W ostatni dzień sierpnia w Przeborowej miała miejsce oficjalna inauguracja działalności laboratorium dźwięku „Sono-Lab”.
W obiekcie o powierzchni 200 metrów kwadratowych pełnym różnorodnych sprzętów muzycznych pojawili się pierwsi zwiedzający.
Po prawie ośmiu miesiącach wytężonej pracy - poczynając od remontu pomieszczeń, poprzez opracowanie merytoryczne projektu i jego wykonanie możemy oglądać dzieło, które udowadnia, że chcieć to móc, nawet jeżeli do dyspozycji jest tylko jedna para rąk i głowa pełna pomysłów. Pierwsi goście odwiedzili laboratorium zupełnie za darmo mogąc dotknąć wszystkiego, spróbować wytworzyć dźwięk czy przeprowadzić ciekawe eksperymenty fizyczne.
Pomysłodawcą i twórcą labolatorium dźwięku jest Igor Leginowicz, z wykształcenia inżynier dźwięku i muzyk. Przesłanką do stworzenia unikatowego miejsca była przede wszystkim chęć podzielenia się swoją pasją z innymi i stworzenia czegoś nowego - miejsca pełnego inspiracji, zabawy, rozwijania pasji i talentów.
Wewnątrz obiektu znajduje się wystawa historycznych urządzeń grających, poczynając od fonografu - wynalazku Edisona do czasów współczesnych (dźwięk cyfrowy) wraz z nagraniami z epoki i wprowadzeniem widza w estetykę różnych okresów historycznych za pomocą odpowiedniej aranżacji i repertuaru dźwiękowego. Są również dwie pracownie - fizyczna i muzyczna, zajmujące się zjawiskami akustycznymi i przeznaczone do przeprowadzania doświadczeń.
- Laboratorium wychodzi naprzeciw naturalnym, dziecięcym potrzebom twórczego odkrywania i poszukiwania, a także naprzeciw potrzebom dzielenia się doświadczeniami i wspomnieniami osób starszych - mówi Igor Leginowicz, twórca unikatowego miejsca. - W związku z tym, do końca września 2017 roku wszyscy, którzy chcą przetestować laboratorium dźwięku „Sono-Lab” znajdujące się w Przedborowej mogą to uczynić bezpłatnie - dodaje.
Animatorzy zachęcają do przybywania w małych grupach, aby w kameralnej atmosferze można było w pełni wykorzystać zasoby „Sono-Lab”. Szczególnie mile widziane są grupy organizowane przez szkoły, ale i inne instytucje czy organizacje skupiające także starszych odkrywców.
Zainteresowani, w celu umówienia wizyty, proszeni są o kontakt telefoniczny: 505961566 w godz. od 8 do 15. Test będzie prowadzony tylko we wrześniu, a ilość miejsc jest ograniczona.
ms. / em24.pl
REKLAMA
REKLAMA