsparcie i osłonę w sprawie wielce wątpliwej. Wybory samorządowe mają przynieść sukces partii rządzącej. Nie przyniosą go tymi metodami - dodaje Helski.

Stanowisko wójta

Żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju. Każdy ma prawo do publicznego wyrażania własnych poglądów, także o działalności organów władzy publicznej. 

Jednakże przekroczeniem granic wolności słowa są wypowiedzi pomawiające lub zniesławiające inne osoby. Pan Robert Helski reprezentując komitet wyraża swoją subiektywną ocenę decyzji wójta gminy Ciepłowody odwołującej panią Beatę Lis ze stanowiska Dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych. Krytyka z jego strony dotyka też osoby, które myślą inaczej w tej sprawie aniżeli pan Robert Helski. Zasadność mojej decyzji o odwołaniu pani Beaty Lis potwierdził wojewoda dolnośląski. Uwzględniając stanowisko wojewody zaskakujące jest tak jednostronne stanowisko pana Roberta Helskiego, który nie zna wszystkich okoliczności tej sprawy.

Przy tej okazji zwracam uwagę na potrzebę wyjaśnienia, także przez państwa portal internetowy, kto stoi za tzw. Komitetem Obywatelskim na rzecz ZSS w Ciepłowodach. Pan Robert Helski reprezentuje Zarząd Tymczasowy tego komitetu. Czy jest to instytucja działająca formalnie? Zarówno portal jaki i naszą społeczność winno interesować, kogo reprezentuje pan Robert Helski wypowiadający się także na łamach Expressu-Miejskiego. Kim są członkowie tego komitetu? Tego nikt nie wie. Mieszkańcy mojej gminy mają prawo wiedzieć kto tworzy nikomu bliżej nieznany komitet reprezentowany przez pana Roberta Helskiego.

Chciałbym także przypomnieć panu Robertowi Helskiemu, że jako wójt gminy Ciepłowody mam obowiązek działania na podstawie prawa i w granicach prawa. Żaden pracodawca, w tym publiczny, nie będzie tolerował alkoholu na terenie zakładu pracy, zwłaszcza na terenie szkoły. Również żaden pracodawca nie tolerowałby pozostałych zachowań dyrektora (pracownika). Przecież Czytelnicy państwa portalu są pracownikami lub pracodawcami i zdają sobie sprawę, że tego rodzaju zachowania są niedopuszczalne. Czy zdaniem pana Roberta Helskiego powinienem sprawę przemilczeć i zamieść pod przysłowiowy dywan? Pytam zatem pana Roberta Helskiego jakie jest jego zdanie na temat alkoholu na terenie szkoły? Czy zapoznał się z przepisami obowiązującymi w Polsce w tej sprawie?

W mojej ocenie najważniejsze jest dobro dzieci i bezpieczeństwo szkoły. Nadto podkreślam, że mija drugi miesiąc od rozpoczęcia nowego roku szkolnego bez żadnych zakłóceń, a dzieci są bezpieczne. Proszę o zachowanie powściągliwości i wzajemnego szacunku w wyrażaniu opinii w tej sprawie.

                                                                           Wójt gminy Ciepłowody,
                                                                               Łukasz Białkowski

Będzie rozstrzygał sąd

27 października w sądzie ma odbyć się pierwsza rozprawa o przywrócenie Beaty Lis na stanowisko dyrektora. W toku jest też sprawa o nierówne traktowanie w sądzie pracy. Aktualnie obie strony przy udziale sądu zgodziły się na mediacje.

ms. / em24.pl

61

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • „Nie doszło do istotnego naruszenia prawa.” Wojewoda wydał opinię w sprawie odwołania dyrektor

  2017-10-19 14:17:56

  gość: ~gg

  O matko...żygać się chce od tej całej sprawy

 • 2017-10-19 16:09:36

  gość: ~Kk

  @~gg
  To nie czytaj i sie nie wypowiadaj

 • 2017-10-19 16:23:53

  gość: ~gg

  @~Kk
  A kim ty jestes zeby mi mowić czy mam sie wypowiadać czy nie???

 • 2017-10-19 14:34:21

  gość: ~mieszkanka

  kampania w cieplowodach ruszyła pełna para juz kilka miesiecy temu ale my zwykli mieszkancy nie mamy zamiaru wdawac sie w te polityczno-szkolne rozgrywki

 • 2017-10-19 14:39:45

  gość: ~Romek

  Ja też chce wiedzieć ,kto jest w Komitecie Obywatelskim na Rzecz Szkoły,bo kogo pytam to nikt nie wie.Dlaczego pozostali członkowie niechcą się ujawnić,to jakaś tajemnica czy co?

 • 2017-10-19 15:40:13

  gość: ~Ja

  @~Romek
  W komitecie jest duuuuzo ludzi, Helski, Helski, Helski, Helski i jeszcze Helski. Aaaa i jeszcze ten Helski

 • 2017-10-19 16:19:21

  gość: ~Romek

  @~Ja
  Dziękuje,twoja odpowiedz mnie satysfakcjonuje,ale nie jest wystarczająca

 • 2017-10-19 20:37:32

  gość: ~Proszę

  @~Ja
  Proszę upublicznić listę członków komitetu !

 • 2017-10-19 21:35:37

  gość: ~Robert Helski

  @~Proszę
  Ludzi, którzy w takich okolicznościach, z jakimi mamy do czynienia, pomagają sobie i wspierają się, należy chronić. W związku z tym, jak traktowani byli zbierający podpisy na listach w sprawie zwolnienia Dyrektor, jako inicjator powstania Komitetu, podjąłem decyzję, że "twarzą" Komitetu pozostanę tak długo, jak będzie to konieczne. Zmartwionym i ciekawym pragnę przypomnieć sesję Rady Gminy z listopada 2016, gdy Wójt próbował zwolnić Dyrektor po raz pierwszy. Większość obecnych mieszkańców była przeciwna, a nawet co poniektórzy Radni mieli inne zdanie. List, który powstał w szkole do Wojewody, także wykazał, że Wójt nie ma tam dobrej marki i sposób jego działania budzi kontrowersje. W końcu też sporo ludzi podpisało się na listach załączonych do pisma skierowanego przez Komitet do Wojewody. Część tych list, dzięki zastraszaniu zbierających, nie dotarła do adresata. Zasady, zasady drodzy Państwo. I mówmy sobie prawdę.

 • 2017-10-19 22:34:22

  gość: ~Wyborca

  @~Robert Helski
  Byl pan na tej sesji ????

 • 2017-10-20 12:01:57

  gość: ~Robert Helski

  @~Wyborca

  Wysłałem drona.

 • 2017-10-21 13:20:44

  gość: ~Uczeń

  @~Robert Helski
  "Proszę pana, proszę pana,
  Zaszła u nas wielka zmiana:

  Moja starsza siostra Bronka
  Zamieniła się w skowronka,
  Siedzi cały dzień na buku
  I powtarza: kuku, kuku!"

  "Pomyśl tylko, co ty pleciesz!
  To zwyczajne kłamstwa przecież."

  "Proszę pana, proszę pana,
  Rzecz się stała niesłychana:
  Zamiast deszczu u sąsiada
  Dziś padała oranżada,
  I w dodatku całkiem sucha."

  "Fe, nieładnie! Fe, kłamczucha!"

  "To nie wszystko, proszę pana!
  U stryjenki wczoraj z rana
  Abecadło z pieca spadło,
  Całą pieczeń z rondla zjadło,
  A tymczasem na obiedzie
  Miał być lew i dwa niedźwiedzie."

  "To dopiero jest kłamczucha!"

  "Proszę pana, niech pan słucha!
  Po południu na zabawie
  Utonęła kaczka w stawie.
  Pan nie wierzy? Daję słowo!
  Sprowadzono straż ogniową,
  Przecedzono wodę sitem,
  A co ryb złowiono przy tym!"

  "Fe, nieładnie! Któż tak kłamie?
  Zaraz się poskarżę mamie!"

 • 2017-10-21 14:29:25

  gość: ~rodzice

  Nic dodać ,nic ująć!

 • 2017-10-19 22:31:45

  gość: ~Robert Helski

  @~Proszę
  Ludzi, którzy w takich okolicznościach, z jakimi mamy do czynienia, pomagają sobie i wspierają się, należy chronić. W związku z tym, jak traktowani byli zbierający podpisy na listach w sprawie zwolnienia Dyrektor, jako inicjator powstania Komitetu, podjąłem decyzję, że "twarzą" Komitetu pozostanę tak długo, jak będzie to konieczne. Zmartwionym i ciekawym pragnę przypomnieć sesję Rady Gminy z listopada 2016, gdy Wójt próbował zwolnić Dyrektor po raz pierwszy. Większość obecnych mieszkańców była przeciwna, a nawet co poniektórzy Radni mieli inne zdanie. List, który powstał w szkole do Wojewody, także wykazał, że Wójt nie ma tam dobrej marki i sposób jego działania budzi kontrowersje. W końcu też sporo ludzi podpisało się na listach załączonych do pisma skierowanego przez Komitet do Wojewody. Część tych list, dzięki zastraszaniu zbierających, nie dotarła do adresata. Zasady, zasady drodzy Państwo. I mówmy sobie prawdę.

 • 2017-10-19 22:33:05

  gość: ~Robert Helski

  Oto całość tekstu okrojonego przez redakcję.

  Komitet Obywatelski na Rzecz Szkoły w Ciepłowodach komentuje decyzję wojewody w oświadczeniu przesłanym do mediów.

  --------

  Komitet Obywatelski na Rzecz Szkoły w Ciepłowodach otrzymał odpowiedź z Urzędu Wojewódzkiego (Wydział Nadzoru i Kontroli) w sprawie zwolnienia Dyrektora szkoły. Nasuwa się pytanie, czy tak właśnie PIS pracuje na rzecz wyborów samorządowych w Polsce?
  Nikt nie kwestionował prawa Wójta do wydawania zarządzeń ani nie podnosił formalnych naruszeń związanych z jego wydaniem. Odpowiedź jest nie na temat. Ani Kuratorium, ani Komitet Obywatelski, ani sama Dyrektor w swoich odwołaniach do Sądu, nie podnosili tej kwestii.
  Problem polegał i polega na zasadności skorzystania przez Wójta z tego prawa w taki sposób w tej sprawie.

  Wnioski dla naszych włodarzy są bardzo przykre. "Nie jesteśmy aniołami" jak pisze prof.Andrzej Zybertowicz w "Sieci" nr 41. "Przechodzimy od państwa teoretycznego - którego instytucje z sobą kiepsko współpracują - w stronę państwa skonsolidowanego. Ale po drodze popełnianych jest wiele błędów i zdarzają się nawet nadużycia. Występują kolesiostwo i nepotyzm. Ruchy kadrowe w wielu miejscach są chaotyczne. W dodatku na różnych szczeblach polityki nietrudno dostrzec, że emocje, urazy, przerysowane ambicje, nieporozumienia, kłopoty ze spokojnym komunikowaniem swojego punktu widzenia przyczyniają się niekiedy do zbędnych napięć a samym obozie
  rządzącym." "Nie jesteśmy aniołami: poza odgórną wolą zwalczania nadużyć we własnych szeregach potrzebne są rozbudowane procedury doboru kadr, które wytworzą tkankę kulturową bardziej niż obecną odporną na pokusy." "...musimy jasno sobie powiedzieć, że bez współudziału tysięcy inżynierów, prawników, nauczycieli akademickich i intelektualistów wolnych strzelców - remont generalny naszej ojczyzny się nie powiedzie." Tyle zaplecze intelektualne rządzących.

  Jako prosty chłop ze wsi, w tej sprawie mam tylko jedno skojarzenie. Widzę Onufrego Zagłobę z "Potopu", gdy siedząc na wozie wraz pułkownikami, wieziony na rozwałkę zleconą przez Radziwiłła, peroruje z Rochem Kowalskim i pada to słynne pytanie: Czy ty wiesz Rochu kto to wuj? Roch na to: Wuj ... to wuj.

  Gratuluję Wojewodzie i Wójtowi. Wpisują się w potrzebę chwili. Nie zgadzamy się, sympatyzując, a nawet będąc członkami PIS-u, z polityką "Teraz K...a My" za wszelką cenę. Tym bardziej gdy dotyka
  ona naszych dzieci. Wójt nie będąc członkiem PIS-u otrzymał wsparcie i osłonę w sprawie wielce wątpliwej. Wybory samorządowe mają przynieść sukces partii rządzącej. Nie przyniosą go tymi metodami. 27.10. ma odbyć się sprawa w Sądzie o przywrócenie na stanowisko. Wójt ma zamiar ogłosić konkurs na Dyrektora. Typowe młócenie słomy za pieniądze podatników. I co? I nic.
  Za Tymczasowy Zarząd Komitetu na Rzecz Szkoły

  Robert Helski

 • 2017-10-19 22:58:59

  gość: ~Robert Helski

  Powyższy artykuł nie wiadomo jak potraktować. Czy jest to artykuł redakcyjny czy expose Wójta?
  Jeśli redakcyjny, to nie jest fair zamieszczenie całości tekstu Wójta, wobec tendencyjnie skróconego artykułu, który podałem do redakcji.
  Jeśli mamy do czynienia z expose, to jest ono w zasadzie w całości personalnym atakiem na moją osobę. Co ułatwia skrócenie i pominięcie fragmentów tekstu oryginalnego jaki otrzymała redakcja.

  Nigdzie nie zostały przekroczone granice wolności słowa w sposób pomawiający i zniesławiający inne osoby. Wyrażając swoja opinię, wyrażam opinię członków Komitetu. Nie jest więc ona subiektywna. Ludzi, którzy w takich okolicznościach, z jakimi mamy do czynienia, pomagają sobie i wspierają się, należy chronić. W związku z tym, jak traktowani byli zbierający podpisy na listach w sprawie zwolnienia Dyrektor, jako inicjator powstania Komitetu, podjąłem decyzję, że "twarzą" Komitetu pozostanę tak długo, jak będzie to konieczne. Zmartwionym i ciekawym pragnę przypomnieć sesję Rady Gminy z listopada 2016, gdy Wójt próbował zwolnić Dyrektor po raz pierwszy. Większość obecnych mieszkańców była przeciwna, a nawet co poniektórzy Radni mieli inne zdanie. List, który powstał w szkole do Wojewody, także wykazał, że Wójt nie ma tam dobrej marki i sposób jego działania budzi kontrowersje. W końcu też sporo ludzi podpisało się na listach załączonych do pisma skierowanego przez Komitet do Wojewody. Część tych list, dzięki zastraszaniu zbierających, nie dotarła do adresata.

  Wojewoda Dolnośląski nie potwierdził zarządzenia Wójta i nie wypowiedział się. Analizę od strony prawnej zrobił jego Wydział Nadzoru i Kontroli , nie wdając się w okoliczności sprawy. Wojewoda pozostał obojętny na problemy podniesione przez Kuratorium i Komitet.

  Jakie okoliczności sprawy są nieznane? Te, że aby uwiarygodnić zarzut dotyczący alkoholu na terenie szkoły w trakcie imprezy, w dwa miesiące po zdarzeniu, szukano świadków i zdjęć dla potrzeb owego Wydziału Analiz Urzędu Wojewódzkiego czy tez Sądu Administracyjnego?

  Co i kto zamiata tu pod dywan? Gmina, Wójt, Rada Gminy przez wszystkie lata kadencji Wójta byli świadomi przebiegu imprez szkolnych, uczestniczyli w nich, i jako organa nadzorujące, współpracujące, prowadzące szkołę, co zrobili w sprawie alkoholu? Wykorzystali sprawę do zwolnienia Dyrektor, która zajmowała się szkołą. Kto tu jest winny tolerancji i pojawienia się alkoholu na ternie szkoły, jeśli był? I jeszcze piwo to przed terenem szkolnym sprzedawał Radny Gminy. Grono to przecież zna przepisy obowiązujące w Polsce w sprawie alkoholu na terenie szkolnym. Tak więc pytam zatem o co tutaj chodzi? O bezpieczeństwo i dobro dzieci.

  A w szkole jest smutno.

  Komitet jest powściągliwy, pełen szacunku i cierpliwy.

 • 2017-10-19 23:43:20

  gość: ~Wyborca

  @~Robert Helski
  A który to radny sprzedawał ten alkohol

 • 2017-10-20 08:40:02

  gość: ~robert Helski

  @~Wyborca
  Sam jesteś anonimem i żądasz nazwisk.

 • 2017-10-20 09:37:22

  gość: ~dd

  @~Robert Helski

  W szkole smutno? dzieci chodza ubrane na czarno a na religii i muzyce śpiewają pieśni żałobne?

 • 2017-10-20 11:14:05

  gość: ~Ktoś

  @~dd
  Komentarz zenada.Ludzie wy macie jakiś poziom?!

 • 2017-10-22 16:32:50

  gość: ~Robert Helski

  @~Robert Helski
  Jako uzupełnienie. Szanowna Redakcjo, Komitet Obywatelski nie zwracał się do Wojewody "o opinię w sprawie odwołania Dyrektor." Komitet uprzejmie prosił "o rozważenie wycofania zarządzenia Wójta z obiegu prawnego, jako niezgodnego z przepisami prawa i odbiegającego od rzeczywistego stanu rzeczy." Wydział Analiz i Kontroli naruszenia prawa się nie dopatrzył, ale tylko prawem się zajął, a i tak nieadekwatności kary co do przestępstwa, podniesionej przez Kuratorium, pod uwagę nie wziął. Nikt nie zajął się rzeczywistym przebiegiem zdarzeń.

 • 2017-10-21 08:05:53

  gość: ~Manta

  @~Ja
  Jacyś cichociemni

 • 2017-10-19 15:50:52

  gość: ~share

  http://zabkowiceslaskie4you.pl/2017/10/nie-ma-istotnych-uchybien/

 • 2017-10-19 18:18:03

  gość: ~Ciekawa

  Wójteż powinien odwołać siebie bo też był na tym festynie i nie zareagował na sprzedawany alkohol, skoro zależy jemu na dobru dzieci to powinien obrazu zabronić sprzedaży a nie teraz się wypowiada.Tem tam był !!!!

 • 2017-10-19 20:19:59

  gość: ~mieszkaniec

  czy ten Helski to jest powinowaty tego Helskiego który tak niedokładnie kropnął kiedyś kamieniem Jaruzela w Katowicach????może ktoś pamięta to wydarzenie??

 • 2017-10-20 08:43:11

  gość: ~robert Helski

  @~mieszkaniec
  Zabawne. Już raz był proces z PZU o odszkodowanie wypadkowe, gdy adwokaci ubezpieczyciela przekonywali Sąd, że przecież "ten co kropnął Jaruzela" nie mógł być dobrym kierowcom. Czyżbyśmy zmierzali w te stronę?

 • 2017-10-19 22:22:49

  gość: ~yui

  @~Ciekawa
  Dokładnie !!!!!

 • 2017-10-20 11:11:29

  gość: ~Rodzic

  @~yui
  Nas mieszkańców może tylko dziwić dumna i pycha wójta. Na pana miejscu panie wojcie wstyd by mi było popatrzeć ludziom, rodzicom a przede wszystkim uczniom w oczy. Zrobił aferę bo nie lubi Pani Dyrektor. Poziom przedszkola normalnie. Dla Pana Helskiego szacunek za odwagę.

 • 2017-10-20 12:48:08

  gość: ~dziecizprzedszkolaiszkoły

  @~Rodzic

  Tak brawo Pan Robert Helski!! Brawo!! Supcio!! Jesteśmy z Wami!! Ułożymy dla Pana pieśń w szkole i zaśpiewamy na apelu!!

 • 2017-10-20 09:52:50

  gość: ~ciekawska

  Helson aktywny niesamowicie! powiedz kto tworzy ten twoj komitet obywatelski! jednoosobowy twor w ktorym sam sobie jestes prezesem, zastepca, sekretarzem, skarbnikiem i pracownikiem??

 • 2017-10-21 11:41:08

  gość: ~drygent

  @~ciekawska
  Człowiek orkiestra ha,ha,ha.

 • 2017-10-21 22:15:40

  gość: ~Robert Helski

  Dedykuję wszystkim adwersarzom, których śmieszne komentarze odbieram jako komplementy, i tym mądrzejszym także. Może chwila refleksji na nich spadnie.

  "Idź dokąd poszli tamci do ciemnego kresu
  po złote runo nicości twoją ostatnią nagrodę


  idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
  wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


  ocalałeś nie po to aby żyć
  masz mało czasu trzeba dać świadectwo


  bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
  w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy


  a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze
  ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych


  niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
  dla szpiclów katów tchórzy – oni wygrają
  pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę
  a kornik napisze twój uładzony życiorys


  i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy
  przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie


  strzeż się jednak dumy niepotrzebnej
  oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz
  powtarzaj: zostałem powołany – czyż nie było lepszych


  strzeż się oschłości serca kochaj źródło zaranne
  ptaka o nieznanym imieniu dąb zimowy
  światło na murze splendor nieba
  one nie potrzebują twego ciepłego oddechu
  są po to aby mówić: nikt cię nie pocieszy


  czuwaj – kiedy światło na górach daje znak – wstań i idź
  dopóki krew obraca w piersi twoją ciemną gwiazdę


  powtarzaj stare zaklęcia ludzkości bajki i legendy
  bo tak zdobędziesz dobro którego nie zdobędziesz
  powtarzaj wielkie słowa powtarzaj je z uporem
  jak ci co szli przez pustynię i ginęli w piasku


  a nagrodzą cię za to tym co mają pod ręką
  chłostą śmiechu zabójstwem na śmietniku


  idź bo tylko tak będziesz przyjęty do grona zimnych czaszek
  do grona twoich przodków: Gilgamesza Hektora Rolanda
  obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów


  Bądź wierny Idź"

 • 2017-10-22 10:58:51

  gość: ~qaz

  Trzymamy kciuki za Panią dyrektor! !!! Niech Pani się nie poddaje !!!!! Tak bardzo Panią dyrektor niesprawiedliwie potraktowano za dobrze wykonywana prace i bycie super menagerem.Ale za rok wybory i adijos bedzie dla tej kadencji

 • 2017-10-22 16:48:55

  gość: ~słoma z butów

  Wójt jest wyjątkowo butnym hipokratą. Spełnić jego żądanie ujawnienia listy członków komitetu to jak rzucać perły między świnie. Uparcie ignoruje on fakt, że od początku prób zwolnienia, wiele cieszących się społecznym szacunkiem osób, wystąpiło już z imienia i nazwiska w obronie dyrektorki - osoby perfidnie pokrzywdzonej zwolnieniem. Nawet pański radny powiedział publicznie, że była to "najlepsza dotąd dyrektorka". Kara narzucona na nią jest niewspółmierna do postawionych zarzutów. Z ich trzech pozostał już tylko jeden (ciekawe) - piwo. Tymczasem wójt, widząc domniemaną drzazgę w jej oku, prezentuje belkę w swoim: organizuje festyn podczas którego spożywa się alkohol przy dzieciach, twierdząc, że przeniesienie działań z placu szkolnego na publiczne boisko, zmniejsza moralny wymiar faktu. Estyma wspomnianego faktu została zaś nadana przez niego samego i wzrosła do najwyższej rangi problemu. Brak tu konsekwencji, jak coś mi się nie podoba to sam tego nie czynię. Proszę panie wójcie pochwalić się, kim są osoby skrzywdzone przeciwstawieniem się komitetu? Poza tym nie widzę, by wojewoda odniósł się do zasadności odwołania, potwierdził tylko pańskie prawo, z użyciem którego ciężko pogodzić się przeciętnej, uczciwej osobie, dlatego powoływanie się na jego autorytet jest w tym aspekcie mało wiarygodne. A wszystkie okoliczności sytuacji, jak widać pilnie przez wójta strzeżone, powinny ujrzeć światło dzienne, bo to co jest podane do informacji publicznej jest tak straszne, że aż śmieszne... a przepraszam, ośmieszające pana. I nas mieszkańców gminy, mających to kupić.

 • 2017-10-22 21:42:36

  gość: ~ela

  @~słoma z butów
  Warto sobie zaglądać na stronę zabkowice4you. Chronologicznie jest przedstawiony ogół informacji w tej sprawie i widać sedno sprawy. Oj niestety niestety. Nikt nie jest głupi I pięknie napisane elaboraty nie pomogą- prawdy i prawdziwego motywu działania nie da się ukryć.

 • 2017-10-23 00:18:36

  gość: ~Ojtak

  @~słoma z butów
  Dokładnie, wójt to typowy hipokryta! Bardzo słuszny komentarz. Popieram.

 • 2017-10-22 22:47:14

  gość: ~Robert Helski

  Próbując spełnić wymogi „komplementu” bycia człowiekiem orkiestrą, chciałbym zwrócić uwagę Państwa na pewne fakty.
  Wracając do zarządzenia Wójta nr.42/17 i przyczyn z jakich odwołana ze stanowiska Dyrektora została Pani Beata Lis. Zacznijmy od punktu 3, jako że mamy tu sytuację klarowna w 100% i rzutuje ona na całość sprawy.

  Pkt.3 brzmi: „W dniu 24 marca 2017 roku Pani Beata Lis jako Dyrektor ZSS w Ciepłowodach wraz z Wicedyrektorem ZSS w Ciepłowodach ( były dwie, druga nie wymieniona nawet z imienia i nazwiska, nie o nią chodziło - autor) brała (ona jedna – autor) udział w całodniowym szkoleniu we Wrocławiu pozostawiając ZSS w Ciepłowodach bez osoby zastępującej kierownika jednostki.”
  W związku z tym, iż w dniach 13.09. - 18.09. pełniąca obowiązki Dyrektora szkoły Pani Barbara Kopij przebywała na zwolnieniu lekarskim, a w dniu 05.10. była na szkoleniu, jako przedstawiciel Komitetu Obywatelskiego na Rzecz Szkoły, zwróciłem się do Urzędu Gminy jako organu prowadzącego szkołę z pytaniem, kto z grona pedagogicznego był na ten czas desygnowany do pełnienia obowiązków Dyrektora. Na dwa wnioski na podst. dostępu do informacji publicznej otrzymałem dwie odpowiedzi.
  Jedna z dnia 13.08 podpisana przez Wójta.”...W świetle zarządzeń wewnątrzorganizacyjnych w czasie nieobecności Dyrektora spowodowanej m.in. zwolnieniem lekarskim wymagane zadania są realizowane w powierzonym zakresie odpowiednio przez Pedagoga Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciepłowodach.” Tyle Wójt.
  Odpowiedź druga z dnia 18.10. podpisana przez Sekretarza Gminy. „... W świetle zarządzeń wewnątrzorganizacyjnych w czasie nieobecności Dyrektora spowodowanej m.in. wyjazdem na delegację służbową, wymagane zadania są realizowane w powierzonym zakresie odpowiednio przez Pedagoga Zespołu – Szkolno Przedszkolnego w Ciepłowodach, oraz Starszą Księgową Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciepłowodach.” Tyle Sekretarz Gminy.
  Rozumiem więc, że "zarządzenia wewnątrzorganizacyjne" zawierające schemat postępowania w takich przypadkach, dziwnym trafem nie obowiązywały w momencie wyjazdów Dyrektor Beaty Lis z przyczyn uzasadnionych poza teren placówki.
  Chała Panie Wójcie!
  CDN.

 • 2017-10-23 12:27:05

  gość: ~ja

  @~Robert Helski

  panie robercie jasniej prosze bo ja nic nie rozumiem

 • 2017-10-23 13:58:25

  gość: ~rodzic

  @~ja
  Ja wiedziałem o co chodzi(tak mi się wydawało)do momentu,aż kuratorium zajęło się Radą Rodziców.Teraz to juź nic nie wiem.

 • 2017-10-23 14:31:17

  gość: ~Robert Helski

  @~rodzic
  A zajęło się? jakieś bliższe informacje?

 • 2017-10-23 14:32:41

  gość: ~Robert Helski

  @~ja
  Jaśniej już się nie da.Przepraszam.

 • 2017-10-23 14:27:15

  gość: ~Robert Helski

  Ponownie jako człowiek orkiestra”. Wróćmy do pkt.2 przyczyn odwołania Pani Beaty Lis z zarządzenia Wójta nr.42/17.
  „W okresie od 01.01.2017 Pani Beata Lis brała udział w wyjazdach służbowych rodzących obowiązek zwrotu kosztów podróży służbowej, bez uprzedniej akceptacji wyjazdu służbowego przez Wójta Gminy Ciepłowody, jako wykonującego czynności z zakresu prawa pracy. Delegacje służbowe rodziły nieuzasadnione wydatkowanie środków publicznych, np. wyjazd z dnia 24.03.2017r. Delegacje służbowe w wielu przypadkach były przedstawione do akceptacji po dacie wyjazdu służbowego.”
  Generalnie delegacje służbowe rodzą obowiązek zwrotu kosztów podróży służbowej. Każdy wyjazd poprzedzony był informacją mailową do Urzędu Gminy. Czy potrzebna była akceptacja wobec faktu, iż wszystkie wyjazdy dotyczyły realizacji programu dydaktycznego i działalności szkoły, związanej bezpośrednio z organem nadzoru na tym polu, czyli Kuratorium , którego w tych sprawach organ prowadzący, czyli Urząd Gminy i Wójt, także musi słuchać.
  Zwrot kosztów delegacji jest więc bezdyskusyjny. Jakie ma znaczenie to, czy rozliczymy go po, czy przed wyjazdem. Ani Wójt ani Dyrektor nie mieli wpływu na potrzebę wyjazdu. Wynikał on z podległości Kuratorium. To są zwykłe koszty prowadzenia placówki.
  Kto ze znających Panią Beatę Lis uwierzy, że naciągała Urząd Gminy i Wójta na zwrot pieniędzy z nieuzasadnionych podróży służbowych ? Myślę, że gdyby Gmina bankrutowała, to dla szkoły pojechałaby za swoje.

 • 2017-10-24 00:08:22

  gość: ~Robert Helski

  Ostatni akord w tym koncercie ”człowieka orkiestry”. Punkt 3 zarządzenia Wójta nr.42/17.

  1. Pani Beata Lis jako Dyrektor szkoły nie była jedynym organizatorem imprezy pn. Festyn Szkolno – Przedszkolny na terenie szkoły w Ciepłowodach. Współorganizatorem była Rada Rodziców.
  2. Była i jak do tej pory jest to impreza cykliczna, organizowana corocznie. Scenariusz jej był i jest zawsze taki sam i ci sami organizatorzy. Także procedury administracyjne t.j. pozwolenia, zgody, zabezpieczenie nie zmieniły się.
  3. Mając więc świadomość tego jak impreza będzie wyglądała Organ prowadzący szkołę wydając zgodę na taki jej przebieg, łącznie z punktem sprzedaży piwa i przeoczeniem braku koncesji, ryzykował : „wnoszenie, podawanie lub spożywanie napojów alkoholowych w postaci piwa na terenie szkoły w obecności nieletnich.”
  4. Dyrektor na terenie szkoły siłą rzeczy obecna była, bo zajmowała się dziećmi i programem imprezy.
  5. Czy to rzeczywiście Pani Dyrektor Beata Lis naruszyła „bezwzględny ustawowy zakaz sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych na terenie ZSS w Ciepłowodach?” Wszelkie pozwolenia wydał Urząd Gminy, tę sferę organizacyjną realizowała Rada Rodziców. Piwo i jego sprzedaż zorganizował Radny Gminnej Rady. Widział ktoś jak piwo sprzedawała i spożywała Dyrektor szkoły?
  6. Kto więc w istocie rzeczy naruszył owe bezwzględne ustawowe zakazy przytoczone przez Wójta?
  7. Wójt, Radni gminy, Policja na imprezie byli. Dlaczego więc do sprawy wrócono 2 miesiące po tej uroczystości?
  8. Co potwierdziły wyjaśnienia Dyrektor Pani Beaty Lis i Rady Rodziców? Dyrektor stwierdziła, że wnoszenia i spożywania piwa, zajęta programem imprezy, nie widziała. Przedstawiciele Rady Rodziców przyznali się, że przeoczyli konieczność posiadania koncesji. Dyrektor nie obciążyła Rady Rodziców odpowiedzialnością. To Rada Rodziców przyjęła winę na siebie.
  9. Nasuwa się pytanie dlaczego natychmiast po imprezie, przy tak drastycznym łamaniu prawa, Komisja Antyalkoholowa nie wszczęła dochodzenia? Nie zgromadzono dowodów, zeznań świadków, a może nawet nie zawiadomiono Prokuratury. Dlaczego dopiero na wezwanie Urzędu Wojewódzkiego zaczął powstawać ad hoc materiał obciążający Pnia Beatę Lis?
  10. Przyjmując nawet wersję najgorszą: że piwo przed szkołą sprzedawane było, wnoszono i spożywano je na terenie szkoły, to kto tak naprawdę jest temu winny? Czy organ prowadzący szkołę, świadomie od wielu lat kultywujący „tradycję”, czy Dyrektor, której owa „tradycję” narzucono, właściwie bez możliwości przeciwstawienia się, także ze względu na dobro szkoły?
  11. Renoma tej szkoły, odkąd zaczęto o niej mówić, związana była i jest z Dyrektorem Panią Beata Lis, a nie z Wójtem i Urzędem Gminy. I to jest być może smutne rokowanie na przyszłość.

 • 2017-10-24 13:29:21

  gość: ~GG

  @~Robert Helski

  O renomę szkoły to przede wszystkim dbają nauczyciele i uczniowie, a nie dyrektor, taka uwaga skromna

 • 2017-10-24 19:14:15

  gość: ~do gg

  @~GG
  ciekawe ? no ciekawe ......,szkoda gadać. Prawda jest taka że szkoła odnosiła sukcesy właśnie dzięki prowadzeniu przez panią Dyrektor. TAKA PRAWDA I WSZYSTKIM O TYM WIADOMO I NIE CHCE BYĆ INACZEJ

 • 2017-10-24 23:09:35

  gość: ~Gość

  @~do gg
  No to się potwierdza po raz kolejny że biedny pan wójt czuł się zagrożony osobą Pani Dyrektor. Przecież on na pewno nadal słyszy że Cieplowody kojarzą się ze szkołą i z Panią Lis. A o nim się nie mówi albo mówi się źle. No za wyjątkiem wymuszonych artykułów chwalebnych

 • 2017-10-24 21:33:46

  gość: ~Robert Helski

  @~GG
  Gdy statek stoi na redzie portu czekając na rozładunek, zwykle decyduje kolejność przybycia, ważność towaru, koneksje armatora lub... prestiż, szacunek i estyma kapitana w tym gronie. Niestety.

 • 2017-10-25 19:33:51

  gość: ~Wstyd

  Artykul sponsorowany przez sołtysa z wilamowic można wiedzieć z jakich środków został sfinansowany? Czy z funduszu sołeckiego czy z srodków sołectwa? Jeżeli tak to czy była to wola większości mieszkańców czy prywatny artykuł to wtedy nie powinni się tam tytułować funkcjami. Trochę wstyd że trzeba kupować propagandowe artykuły bo władza boi się opini ludu i wolności słowa.

 • 2017-10-25 22:20:24

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Wstyd
  No zdecydowanie nie wszyscy mieszkańcy Wilamowic podpisują się pod SPONSOROWANA laurka. Nur wiem, jestem prosty człowiek, ale chyba bym się wstydził gdyby za mój sukces uznano konserwację rowu z przepustowoscia. A wójt niech otworzy oczy i zobaczy czym mogą pochwalić się włodarze sąsiednich gmin. Konserwacja rowu. ....

 • 2017-10-26 09:26:40

  gość: ~żenada

  @~Mieszkaniec
  zrobiliśmy konserwację rowu- brawo, brawo, brawo !!! poprostu żenada, widocznie na inne rzeczy nie ma pomysłu, ręce opadają. A to czasem nie jest wykonywanie podstawowych obowiązków ? nie dajmy się omamić. do czego to prowadzi ? zamiast iść do przodu to z takim rządzeniem idziemy do tyłu. tylko czekać jak w którjś miejscowości szambo się zrobi to też zaraz trza będzie inwestycyję nagłośnić. jeszcze rok i musi być lepiej, do wyborów szybko zleci

 • 2017-10-26 14:19:24

  gość: ~wilamowiczanin

  @~żenada
  Wstyd mi że jesteś mieszkańcem naszej wsi,pewnie jesteś z tych 4 rodzin co nie popierają obecnego wójta ,więc twoja nagonka jest zrozumiała.Zamiast się cieszyć ,że w końcu dzieci nie stoją w błocie czekając na autobus i most został zrobiony, bo strach było przejechać ciężkim sprzętem to źle.Może ty coś zrób dla wsi ,a nie zaczynaj niepotrzebnie młucenia tematu. W czasie kampanii będziesz mógł się wykazać,bo pewnie zastartujesz na wójta,radnego albo sołtysa.Ale ty człowieku nawet nie miałeś odwagi napisać komentarza pod artykułem.

 • 2017-10-27 11:48:55

  gość: ~jak

  @~wilamowiczanin
  wynika z powyższego że jak wywiozą śmieci to też będzie wielkie wydarzenie, i trzeba bedzie pokłony i podziękowania skladać. I prpoponuję sprawdzic w słowniku albo w wikipedii co znaczy słowo "nagonka"

 • 2017-10-25 23:00:10

  gość: ~edek

  @~Wstyd
  Ale wazelina. Brak słów. Na całe szczęście już za rok wybory i trzeba to całe towarzystwo wzajemnej adoracji pogonić. Ich miejsce jest w piaskownicy. Jak chcą się bawić to za swoje.

 • 2017-10-25 23:27:25

  gość: ~alicja

  Ale kompromitacja dla wioski. Zanim zamówiliście ten wazeliniarski artykuł, mogliście wcześniej kupić jeszcze farbę i pomalować trawę na zielono. I oczywiście za zieloną trawkę też podziękować wójtowi. Żenada. Do czego zdolni są ludzie dla ..... Idę zwymiotować.

 • 2017-10-27 11:52:33

  gość: ~edc

  @~alicja
  Pani dyrektor trzymamy kciuki za Panią! Niech już Pani wraca do szkoły i sprawiedliwości będzie zadość. Jesteśmy z Panią

 • 2017-10-31 16:19:17

  gość: ~Robert Helski

  Dnia 3.10 2017 Komitet Obywatelski na Rzecz Szkoły, mając wątpliwości co do prawidłowości powstania Rady Rodziców w szkole w Ciepłowodach, wystąpił do Kuratorium z prośbą o wyjaśnienie sytuacji (pismo poniżej). Kuratorium wezwało p.o. dyrektora do przedstawienia dokumentacji. Komitet uzyskał w dniu dzisiejszym informację, iż Kuratorium dopiero ją otrzymało. Czyżbyśmy mieli ponownie do czynienia z tworzeniem wymaganych dokumentów post factum, jak w przypadku żądanej przez wojewodę dokumentacji z przebiegu "śledztwa" w sprawie "alkoholu" na imprezie szkolnej?

  Komitet Obywatelski na Rzecz Szkoły Kobyla Głowa 03.10.2017
  Kobyla Głowa 18
  57-211 Ciepłowody
  Kuratorium Oświatowe
  we Wrocławiu
  Wydział Nadzoru Pedagogicznego
  Sz.P. Małgorzata Henglecka
  50-153 WROCŁAW Pl. Powst. Warszawy 1
  W N I O S E K
  Obywatelski na Rzecz Szkoły w Ciepłowodach zaniepokojony powstałą sytuacją wnosi o rozpatrzenie okoliczności, które miały miejsce dnia 19.09. na zebraniu Rady Rodziców i związane były z wyborem Przewodniczącego Rady i Zarządu. Naruszone zostało Prawo Oświatowe , art 83, regulujący wybory, oraz regulamin Rady Rodziców, ustalające sposób wyboru w tajnym głosowaniu przez kworum złożone z pojedynczych przedstawicieli wszystkich klas. Warunki te nie zostały zachowane, o czym poinformowali nas rodzice. Brakowało cztery osoby uprawnione do głosowania.
  Zdumiewającym faktem jest to, że Przewodniczącym Rady Rodziców został wybrany Radny Gminy, który był organizatorem i prowadzącym sprzedaż piwa poza ogrodzeniem szkolnym w trakcie imprezy szkolnej. Zdarzenie to zostało wykorzystane jako główny powód odwołania Dyrektor w trybie natychmiastowym bez wypowiedzenia. Winą jednoznacznie obarczono Dyrektora szkoły, kompletnie pomijając fakt sprawczego udziału przedstawicieli Gminy i co najmniej obojętności tzw. Radnego Oświatowego oraz pracownika Gminy odpowiedzialnego za kontakty ze szkołą. Trudno jest pogodzić się z takim stanem rzeczy, więc uważamy, iż przynajmniej wybory Przewodniczącego Rady Rodziców powinny zostać unieważnione i przeprowadzone ponownie.
  Za Tymczasowy Zarząd Komitetu na Rzecz Szkoły
  Robert Helski

 • 2017-11-15 09:52:48

  gość: ~Robert Helski

  Ogłoszenie przez Wójta Gminy Ciepłowody konkursu na dyrektora Zespołu
  Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach – komentarz

  Zarządzenie Wójta Łukasza Białkowskiego o konkursie na dyrektora
  szkoły pojawiło się 10 listopada 2017 na stronie Urzędu Gminy.

  Jest to dalszy ciąg poczynań organu prowadzącego szkoły, zmierzający
  do definitywnego pozbycia się Dyrektor szkoły, p. Beaty Lis, która
  pełniąc ten obowiązek przez siedem lat, doprowadziła do uznania tej
  placówki za jedną z najlepszych w regionie.

  Zważywszy na fakt, iż sprawy sądowe: dwie w sądzie pracy, tj. o
  przywrócenie na stanowisko dyrektora oraz o nierówne traktowanie w
  zatrudnieniu i w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym we Wrocławiu, do
  którego złożono skargę na zarządzenie 42/17 Wójta w sprawie odwołania
  dyrektora ze stanowiska wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania wyżej
  wymienionego zarządzenia, Komitet Obywatelski na rzecz ZSS w
  Ciepłowodach uważa, że na konkurs jest jeszcze za wcześnie i nie ma
  podstaw do jego ogłaszania. Skończyć się to może koniecznością
  wypłacenia odszkodowania odwołanej Dyrektor bądź nowemu Dyrektorowi,
  wyłonionemu przez konkurs. Odszkodowania na które złożą się wszyscy
  mieszkańcy Gminy Ciepłowody.

  Wątpliwości nasze budzi także postawa Wójta, który godząc się na
  mediację w sprawie o nierówne traktowanie w zatrudnieniu, kilka dni
  przed ich terminem, ogłasza konkurs. Zachowanie takie sugeruje, iż
  właściwie nie chodzi tu o osiągnięcie porozumienia, tylko o
  osiągnięcie celu, którym jest pozbycie się Dyrektor szkoły.

  Potencjalne przyszłe wyroki sądowe nie mają znaczenia. Jeśli będą
  przegrane, zostaną skwitowane odszkodowaniami, a cel i tak zostanie
  osiągnięty. Za nasze pieniądze uzyskamy kota w worku (mimo
  konieczności spełnienia warunków konkursu przez kandydata), w postaci
  niewiadomej dotyczącej tego, co prezentował będzie nowy Dyrektor i
  szkoła pod jego kierownictwem. Ważne, że poczucie ważności i władzy
  zostanie zaspokojone.

  Dla osiągnięcia tego celu, na miejscu Wójta, kierując się jego
  metodami, należałoby w tym momencie wsadzić kij w mrowisko i
  spowodować konflikt wewnętrzny w solidarnym, jak do tej pory, Gronie
  Pedagogicznym szkoły. Zapewne zdarzy się to wkrótce i dowiemy się np.,
  że dotychczasowa Dyrektor źle, lekceważąco, czy w poniżający sposób
  wypowiada i wypowiadał się o swoich dotychczasowych współpracownikach
  i podwładnych. A sprawa w sądzie administracyjnym blisko i zapewne
  Wójtowi świadkowie by się przydali. Martwiący się o pracę zmienią
  front.

  Tak więc przydałoby się na placu pod GOKiP tam gdzie kiedyś stał
  pomnik Adama Mickiewicza, postawić pręgierz. Niektórym to by się
  należało.

 • 2017-11-15 19:42:24

  gość: ~nauczyciel

  @~Robert Helski
  Kończ waść, wstydu oszczędź!

 • 2017-11-16 09:49:10

  gość: ~Robert Helski

  @~nauczyciel
  Kto tu powinien się wstydzić?

 • 2017-11-16 12:57:41

  gość: ~Notak

  @~Robert Helski
  Pięknie dobrane słowa. Niektórym brakuje życiowego taktu.

 • 2017-11-15 23:50:12

  gość: ~Racja

  (this post was banned by administrator)

 • 2017-11-24 17:59:24

  gość: ~link

  ostatnio dodany post

  http://komitetobywatelskizsscieplowody.pl/

REKLAMA