Express-Miejski.pl

W „trzeźwy poranek” prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci z powiatu ząbkowickiego, prowadząc w poniedziałek wzmożone kontrole trzeźwości w ramach akcji „Trzeźwy poranek” fot.: policja

Dwóch pijanych kierowców wyeliminowali funkcjonariusze ząbkowickiej policji podczas akcji skierowanej przeciwko kierowcom jadących na podwójnym gazie.

9 października po godz. 7 policjanci zatrzymali kierowcę, który prowadził pojazd ciężarowy wraz z lawetą. Mieszkaniec gminy Ziębice został sprawdzony na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma 1,2 promila w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym samym dniu około godz. 10.30 na terenie gminy Ziębice policjanci kontrolowali samochody, które przejeżdżały w pobliżu szkoły. Okazało się, że 43-letni mężczyzna kierujący pojazdem osobowym ma 0,44 promila alkoholu w organizmie. Odpowie on przed sądem za jazdę po użyciu alkoholu. Grozi mu utrata prawa jazdy do 3 lat oraz grzywna.

- Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest zabronione, a osoba, która w takim momencie prowadzi pojazd naraża na duże niebezpieczeństwo siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego - mówi Ilona Golec, rzecznik prasowa ząbkowickiej policji.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA