Express-Miejski.pl

Nocne odgłosy strzałów w lesie. O co chodzi? - pyta Czytelnik

zdjęcie ilustracyjne fot.: shutterstock

- W okolicach Ożar i Dzbanowa w nocy coraz częściej słychać ogłosy strzałów. Jaka jest tego przyczyna? To myśliwi urządzają odstrzały? - pyta Czytelnik. Odpowiadamy.

W kraju trwają wzmożone działania prewencyjne zmierzające do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń (ASF). W sierpniu Ministerstwo Środowiska wprowadziło przepisy umożliwiające całoroczne polowanie na dziki w całym kraju, by ograniczyć zjawisko ASF.

W związku z tym, a także w celu wykonania planu pozyskania zwierzyny łownej, Nadleśnictwo Bardo Śląskie zaprosiło myśliwych z sąsiednich kół łowieckich oraz miejscowych rolników do polowania na dziki i słyszalne odgłosy strzałów wynikają najprawdopodobniej ze wzmożonych polowań.

- Dodatkowo za odstrzał wszystkich pozyskanych dzików, za wyjątkiem odyńców o długości szabel powyżej 139 mm, nie są pobierane opłaty - czytamy na stronie Nadleśnictwa Bardo, co dodatkowo ma zachęcić myśliwych do udziału w polowaniach.

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nocne odgłosy strzałów w lesie. O co chodzi? - pyta Czytelnik

  2017-10-17 11:03:21

  gość: ~mitry

  i po co takie głupoty pisac, jak nie do końca jest to prawda. odgłosy strzałów są również wynikiem straszaków na zwierzęta z pobliskich pol.

 • 2017-10-17 16:00:23

  gość: ~Hmm

  Ładney straszak skoro pół wsi budzą strzały. Jest to irytujące w dzień i w nocy. Łup łup

 • 2017-10-17 16:01:02

  gość: ~Hmm

  Ładney straszak skoro pół wsi budzą strzały. Jest to irytujące w dzień i w nocy. Łup łup

 • 2017-10-17 20:06:10

  gość: ~jUREK DZIAŁAJ

  Płoszenia dzikich zwierząt zakazuje prawo. Aby móc używać armatek potrzebna jest zgoda Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Ponadto według badań zwierzęta mogą przyzwyczaić się do dźwięków i je ignorować. Huk odstrasza nie tylko zwierzęta, wyrządzające szkody w uprawach, ale także gatunki chronione.
  Mieszkańcy wsi skarżą się, że armatki "strzelają" co kilka minut. Szczególnie uciążliwe jest to, że urządzenia nie przestają pracować w nocy.

 • 2017-10-17 20:07:37

  gość: ~jUREK DZIAŁAJ

  Art. 51 kodeksu wykroczeń - zakłócanie spokoju lub spoczynku nocnego

 • 2017-10-22 05:52:19

  gość: ~ggggg

  ostatnio dodany post

  dalej armata huczy

REKLAMA


REKLAMA