Express-Miejski.pl

W Kamieńcu Ząbkowickim również przebudują targowisko. Gmina otrzyma blisko pół miliona dotacji

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Gmina Kamieniec Ząbkowicki otrzyma ponad 470 tys. zł dotacji na przebudowę targowiska gminnego.

Projekt gminy Kamieniec Ząbkowicki pn. „Przebudowa targowiska stałego w Kamieńcu Ząbkowickim przy ulicy Kolejowej” znalazł się na 6. miejscu listy rankingowej, a tym samym gmina jest wśród 14. dolnośląskich samorządów, które zainwestują w targowiska na swoim terenie. Na tej samej liście przyjętej przez zarząd województwa dolnośląskiego w ramach uchwały o wsparciu finansowym znalazła się również gmina Ziębice [KLIK].

- W ramach planowanej inwestycji na targowisku w Kamieńcu Ząbkowickim powstaną cztery murowane pawilony handlowe, parking, nowe ogrodzenie obiektu, toaleta oraz obiekty małej architektury, tj. śmietniki, stojaki na rowery, oraz znaki informując o wjeździe i wyjeździe z targowiska - informuje Stanisław Gołębiowski, sekretarz Urzędu Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim. - W ramach prac zaplanowano również rozbiórkę obiektów kubaturowych. Aktualnie są to budynki garażowe i gospodarcze. Ponadto zadaszona zostanie wiata z osiemnastoma stanowiskami, zamontowane będą trzy drewniane stanowiska handlowe, wykonane zostaną nowe instalacje, m.in. elektryczne, wodociągowe i kanalizacji sanitarnej - dodaje urzędnik.

Całkowita wartość zadania to ponad 910 tys. zł. Zgodnie z uchwałą gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 471 tys. zł.

mwinnik / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Kamieńcu Ząbkowickim również przebudują targowisko. Gmina otrzyma blisko pół miliona dotacji

  2017-09-13 12:06:40

  gość: ~Mieszkam tu

  To super, że planują przebudowę. Po deszczu ciężko chodzić po tym kamieniu. Mam nadzieję, że pomyślą także o bezpieczniejszym wyjeździe z tego targu, bo aż się dziwię, że jeszcze nie było tam poważnego wypadku.

 • 2017-09-18 21:38:32

  gość: ~Mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  Drogi nie przesuną A zresztą parking jest z drugiej strony

REKLAMA