Express-Miejski.pl

Pszczoły z Laskówki zamieszkały na dachu Teatru Capitol we Wrocławiu [KAMERA ON-LINE]

Pszczoły z Laskówki (gm. Bardo) zamieszkały na dachu Teatru Capitol we Wrocławiu fot.: Teatr Capitol / Sławomir Przerwa

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Teatr Capitol we Wrocławiu dołączył do instytucji wspierających pszczoły. Na dachu teatru stanęły dwa ule, które zasiedliły pszczoły z Laskówki (gm. Bardo).

Pszczoły z pasieki znajdującej się w Laskówce zostały wybrane do nowatorskiego projektu miejskiego ze względu na swoją...łagodność. Pszczoły „krainki” to odmiana pochodząca z Bałkanów ceniona przez pszczelarzy na całym świecie. Nie są agresywne wobec ludzi, ale świetnie bronią się przeciwko pasożytniczym owadom, a ponadto dobrze odnajdują się w środowisku miejskim. Około 60 tysięcy osobników od ponad dwóch tygodni meszka już w dwóch ulach, dokładnie nad miejscem, gdzie w teatrze znajduje się orkiestron.

Pierwszego miodu z Pasieki Capitol można spodziewać się w maju przyszłego roku. Nie będzie on jednak sprzedawany, a będzie prezentem dla gości odwiedzających teatr. Nieco inne środowisko pszczół nie wpłynie na jakość miodu. Miejskie miody nie są toksyczne - dbają o to same pszczoły, które miodem karmią swoje potomstwo i dlatego nie przynoszą do uli zanieczyszczonego nektaru. Poza tym kwitnące w mieście rośliny nie są - tak jak na terenach podmiejskich - opryskiwane chemicznymi środkami ochrony.

Teatr Capitol jest drugim, po Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, miejscem wspierającym pszczoły. Teatralna pasieka powstała we współpracy z Fundacją Instytut Rozwoju Pszczelarstwa. Łukasz Wyszkowski, prezes fundacji podkreśla, że obecność pszczół w mieście sprzyja bioróżnorodności, ocaleniu przed zniknięciem licznych gatunków ptactwa, owadów i roślin oraz poprawia stan miejskiej zieleni.

KAMERA ON-LINE UKAZUJĄCA PASIEKĘ NA DACHU TEATRU [KLIK]

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA