Express-Miejski.pl

Akcja przewonienia gazu ziemnego. Sprawdź co zrobić, gdy wyczujesz zapach gazu

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W dniach 16-17 października w kilkudziesięciu gminach na Dolnym Śląsku zostanie przeprowadzona akcja przewonienia gazu ziemnego.

Akcja polega na na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.

Działanie będzie prowadzone na terenie kilkudziesięciu gmin województwa, w tym dwóch należących do powiatu ząbkowickiego: Ząbkowic Śląskich oraz Ziębic

W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu, należy niezwłocznie powiadomić służby Polskiej Spółki Gazownictwa pod numerem alarmowym 992.

Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczeniu palników, czy ich niewłaściwej regulacji). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji i urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA