Express-Miejski.pl

Strażacy odchodzą na emeryturę. Pożegnanie asp. sztab. Wojciecha Przedwojewskiego

Pożegnanie ze służbą asp. sztab. Wojciecha Przedwojewskiego fot.: KP PSP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

22 września w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich odbyła się uroczysta zmiana służby

Z końcem września po kilkudziesięciu latach służby na zaopatrzenie emerytalne przeszedł asp. sztab. Wojciech Przedwojewski.

Strażak swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął 11 maja 1992 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, następnie od 30 czerwca 1993 kontynuował służbę w  Komendzie Miejskiej PSP we Wrocławiu. Od 1 lipca 1993 roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich. W 1994 roku ukończył kurs podstawowy strażaka. W roku 1996 został absolwentem Szkoły Podoficerskiej PSP w Opolu, a siedem lat później po ukończeniu szkoły aspirantów został młodszym aspirantem Państwowej Straży Pożarnej. Pełnił służbę na następujących stanowiskach: strażak-ratownik, dowódca zastępu, dowódca sekcji, a w ostatnich latach powierzone mu zostały obowiązki dowódcy I zmiany służbowej ząbkowickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

- To strażak z krwi i kości, niejednokrotnie wykazujący się ponadprzeciętnymi umiejętnościami, doświadczeniem i intuicją. Fascynował nas jako fachowiec z dziedziny udzielania pierwszej pomocy medycznej - mówią o nim koledzy. Był prekursorem i instruktorem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, a także był i jest wysoko cenionym i szanowanym strażakiem wśród swoich podwładnych.

Żegnając dowódcę, bryg. Marian Płachytka - Komendant Powiatowy PSP w Ząbkowicach Śląskich podkreślił, że asp. sztab. Wojciech Przedwojewski wykonywał zadania i obowiązki służbowe na wysokim, profesjonalnym poziomie i z wielkim zaangażowaniem. Dlatego zawsze można było na niego liczyć. Wielokrotnie narażał życie i zdrowie w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ratując mieszkańców powiatu ząbkowickiego.

Za osiągnięcia zawodowe został odznaczony m.in.: „Srebrnym Medalem „Za Długoletnią Służbę”, Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”, Brązową Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

ms. / em24.pl / KP PSP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA