Express-Miejski.pl

Odwołanie dyrektor ZSS w Ciepłowodach: Stanowisko komitetu obywatelskiego na rzecz szkoły

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Robert Helski - założyciel Komitetu Obywatelskiego na Rzecz Szkoły Samorządowej w Ciepłowodach odniósł się do stanowiska wójta w sprawie odwołania dyrektor szkoły.

Komitet Obywatelski
na Rzecz Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach 


Jako inicjator założenia wyżej wzmiankowanego Komitetu poczuwam się do odpowiedzi na stanowisko Wójta gminy Ciepłowody zamieszczonego na portalu Expressi-Miejski.pl (powiat ząbkowicki).

Gratuluję Wójtowi wystąpienia na miarę pastora Lutera Kinga. Wszak tamten choć starał się być rzetelnym i nie stosował półprawd i nadużyć.

Proponuję w aktualnym sporze odrzucić konotacje polityczne, nawiązania do „ludzi dawnego, poprzedniego Wójta” i poprzestać na argumentach merytorycznych.

Tak więc wyjaśniając:

- Inicjatywa powstania Komitetu Obywatelskiego na Rzecz Szkoły jest moją prywatną inicjatywą czysto obywatelską, jako rodzica i mieszkańca gminy, wolną od jakichkolwiek powiązań politycznych czy dawnych układów gminnych właśnie. U jej podstaw leży dysonans, jaki istnieje pomiędzy zarządzeniem wójta, a opinią Kuratorium w sprawie zwolnienia Dyrektor szkoły pani Beaty Lis, wątpliwość co do podanych powodów owego zwolnienia w zarządzeniu, które obracają się w sferze „zachodzi podejrzenie popełnienia wykroczenia”. Mając na uwadze poprzednie próby zwolnienia i nikłość ich podstaw, całość sprawy budzi wątpliwości.

- Jako tymczasowy przewodniczący Komitetu Obywatelskiego uczestniczyłem w zebraniu personelu szkoły dnia 16 sierpnia w szkole w Ciepłowodach, informując obecne osoby o mojej inicjatywie i akcji zbierania podpisów na listach przeciwników zwolnienia Dyrektor szkoły oraz o zamiarze wystąpienia do wojewody w sprawie uchylenia zarządzenia Wójta. Spotkało się to z dobrym przyjęciem i akceptacją. Pracownicy, swoją drogą, wystąpili do wojewody z pismem wyjaśniającym przebieg zajść uznanych za podstawy zwolnienia, podpisując zbiorowo owe pismo i deklarując poparcie dla Dyrektor.

- W trakcie ostatnich dwóch dni chętni zbierali podpisy na listach wspierających Dyrektor nie narzucając nikomu przymusu złożenia podpisu i starając się wyjaśnić o co chodzi. Zarządzenie Wójta już figurowało na stronie Urzędu Gminy w Ciepłowodach, a opinia kuratora została upubliczniona na mocy ustawy zezwalającej na to. W trakcie zbierania podpisów w miarę upływu czasu zbierający spotkali się z przypadkami nagrywania, filmowania i agresji, włącznie z najściem w domu po godzinie 22.

-  W dniu wczorajszym jako przedstawiciel Komitetu odbyłem spotkanie z asystentem wojewody, przedstawiając mu całość sprawy, wraz z wszelkimi dokumentami, tak jednej jak i drugiej strony. Decyzja, co do  dalszego rozwoju sprawy jest w rękach Wojewody.

- Równolegle spotkałem się z red. Przemysławem Garlickim z Radia Wrocław, udzielając mu krótkiego wywiadu i prosząc o zainteresowanie sprawą.

- Wystąpiłem także, w związku z wyróżnieniem i uhonorowaniem szkoły przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, do rejonowego pełnomocnika PIS, o wsparcie ze strony Minister Anny Zalewskiej wyróżnionego przez siebie pedagoga.

Tyle w związku z dotychczasowym działaniem, które nadal  trwa i w tym momencie sprowadza się do zbierania podpisów na listach i wstępowania do Komitetu osób zainteresowanych, oraz zamieszczenia ogłoszeń na tablicach w poszczególnych wsiach gminy.

Odnosząc się do wystąpienia wójta:

- Tak, zarządzenie wydane zostało zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nikt tego nie neguje. Jednak ta „niewiążąca opinia Kuratorium” której Wójt musiał zasięgnąć, jest skrajnie niekorzystna dla niego. I nie jest to taki drobiazg. To Kuratorium jest organem kompetentnym i merytorycznie przygotowanym do oceny tego typu spraw. Powszechne sądy tego kraju wszystkich instancji i izb cytują w swoich wyrokach opinie tego typu instytucji, wyrokując w ważniejszych sprawach jak ta nasza gminna. Ale cóż to dla naszych miejscowych Napoleonów.

-  Mam wątpliwości co do poprzestania tylko i wyłącznie na umieszczeniu zarządzenia Wójta na stronie Urzędu Gminy w Ciepłowodach jako jedynym źródle informacji o podjętej decyzji. Jest to postawienie rodziców i mieszkańców gminy, w okresie urlopowym, przed faktem dokonanym i próbą uniknięcia konfrontacji z mniejszą czy większą liczbą niezadowolonych.

Smutne doświadczenia z poprzedniej próby dały naukę. Weźmy też pod uwagę fakt pierwszego roku reformy i bliskiego końca wakacji, co więc brak Dyrektora przyniesie w pierwszych dniach powrotu do szkoły. Czy na pewno chodzi tu o dobro dzieci i szkoły? Dlatego uznałem za konieczne podjęcia powyższej inicjatywy.

- Pani Beata Lis złożyła pozew w sądzie, jednak nie chodzi tu o kwestie finansowe i chęć rewanżu. Pozew nosi nazwę „o naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu” i kwestie finansowe są do niego przypisane legislacyjnie. Chodzi jednak o zasady. Pozew złożono 31 lipca. 2 sierpnia odbyła się sprawa rozpoznawcza i … sąd uznał roszczenia za zasadne skoro wezwał wójta na sprawę 3 października w Sądzie Pracy (nie Rejonowym) w Ząbkowicach Ślaskich.

- Co do alkoholu na imprezie jako głównym powodzie zwolnienia Dyrektor – z ramienia Urzędu Gminy jest wyznaczony pracownik do utrzymywania kontaktu ze szkołą. To Urząd Gminy jest prowadzącym szkołę. Jak jest więc rola tego pracownika? Argumenty Wójta działają w obie strony. Jak współpracuje i wspomaga prowadzący szkołę w tego typu przedsięwzięciach, skoro do takich incydentów dochodzi? Administracyjnie imprezę zabezpieczyć powinien prowadzący szkołę. A może jestem w błędzie?

- Opuszczenie placówki przez Dyrektora i Wicedyrektora w jednym czasie i z godziny na godzinę odbyło się na wezwanie Kuratorium jako organu nadrzędnego. Delegacja siłą rzeczy do rozliczenia przedstawiona została po powrocie. Te sprawy pracownicy szkoły obszernie wyjaśnili w piśmie do Wojewody.

Mamy jeszcze w tym kraju trochę Judymów i Siłaczek i paru ludzi wierzy jeszcze w szklane domy Żeromskiego. Takich ludzi należy hołubić i wspierać. Wybieraliśmy młodego Wójta z nadzieją. Sam publicznie stwierdził, że zdarza mu się podpisywać dokumenty bez czytania, bo nie ma po prostu czasu i popełnia błędy. Chwała mu za te słowa. Najlepiej by było gdybyśmy owo zarządzenie i zwolnienie Dyrektor uznali za taki błąd.

 

Za Tymczasowy Komitet Obywatelski
Na Rzecz Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach,
Robert Helski

Chętnych do wstąpienia w szeregi Komitetu serdecznie zapraszam, tel. 667 814 477.

ms. / em24.pl

178

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Odwołanie dyrektor ZSS w Ciepłowodach: Stanowisko komitetu obywatelskiego na rzecz szkoły

  2017-08-18 16:25:36

  gość: ~Obiektywny

  Kim jest ten cały Helski???

 • 2017-08-18 18:54:46

  gość: ~jj

  Porządnym człowiekiem, któremu nie jest wszystko jedno.

 • 2017-08-18 18:58:32

  gość: ~marian

  @~jj Jak rozumieć "wszystko jedno"? Czego to dotyczy?

 • 2017-08-19 19:01:57

  gość: ~Szpula

  @~Obiektywny
  Człowiek Bajtka

 • 2017-08-19 19:44:27

  gość: ~jagoda

  @~Szpula Poważnie?

 • 2017-08-19 19:49:36

  gość: ~Małgosia

  @~jagoda
  Ja tez tak słyszałam jak czynny byl jeszcze 13 posterunek

 • 2017-08-22 13:01:57

  gość: ~justyna

  Tak właśnie

 • 2017-08-18 17:00:09

  gość: ~zatroskany

  Czy ktoś wie, jaki bonus obiecano Panu Helskiemu? Bo w Ciepłowodach krążą różne plotki. Czekam na odpowiedzi!

 • 2017-08-18 20:04:04

  gość: ~Ziuta

  @~zatroskany
  święty spokój nie ma ceny, zatem jeśli ktoś zdecyduje się w takich okolicznościach na podjęcie działań to może robić to tylko z pobudek ideowych.

 • 2017-08-18 17:01:58

  gość: ~Robert Helski

  Miało być merytorycznie.

 • 2017-08-18 17:10:58

  gość: ~marian

  @~Robert Helski A nie jest???

 • 2017-08-18 18:58:59

  gość: ~Robert Helski

  @~marianNie jest. Jak nie ma argumentów to atakujemy personalnie.

 • 2017-08-18 19:09:49

  gość: ~marian

  @~Robert Helski Nie sądzę, żeby chciał Pan, abym wypisał na forum wszystkie argumenty, jakie przemawiają na Pana niekorzyść.

 • 2017-08-18 20:17:38

  gość: ~Robert Helski

  @~marian
  Zaciekawił mnie Pan. Jednak nadal w konwencji "jak nie ma argumentów to personalnie". może wiec na temat?

 • 2017-08-18 20:27:25

  gość: ~marian

  @~Robert Helski Nie należę do ludzi obrzucających błotem na forum. Chce Pan porozmawiać to w publicznym miejscu, oczywiście nie w szkole, bo to nie miejsce na prowadzenie polityki.

 • 2017-08-18 20:37:23

  gość: ~Robert Helski

  @~marian
  Nadal w tej samej konwencji, nie na temat i anonimowo. Poza tym decydując się na otwarte wystąpienie miałem świadomość natknięcia się na tego typu jegomościów. Wie Pan kim jestem, gdzie mieszkam , zna Pan mój numer telefonu - zapraszam.

 • 2017-08-18 20:28:28

  gość: ~ziuta

  @~marian
  przekraczasz pewne granice, anonimowo jest łatwo takie rzeczy "puszczać" w internecie, może czas na przedstawienie się z imienia i nazwiska?

 • 2017-08-18 20:55:55

  gość: ~marian

  @~ziuta Nie uważam żebym napisał coś co mogło by obrazić lub urazić Pana. Nie padło ani jedno słowo oceny. Myślę, że dobrze się znamy i każdy z nas wie co ma na sumieniu. Nie mnie oceniać mimo to w Polsce jest wolność słowa i za prawdę jeszcze nikt nie został osądzony. Jest takie powiedzenie Proszę Pana Łaskawego:"Uderz w stół a nożyce się odezwą". Myślę, że na tym zakończę tą nierówną walkę. Zostawiam Pana z własnym sumieniem. Noc jest długa warto przemyśleć swoje postępowanie i zastanowić się: I co dalej Maturzysto...

 • 2017-08-18 21:15:05

  gość: ~Robert Helski

  @~marian
  Posługiwanie się metodą "srającego hipopotama" jak się okazuje przetrwało z czasów PRL-u i służy cały czas. Na temat proszę.

 • 2017-08-19 10:35:54

  gość: ~zaklęte rewiry

  @~Robert Helski Właśnie usunięto mój dzisiejszy wpis dot. mojego poglądu na gminę Ciepłowody... Pisałem o tym, że to dla mnie "szatańska gmina" gdzie jak jest dobrze ma być źle. Tak to działa od lat w Ciepłowodach.W pełni popieram Panie Helski. Zarówno inicjatywę Komitetu jak i Pańskie zaangażowanie w sprawy lokalne. Powodzenia! PS/ redakcjo, jakiegoś cenzora macie?

 • 2017-08-19 10:58:53

  gość: ~Czytelnik

  @~zaklęte rewiry

  Twój wpis jest w drugim wątku o ile dobrze widzę

 • 2017-08-18 18:39:39

  gość: ~Jarek

  Brawo Panie Helski! Tak trzymać! Jesteśmy z Panem! O nasze wspólne dobro trzeba walczyć, nie można pozwolić wszystkiego zniszczyć.

 • 2017-08-19 10:58:18

  gość: ~ciekawsotka

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanisław_Helski

 • 2017-08-19 13:00:01

  gość: ~RG

  Helski prawda jest prawda wiec szkoda tych twoich marnych wypocin...

 • 2017-08-19 13:18:09

  gość: ~Robert Helski

  @~RG
  Do rzeczy, do rzeczy jeśli już zabieramy głos.

 • 2017-08-19 16:01:27

  gość: ~kolega

  @~Robert Helski Panie Helski, wszyscy doskonale wiemy, że tu nie chodzi o obronę szkoły i Pani Dyrektor, o wyższe szczytne cele, uczciwość i inne dyrdymały, tylko chodzi Panu o atak na Białkowskiego, gdyż ma Pan chrapkę na jego stanowisko, o czym doskonale wiemy Pan i ja, prawda?

 • 2017-08-19 17:41:49

  gość: ~Robert Helski

  @~kolega Mam świadomość tego, iż decydując się na otwarte wystąpienie w sprawie szkoły takie wrażenie wzbudzę. W świetle merytorycznym i faktów, Wójt te walkę powinien przegrać. Tak więc okazja do zrobienia kariery na awanturze wyśmienita. Jasne. Startuję.

 • 2017-08-19 17:52:05

  gość: ~kolega

  @~Robert Helski Tylko mam prośbę, bez ironii i sarkazmu.

 • 2017-08-19 18:03:07

  gość: ~Robert Helski

  @~kolega
  Startuję. Dodajecie mi skrzydel.

 • 2017-08-19 18:10:04

  gość: ~kolega

  @~Robert Helski Ale jest pytanie. Czy Pan się nadaje na wójta?

 • 2017-08-19 21:14:00

  gość: ~Robert Helski

  @~kolega
  Nie mogę sobie odmówić - nie nadaje się, nie mam garnituru i jednakowej pary porządnych skarpetek.

 • 2017-08-20 16:58:41

  gość: ~OBIEKTYWNY

  @~Robert Helski
  NAPEWNO TO LEPSZE ROZWIĄZANIE DLA GMINY NIŻ OBECNE RZĄDY

 • 2017-08-19 17:00:10

  gość: ~Kampania

  Czytam te komentarze i też wnioskuję że to chodzi o stanowisko wójta, a nie dobro szkoły, bo to co się wyprawia to raczej niszczy dobro szkoły. A tak jak pisze Pan Helski w innych komentarzach o słowach Pani wicedyrektor "kto uważa inaczej może zgromadzenie opuścić" i są też chyba w to inni nauczyciele zaangażowani to mi ręce opadaja!

 • 2017-08-19 17:12:15

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Kampania Dokładnie! Popieram

 • 2017-08-19 17:24:04

  gość: ~Oby

  @~Kampania
  Szkoda mi szkoly i nauczycieli którzy włożyli cale swe serce w ta szkołę a teraz są wykorzystywani przez pana Helskiego w tej calej wojnie którą rozpoczął przeciwko wójtowi.

 • 2017-08-19 17:32:45

  gość: ~Robert Helski

  @~Oby
  Cały czas rozmawiamy poza tematem, tak więc nie będę już odpowiadał na posty nie dotyczace problemu.

 • 2017-08-19 17:39:03

  gość: ~Szkoda szkoły

  @~Robert Helski
  Panie Robercie czy popiera Pan alkohol w szkole, w bliskim obrębie itd. Jakie są przepisy prawne w tym temacie - proszę portal internetowy aby opublikował oficjalne stanowisko Pana Roberta w tej sprawie - i to jest temat sprawy.

 • 2017-08-19 17:47:06

  gość: ~Robert Helski

  @~Szkoda szkoły
  Jestem abstynentem. Osobiście temat mnie nie dotyczy. Zgadzam się z ustawą w tej kwestii, zaś czy jej złamanie zaszło w tej sprawie - to jest jej temat. I to jest już naprawdę ostatni post natury personalnej na jaki odpowiadam. Oczekuje rozmowy w temacie szkoły.

 • 2017-08-19 18:25:16

  gość: ~Szkoda szkoły

  @~Robert Helski
  Gratuluję - poparł Pan wójta

 • 2017-08-19 18:48:55

  gość: ~Robert Helski

  @~Szkoda szkoły
  przepraszam. szkoda mojego czasu.

 • 2017-08-19 17:45:11

  gość: ~zbulwersowany

  @~Robert Helski Jak widzimy "problem" jest, ponieważ pańskie zaangażowanie ma drugie dno. I proszę nie pouczać innych o cywilnej odwadze

 • 2017-08-19 17:56:38

  gość: ~Robert Helski

  @~zbulwersowany
  Drugie dno he, he. Może zapyta pan Wójta dlaczego nie ujawnił na Radzie Gminy listu gratulacyjnego od Centrum Edukacji Obywatelskiej dla Gminy za działalność szkoły i ukończenie programu Centrum, gdzie Dyrektor jako jeden z czterech wykładowców z całej Polski prowadziła zajęcia. Jaki konkurs da szkole takiego Dyrektora? Pismo z Warszawy wyszło 7.06.2017. Do Gminy dotarło 14.06.2017. Czyżby na tej samej Radzie gdzie powinno zostać przedstawione, ustalono treść zarządzenia o zwolnieniu? I to jest drugie dno.

 • 2017-08-19 18:05:39

  gość: ~kolega

  @~Robert Helski Drogi Robercie, ja cię nie poznaję. Twoja postawa i zaangażowanie w tę sprawę jest co najmniej dziwna. Ale myślę, że po jej zakończeniu twoja mina nieco zrzędnie.

 • 2017-08-19 18:19:39

  gość: ~Robert Helski

  @~kolegaKoniec personalizmów.

 • 2017-08-19 17:34:32

  gość: ~niedoinformowana

  @~Oby Czyli wszystko jasne

 • 2017-08-19 17:22:11

  gość: ~Rodzic

  Panie Robercie co Pan zrobił do tej pory dla szkoły?

 • 2017-08-19 17:30:49

  gość: ~Robert Helski

  @~Rodzic Czas zacząć.

 • 2017-08-19 18:12:21

  gość: ~wiesia

  @~Rodzic Ponawiam pytanie. Proszę odpowiedzieć

 • 2017-08-19 18:22:08

  gość: ~Robert Helski

  @~wiesia
  Rozumiem, że Państwo wszyscy jestście dla szkoły wielce zasłużeni. koniec personalizmów. tylko temat.

 • 2017-08-20 14:12:35

  gość: ~na temat

  @~Robert Helski Panie Helski, myślę, że Pan w przyszłym roku zgłosi się na przewodniczącego rady rodziców w szkole w Ciepłowodach i będzie Pan tak prężnie działał jak w tej sprawie. Będę śledziła Pańskie zaangażowanie.

 • 2017-08-20 15:37:58

  gość: ~Robert Helski

  @~na temat
  Jeśli sprawa skończy się tak jak powinna, czyli Dyrektor będzie ten sam, to się zastanowię.Cały czas rozmawiamy nie na temat.

 • 2017-08-20 17:10:04

  gość: ~na temat

  @~Robert Helski My tak rozmawiamy "nie na temat" jak ta cała nagonka na wójta jest rozdmuchana.

 • 2017-08-20 19:25:14

  gość: ~Robert Helski

  @~na temat
  Jaka nagonka? jest jedna sprawa. Facet popełnia błąd.

 • 2017-08-20 18:55:36

  gość: ~znajomy

  @~Robert Helski Drogi Robercie, ja cię proszę, napisz prawdę, o co walczysz. Tylko nie pisz, że o Panią Dyrektor i szkołę, bo wiemy, że nie o to ci chodzi. I nie pisz w kółko, że nie rozmawiamy na temat. Prawdę, całą prawdę i tylko prawdę! Bądź mężczyzną! Już się zapisałeś na kartach historii gminy Ciepłowody jako z......!!!!!!!

 • 2017-08-20 18:58:32

  gość: ~znajomy

  @~Robert Helski Drogi Robercie, ja cię proszę, napisz prawdę, o co walczysz. Tylko nie pisz, że o Panią Dyrektor i szkołę, bo wiemy, że nie o to ci chodzi. I nie pisz w kółko, że nie rozmawiamy na temat. Prawdę, całą prawdę i tylko prawdę! Bądź mężczyzną! Już się zapisałeś na kartach historii gminy Ciepłowody jako z......!!!!!!!

 • 2017-08-20 19:14:22

  gość: ~Robert Helski

  @~znajomy
  "srający hipopotam" działa.

 • 2017-08-20 19:26:09

  gość: ~znajomy

  @~Robert Helski I ty nim jesteś!!!!!!!!!!

 • 2017-08-20 22:44:02

  gość: ~Robert Helski

  @~znajomy
  Jako jedyny występuję w tej sprawie z otwarta przyłbicą. Wyrażam swój własny pogląd i realizują swoją własną inicjatywę. Proszę to uszanować. Nie obrażam nikogo, nie używam inwektyw, nie grożę. Internet jako medium rządzi się swoimi prawami. Zapewne łatwiej by było ustalić merytorycznie wspólną płaszczyznę, gdyby każdy musiał odpowiadać jednakowo za swoje słowa. Tak więc to jest koniec dyskusji z mojej strony jako przedstawiciela Komitetu Obywatelskiego w kwestiach nie związanych ze sprawą.

 • 2017-08-19 18:14:58

  gość: ~pewna grupa zawodowa

  Łukasz, trzymaj się! Jesteśmy z tobą!!! Atak na ciebie jest nieprawdopodobny!

 • 2017-08-19 18:35:59

  gość: ~cala prawda

  @~pewna grupa zawodowa
  nikt go nie atakuje, stanowisko komitetu jest ugodowe, nieprawdopodobny jest za to atak na pania dyrektor i calkowcie bezzasadny

 • 2017-08-19 18:41:20

  gość: ~cala prawda

  i od kiedy atakiem na wójta jest brak zgody na jego niefortunną, marnie uargumentowaną decyzję, która jest wręcz kuriozalna? Zrobimy z niego męczennika dla odwrócenia uwagi od dobrze uargumentowanego stanowiska komitetu?

 • 2017-08-20 16:56:43

  gość: ~edek

  @~pewna grupa zawodowa Tak, tak! Łukasz, chłopie zrób wreszcie coś na miarę swoich możliwości! Ogól sobie jaja, załóż krótkie spodnie i zgłoś się do przedszkola.

 • 2017-08-19 20:08:10

  gość: ~arek

  Dlaczego daki zmasowany atak na pana Helskiego? Czyżby klika wystraszyła się że może przegrać walkę o szkołę? Wójta wybieramy my-mieszkańcy i jak nie działa tak jak nam się podoba to mu podziękujemy. Brawo Helski. Jesteśmy z tobą.

 • 2017-08-19 20:29:53

  gość: ~adam

  Witam! Dziś rozmawiałem z panem Helskim, przekonał mnie, ma racje. Wspaniały człowiek. Myślę że trzeba z nim porozmawiać, żeby wyrobić sobie zdanie, a nie pisać głupoty.

 • 2017-08-19 20:31:40

  gość: ~ola

  Helski na wójta!!!

 • 2017-08-19 22:11:37

  gość: ~ala

  @~ola Wójta to my już mamy

 • 2017-08-20 02:27:45

  gość: ~Ala 2

  @~ala
  Ale jakiego beznadziejnego wójta mamy, ktorybo nic nie robi tylko wymyśla i kłamie. Dobrze, że nie oddałam na niego głosu. Czułam, że jakiś dziwny jest. Szkoda w tym wszystkim najbardziej Pani Dyrektor. Sytuacja jest irytująca, ze ten caly wojt podjal taka decyzje. Ale w sumie to czego sie mozna spodziewać po kims takim. Bier japonki i na miasto, do wyborców, po swojskiemu tak jak wojt lubi.

 • 2017-08-20 17:07:18

  gość: ~ala

  @~ala Ten wójt to się nadaje do tarcia chrzanu.

 • 2017-08-20 11:04:20

  gość: ~Eden

  Droga Pani Dyrektor! To wstyd czytać wasze brudy na forum publicznym. Zamiast załatwić i dogadać się polubownie, to wypisujecie dla publiczności oskarżenia i fałszerstwa ze swojego życia prywatnego i służbowego. A z tego korzysta nasza kochana młodzież. Więc jaki stosunek do Szanownej Pani Dyrektor i Nauczycieli mają dzieci, a w przyszłości dorośli? Panie Wójcie czas działać!!! Te niechlubne wpisy dają opinię nie tylko jej pracownikom, ale i mieszkańcom. Wstyd! Wstyd! Wstyd

 • 2017-08-20 11:35:09

  gość: ~Ja3

  @~Eden

  Dokładnie Eden, zgadzam się w 100 procentach. W S T Y D!!

 • 2017-08-20 12:31:47

  gość: ~Czerń

  @~Eden
  Ale bez sensu wypowiedz. A co ludzie mają siedzieć cicho jak ich wk.urza ta sytuacja? Daj spokój człowieku, idź do kościoła, bo dzisiaj niedziela, pomodl sie za dobro sprawy, jezeli Edenie tak ci na tym zależy. Pracownicy, mieszkańcy, rodzice a niedługo obywatele Polski będą sie wypowiadac. Juz dzialamy w tym kierunku. Idźcie w spokoju z tego forum marudzic do poduszki - pogaduszki.

 • 2017-08-20 14:07:17

  gość: ~nauczycielka

  @~Eden Wstyd? Ogromny wstyd! Panie Wójcie, Pan jest gospodarzem tej gminy i działaj Pan. Podejmuj Pan tak trafne decyzje jak do tej pory.

 • 2017-08-20 15:50:16

  gość: ~Robert Helski

  @~Eden
  Kto tu powinien się wstydzić? Argumenty Komitetu Obywatelskiego cały czas pozostają poza dyskusją. Czy Dyrektor i Wójt tutaj dyskutują? Kto dyskutuje i o czym? Fakty przemawiają na korzyść Dyrektor szkoły. Wójt zarzeka się, że nie on jest twórcą sporu. Wylądowało więc w Ciepłowodach UFO i kazało Wójtowi zwolnić jednego z czterech najlepszych Dyrektorów tego typu placówek w Polsce. Jeśli Wójta nie stać na spokojne wycofanie się z błędu, to zaczekamy na decyzję Wojewody, a w międzyczasie Kuratorium, korzystając ze swoich uprawnień, zablokuje konkurs na nowego Dyrektora. Wójt zyska czas na poprawienie swojego wizerunku przed wyborami i ... powodzenia.

 • 2017-08-20 16:30:26

  gość: ~bezimienny

  @~Robert Helski
  Proponuję zajrzeć na stronę OKE Wrocław, zakładka "egzamin gimnazjalny", tak tragicznie niskiego wyniku z egzaminu gimnazjalnego nie było w Ciepłowodach od 2002roku. Czy jest to wina Pani dyrektor? Z pewnością nie. Atmosfera, jaką wytworzono wokół szkoły, nie sprzyja owocnej pracy. I poprzednie władze mają swoje za uszami. Odeszli najlepsi, najbardziej pracowici nauczyciele, bo nie mieli motywacji do pracy. Aktualnie pracują na eksponowanych stanowiskach poza oświatą bądź prowadzą własny biznes. Najlepszy dyrektor sam nic nie zrobi przy nagonce lokalnych władz i skostniałej Karcie Nauczyciela. A tak swoją drogą, to kim są doradcy wójta?

 • 2017-08-20 16:48:33

  gość: ~iza

  @~bezimienny Z tego co ludzie mówią, to wójt knuje teraz z pożal się Boże radną Tereską i nie wyjdzie mu to na dobre. Pierwsze efekty już widzimy.

 • 2017-08-20 18:35:32

  gość: ~halina

  @~iza Całe Ciepłowody mówią i się śmieją, że za wszystkim stoi Janek, bo do dziś nie może pogodzić się z przegraną.

 • 2017-08-20 18:29:47

  gość: ~rodzic

  @~bezimienny To rozumiem, że dzieci przestały się uczyć, bo jest w szkole zła atmosfera? Jak tak dalej pójdzie to w gminie Ciepłowody będzie analfabetyzm, bo teraz się wszyscy będą zajmować wyborami samorządowymi. I jak widzimy, dobro dzieci jest na szarym końcu.

 • 2017-08-20 18:53:56

  gość: ~bezimienny

  @~rodzic
  Jak zaatakujesz głowę, to powstaje bezhołowie.

 • 2017-08-20 19:22:14

  gość: ~Robert Helski

  @~bezimienny
  Jaki z tego wniosek?

 • 2017-08-20 18:44:07

  gość: ~nauczyciel

  @~Robert Helski Skąd masz takie informacje, że kuratorium zablokuje konkurs na nowego dyrektora?

 • 2017-08-20 19:08:31

  gość: ~chętny

  @~Robert Helski Robert, załatw mi stanowisko dyrektora szkoły. Będę lojalny! Bo widzę, że masz znajomości w kuratorium, tak jesteś dobrze poinformowany o pewnych sprawach.

 • 2017-08-20 19:20:29

  gość: ~Robert Helski

  @~chętny Kuratorium ma takie uprawnienia. Jeśli Wojewoda Zarządzenia nie uchyli i Wójt konkurs ogłosi, to zapewne Kuratorium podtrzyma swoje stanowisko. Nie wypada inaczej. Konflikt przeniesie się na inny szczebel. I to jest cała wiedza "tajemna " w tej sprawie.

 • 2017-08-20 19:32:07

  gość: ~chętny

  @~Robert Helski Robercie, nie idźmy tą drogą, bo to nas zgubi.

 • 2017-08-20 22:46:13

  gość: ~poruszony

  ..."złożyła pozew w sądzie, jednak nie chodzi tu o kwestie finansowe i chęć rewanżu. Pozew nosi nazwę „o naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu” i kwestie finansowe są do niego przypisane legislacyjnie. Chodzi jednak o zasady. Pozew złożono 31 lipca. 2 sierpnia odbyła się sprawa rozpoznawcza i … sąd uznał roszczenia za zasadne skoro wezwał wójta na sprawę 3 października w Sądzie Pracy (nie Rejonowym) w Ząbkowicach Ślaskich" - no to widać jakie metody stosuje sie wobec podległych pracowników dyskryminacja, mobing, no pięknie, pięknie a z zewnątrz niby gmina mlekiem i miodem płynąca, a tak na marginesie to świadczy o włodarzu że nawet nie potrafi skupić się na tmżeby wspołpracować dla dobra gminy tylko afera za aferą,....... szok, to jakaś pomyłka, pomyłka tej kadencji

 • 2017-08-20 22:50:41

  gość: ~poruszony

  aaa i jeszcze jedno Pani Dyrektor trzymam kciuk, niech pani wygra!!!!!!!!!! w sądzie już nie ma podległości służbowej, która niestety pozwala robić co się chce, niech prawda wyjdzie na jaw, że znowu chciaL Panią niesprawiedliwie potraktować

 • 2017-08-20 23:26:24

  gość: ~Poruszona

  @~poruszony
  Mamy siłę! Dajmy ją Pani Dyrektor. Nasza Pani :)

 • 2017-08-21 10:02:31

  gość: ~wies

  To prawda. Kto jak traktuje pracowników takim jest człowiekiem A tu widać wszystko. Szok. Nie ma nic gorszego jak używanie swojej władzy niewlasciwie

 • 2017-08-23 12:55:58

  gość: ~sprawiedliwy

  @~poruszony
  NIECH PANI WALCZY !!!!!!!1 NIECH PANI SIE NIE PODDAJE. ZNA SIĘ PANI NA SWOJEJ ROBOCIE I TO NIE KTORYCH POPROSTU BOLI. TO JEST NIESPRAWIEDLIWE, ZE PANI ZA DOBRĄ PRACE I TAK DOBRZE PROWADZONĄ SZKOŁE MUSI PANI TAKIE ZNIEWAGI ZNOSIĆ PRZEZ TO ZEKTOŚ MA WIDZIMISIE. A PRAWDA JEST TAKA- W PROWADZENIU SZKOLY NIE MA ŻADNYCH UCHYBIEŃ, CO ONI TEGO NIE WIDZĄ, ZE TO JEST KONFLIKT WYSSANY Z PALCA, ZEBY PANIĄ ZNISZCZYĆ PSYCHICZNIE. JAKO RODZICE NIE POZWOLIMY NA TO ŻEBY PRZEZ CZYJAŚ NIENAWIŚĆ SZKOŁA I NASZE DZIECI STARCILY SUPER DYREKTORA

 • 2017-08-23 12:58:48

  gość: ~sprawiedliwy

  @~sprawiedliwy
  I JESZCZE JEDNO - JA, CAŁA MOJA RODZINA PRZYJACIELE I ZNAJOMI A TAKZE RODZICE NAPEWNO W WYBORACH NIE ZAGŁOSUJĄ NA OBECNĄ KADENCJE. TAKZE W NAJGORSZYM DO WYBORÓW I CIAOO

 • 2017-08-21 13:35:15

  gość: ~Kamila

  @~poruszony

  pomyłka? bardzo dobrze że wójt dba o interesy gminy!!

 • 2017-08-21 21:35:28

  gość: ~uuuuuuuuu

  tak strasznie dba o interesy gminy że nie inwestuje a tym samym nie podnosi standardu życia mieszkańców, tak włąsnie dba. lepiej nie brać kredytów- to wtedy jest alibi że sie nic nie zrobiło. Nieżle , że chcesz żyć w takim ciemnogrodzie

 • 2017-08-21 13:51:30

  gość: ~normalny

  Dziwny jest ten Helski. Nie znam gminy ale gość z innego świata. Cały czas pisze, że ostatni post a nawija jak najęty.

 • 2017-08-21 17:54:35

  gość: ~Robert Helski

  @~normalny
  Dziwny to jest ten świat, Panie normalny. a krew nie woda.

 • 2017-08-21 15:17:53

  gość: ~Piłkarz

  1:0 dla Pani Dyrektor.

 • 2017-08-22 08:08:32

  gość: ~Popieram wójta

  Oczywiście w głupocie i złośliwości. Ciekawi mnie kto w gminie prowadzi sprawy wydania zgody odnośnie spraw alkoholowych na impresy masowe ? Neguje opinie Kuratorium czyli lokalny Łukaszenka lub Putin.

 • 2017-08-22 13:14:04

  gość: ~Ciekawski

  A mnie ciekawi jakie powiazania ma pani dyr z bylym wojtem panem bajtkiem? I co on ciekawego ma do powiedzenia w sądzie na temat dodatku do wynagrodzenia, ktory chyba jest uznaniowy?

 • 2017-08-22 15:02:49

  gość: ~Mieszkaniec Ciepłowod

  Wreszcie pozbyto się Dyrektorki, dla której liczyły się układy i prywatne korzyści. Trochę późno za to się Pan Wójt zabrał. Ale jak to mówią lepiej późno niż wcale... Szkoda że jeszcze "biznesmen wielebny" miesza się w cały konflikt ... Bo widzi że się układy skończą

 • 2017-08-22 16:48:41

  gość: ~Mieszkanka Cieplowod

  @~Mieszkaniec Ciepłowod
  Oczywiscie, Pani Dyrektor i uklady, mafia, grupy przestępcze... co jeszcze głupiego masz do dodania branzlu z Cieplowod? Chyba za bardzo wyobraznia ci sie uruchomila. Wez sie opanuj i pomysl zanim cos skomentujesz. Raczej by sie warto zastanowic nad zachowaniem wojta wiejskiego, ktory dziala zbyt pochopnie. Pani Dyrektor na pewno nie jest w zadnych ukladach w przeciwieństwie do lukasza. A z szacunku do osoby księdza prosze zamknac swe dwulicowe usta i nie mieszac w swoje wypowiedzi osob, ktorych sie nie powinno mieszac. Zal mi takich ludzi jak ty ktorzy zyja plotkami i pomówieniami. Pani Dyrektor, Księże i pozostali normalni - nie sluchajcie tych bzdur. Wiesniaki siedza na polu i wspolnie mysla co tu napisac, zeby sprawic przykrosc. Jalla i do przodu!

 • 2017-08-22 20:11:43

  gość: ~mieszczuch

  ."złożyła pozew w sądzie, jednak nie chodzi tu o kwestie finansowe i chęć rewanżu. Pozew nosi nazwę „o naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu” i kwestie finansowe są do niego przypisane legislacyjnie. Chodzi jednak o zasady. Pozew złożono 31 lipca. 2 sierpnia odbyła się sprawa rozpoznawcza i … sąd uznał roszczenia za zasadne skoro wezwał wójta na sprawę 3 października w Sądzie Pracy (nie Rejonowym) w Ząbkowicach Ślaskich" - no to widać jakie metody stosuje sie wobec podległych pracowników dyskryminacja, mobing, no pięknie, pięknie a z zewnątrz niby gmina mlekiem i miodem płynąca, a tak na marginesie to świadczy o włodarzu że nawet nie potrafi skupić się na tmżeby wspołpracować dla dobra gminy tylko afera za aferą,....... szok, to jakaś pomyłka, pomyłka tej kadencji a co dalej ?

 • 2017-08-23 13:15:51

  gość: ~sylwia

  przeciez to wójtowanie to od razu bbyło skazane na porażke, to jak z motyką na księżyc.....idealne porównanie doslownie i w przenośni

 • 2017-08-23 13:19:38

  gość: ~opiotr

  @~sylwia
  tak wygląda prawda. takze zapomnicie o rozwoju gminy, zapomnicie o inwestycjach dla nas i naszych dzieci, jeszcze trochę i zapomnimy że była szkoła która byłą dumą tej gminy, bo będzie zniszczona. przykre......
  a i o solarach też zapomnijmy, bo i po co nam to, przecież ciemnogrodem lepiej sterować. no właśnie a co z solarami wie ktoś ? bo podobno coś było w tej sprawie i chyba nie dostali dofinansowania. ja tego nie rozumie , inne gminy mogą, a my to zawsze będziemy jak ciemnogród............

 • 2017-08-23 14:19:43

  gość: ~remek

  @~opiotr
  ja zwolennikiem byłego wójta nie byłem, ale patrzac obiektywnie to duzo zrobił, dużo kasy z unii wziął dla gminy, duzo wyremontowali, nawet wieże widokową zrobili- czyli można. A teraz jednym słowem bida i jeszcze raz bida. Nie można się zastawiać że kredytów nie biorę- bo to znaczy że nie inwestuję. widać jak na dloni że ważniejsze jest teraz to co w statystykach napiszą niż to jak traktuję mieszkańców, gdzie mam ich potrzeby, nie wystarczy poklepać po ramieniu jak ktoś kanalizacji nie ma w domu. Przydomowe oczyszczalnie ? za poprzedniego wójta to dawno już by kanalizacja byla zrobiona na kolejnym kawałku gminy, bo się nie bał inwestować, dla niego było wazne żeby ludzie mogli godnie życ, ze skoro jest ludzie go wybrali to żeby w miarę możliwości mieli godne życie. Przyznam się , dałem się omamić i zaglosowałem, a teraz żałuję i napewno już nie zaglosuję na obecną władzę , bo oprócz afer to w gmina się nie rozwija.

 • 2017-08-23 08:10:41

  gość: ~Robert Helski

  Jaka przyszłość czeka nasze dzieci?
  http://www.wyszperane.info/2017/01/15/jak-to-sie-stalo-ze-w-ciagu-ostatnich-20-lat-przecietny-maturzysta-osiagnal-poziom-nizszy-od-ucznia-v-klasy-szkoly-podstawowej-w-prl/

 • 2017-08-23 15:37:36

  gość: ~Robert Helski

  Dlaczego ogłoszenia Komitetu Obywatelskiego informujące o inicjatywie są zdejmowane z tablic ogłoszeniowych po wioskach gdzie były wieszane? Ich treść nie narusza porządku prawnego ani nikogo nie obraża. Żaden z Obywateli podpisanych na listach przeciwników zwolnienia Dyrektor nie utracił praw wyborczych i każdy indywidualnie ma prawo takie ogłoszenie zamieścić.

 • 2017-08-23 21:36:28

  gość: ~szok

  @~Robert Helski
  bo chcą żeby ludzie żyli w niewiedzy, no to niezła partyzankta, nie pozostaje nic innego, jak na miejsce zerwanych plakatów wieszać nowe, żeby mieszkańcy mieli prawdziwy obraz całej tej sytuacji.

 • 2017-08-23 21:38:07

  gość: ~ułan

  @~szok
  to pokazuje jak boją się niektórzy zeby opinia z kuratorium nie poznała światla dziennego. Ciekawe dlaczego ?

 • 2017-08-23 21:38:44

  gość: ~pato

  @~ułan
  żeby dalej mamić ludzi

 • 2017-08-28 04:56:13

  gość: ~Robert Helski

  Zanim Wojewoda wyda decyzję, smutna refleksja. W tej sprawie mamy jakby trzy głosy, trzy wyznaczniki oceny. Głos serca, który jest za Panią dyrektor. Głos rozumu, który mówi nam o tym, że cała ta afera jest nonsensem. I głos prawa, który jest obojętny na głos serca, a odstając od realiów życia, traci rozum. Łacińska sentencja, wtłaczana do głów prawników, mówi: „Dura lex, sed lex. - Twarde prawo, lecz prawo. Scenariusz imprez szkolnych od wielu lat był ten sam. Uległ zmianie po zmianie ustawy o trzeźwości, w wyniku której szkoła straciła możliwość pozyskiwania dochodów na swoje cele poprzez wynajem sali na imprezy okolicznościowe, w czasie których i tak dzieci w szkole nie było. Punkt sprzedaży alkoholu przeniesiono poza obręb szkoły, tak by imprezy mogły się odbywać. Polska rzeczywistość jest nam znana i wiemy, iż bez piwa trudno liczyć na frekwencję , a co za tym idzie na dochód. W takich uwarunkowaniach trwało to przez wszystkie lata kadencji aktualnego Wójta. I nagle to twarde prawo, które do tej pory tolerowało ten stan rzeczy, stało się twardsze. Bogu ducha winna Dyrektor stała się ofiarą zmiany „kursu” Wójta.
  Przykro, że jesteśmy tak biedni, że sprzedawać musimy piwo dla wsparcia szkoły (choć w krajach ościennych, uchodzących za bardziej cywilizowane, to codzienność i nikt nie pyta o koncesję, bo cel jest szczytny). Może więc skoncentrujmy się na jakiejś działalności gospodarczej bardziej szlachetnej, by nie zakłócać porządku prawnego i wesprzeć szkołę solidniej.

 • 2017-08-28 14:28:53

  gość: ~Sssssssss

  @~Robert Helski
  Panie Robercie mam pytanie: jak tam pana notatki na temat 1zł za pampersy w przedszkolu i kto chcial wprowadzić taka opłatę

 • 2017-08-28 07:34:59

  gość: ~audycja

  Dziś w wiadomościach radia wrocław audycja o zarządzeniu wójta, powtarzana cyklicznie co 2-3 godziny.

 • 2017-08-28 18:46:08

  gość: ~Robert Helski

  Audycja Radia Wrocław jest tutaj:
  http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/69779/Natychmiastowe-zwolnienie-dyrektorki-zespolu-szkol-w-Cieplowodach-Piwo-to-tylko-pretekst
  Może niesatysfakcjonująca w swojej formie, ale poszła.

 • 2017-08-30 09:41:24

  gość: ~Robert Helski

  Pismo wystosowane przez Komitet Obywatelski na Rzecz Szkoły do Wojewody w sprawie Pani Dyrektor i pozostawione tam osobiście. Adresowane do P.Zielińskiego ze względu na urlop P.Hreniaka.  Komitet Obywatelski na Rzecz Szkoły Kobyla Głowa 16.08.2017
  Zarząd Tymczasowy
  Kobyla Głowa 18
  57-211 Ciepłowody


  Wojewoda Dolnośląski
  Sz.P. Kamil Zieliński
  Wrocław  Jako konstytuujący się Komitet Obywatelski na Rzecz Szkoły Gminy Ciepłowody, składający się z obywateli i rodziców dzieci Gminnej Szkoły Samorządowej w Ciepłowodach, zwracamy się do Pana z bulwersującą dla nas sprawą, dotyczącą zwolnienia Dyrektora szkoły p. Beaty Lis zarządzeniem nr.42/17 Wójta Gminy z dnia 9.08.2017 roku bez wypowiedzenia w trybie natychmiastowym.
  W opinii mieszkańców Gminy, pracowników szkoły oraz rodziców działania Wójta są bezzasadne i niezrozumiałe. Wykładnią stanowiska społeczności Gminy jest opinia Kuratorium Oświaty we Wrocławiu z dnia 4,08.2017 r.,wydana na okoliczność działań Wójta i na jego wniosek. Mimo tej opinii, w której Kurator podkreśla, iż tryb zwolnienia Dyrektor szkoły obarczony jest wadami prawnymi, uzasadnienie pozostaje w sferze „zachodzi podejrzenie popełnienia wykroczenia” i nie daje podstaw do tak drastycznych działań, Wójt podtrzymuje swoją decyzję. Z analizy zarządzenia Wójta dotyczącego zwolnienia i uzasadnienia jego wniosku do Kuratora o wydanie opinii, narzucają się wręcz odwrotne fakty, świadczące niekorzystnie o zaangażowaniu, współpracy i pomocy Urzędu Gminy jako organu prowadzącego szkołę samorządową, lub braku takowych i koncentrowaniu się na „teoriach spiskowych”, zmierzających do zwolnienia Dyrektor szkoły za wszelka cenę. Jest to już bowiem druga nieuzasadniona próba zwolnienia, kompromitująca władze Gminy i narażająca je na utratę renomy, przenosząca konflikty personalne na teren szkoły, deprymująca nauczycieli i działająca destrukcyjnie na funkcjonowanie szkoły, demoralizując przy okazji młodzież.
  Biorąc pod uwagę fakt, iż szkoła ta cieszy się opinią jednej z lepszych w regionie, uczniowie prezentują poziom powyżej średniej we wszystkich możliwych konkursach edukacyjnych, co uhonorowane zostało nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, personel ma wysokie kwalifikacje, które są cały czas poszerzane – działania Wójta w tym przypadku odbieramy jako szkodliwe dla społeczności Gminy. W obronie Dyrektor szkoły powstaje Komitet Obywatelski złożony z jej mieszkańców. Uprzejmie prosimy Pana Wojewodę o rozważenie wycofania z obiegu prawnego wyżej wymienionego Zarządzenia Wójta jako niezgodnego z przepisami prawa i odbiegającego od rzeczywistego stanu rzeczy.
  Pragniemy także zwrócić uwagę Pana Wojewody na nie godne urzędnika administracji zachowania Wójta wobec Obywateli Gminy, zbierających podpisy na listach Obywatelskiego Komitetu na Rzecz Szkoły, którzy byli filmowani, fotografowani oraz zastraszani.
  Ponieważ za moment zaczyna się rok szkolny, uprzejmie prosimy o niezwłoczne zajęcie się sprawą.

  Z poważaniem
  Za Tymczasowy Zarząd Komitetu na Rzecz Szkoły
  Robert Helski


 • 2017-08-31 10:25:35

  gość: ~prawda

  Tylko mali ludzie niszczą innych ludzi z małych powodów

 • 2017-09-07 10:01:49

  gość: ~Obywatelka

  @~prawda
  i jak sie okazuje takich malych czlowieczkow w naszej gminie jest sporo, a Pani dyrektor Beacie Lis zycze wytrwalosci i cierpliwosci, co Pani nie zabije to Pania wzmocni, moze to Pani jest ta osoba w naszej gmninie, ktora obnazy te wszystkie matacywa, klamstwa i komitywe w Gminie gdzie raczka raczke myje. Miroslaw W. nie moze darowac Pani tego, ze ukrocila Pani jego przestepczy proceder stad to wszystko, nie wiem jaka osoba trzeba byc zeby kopac pod kims uczciwym.

 • 2017-08-31 10:36:34

  gość: ~benita

  Czy osoba która podejmuje takie zle decyzje ma jalakolwiek wiedzę na temat oświaty?

 • 2017-08-31 20:33:56

  gość: ~Kasia

  @~benita
  G...o wie.

 • 2017-09-01 16:42:40

  gość: ~jurek

  jak to sie mówi co to za gospodarz ,który w swoje gniazdo ..." - co to za rządzący który w wlasnej gminie świetnie działającą szkołę chce zniszczyć

 • 2017-09-01 19:24:37

  gość: ~Karol

  @~jurek
  On się tak nadaje na gospodarza jak recydywista na psychologa.

 • 2017-09-02 13:33:28

  gość: ~cała prawda

  @~Karol
  Zgadzam się z przedmowca.dość ze nie ma żadnych inwestycji to jeszcze popsuje to co było dobre." Azesmy se wybrali " jeszcze tylko rok wegetacji dla gminy i adjos

 • 2017-09-02 13:35:26

  gość: ~ola

  @~cała prawda
  I skończy się bezmyślne wygniatanie fotela

 • 2017-09-02 18:32:19

  gość: ~Nieciekawie

  @~ola
  on już ten fotel z nerwów i smutku i żalu i płaczu rozpruł i pobrudził

 • 2017-09-02 18:36:45

  gość: ~Owszem

  @~Nieciekawie
  Haha, brudna robota

 • 2017-09-03 22:17:15

  gość: ~taka prawda

  @~Owszem
  To jest ewidentnie polowanie -jak jeszcze się cofniemy rok do tyłu i przypomnimy sobie wszystkie przykre sytuacje dla pani dyrektor. A pamiętacie akcje pod kryptonimem "anonim " ze niby pracownicy napisali. Ale kompromitacja!wsxyscy i tak wiedzą kto był pomysłodawcą takiego chorego pomysłu. Podsumowując,to przesledzcie sobie sytuację szkoły rok wstecz i odpowiedź mamy jak na dłoni. A ponadto to aż dziw ze jeszcze nie powtórzony akcji anonim

 • 2017-09-04 10:44:13

  gość: ~rozczarowana

  @~taka prawda
  To nie jest już ta sama szkoła bez Pani dyrektor. Niestety aż łza się w oku kreci. Pani dyrektor tyle dobrego zrobiła dla szkoły i taką przykrość ja spotkała. Aż serce boli ze czyjas zawiść wzięła górę i dzieciom taka krzywdę wyrzadzono

 • 2017-09-05 11:02:42

  gość: ~pytanie

  @~rozczarowana
  Ludzie może ktoś z was wie czy jedna osoba może podpisać się pod komentarzem jako np.yeti A później dając w innym dniu komentarz np. koko. Pytam bo podobno to "niezgodne "z prawem choć w regulaminie nic takiego nie ma, ale mamy prawo i "prawo absolutne"

 • 2017-09-05 11:34:15

  gość: ~Odpowiedź

  @~pytanie
  Może, bo na tej stronie regulamin tego nie zabrania. Ważne, żeby nie było wulgaryzmów. Pozdrawiam.

 • 2017-09-05 11:50:44

  gość: ~pytanie

  @~Odpowiedź
  O właśnie. Chodzi o to żeby nikogo nie obrażać. A że komuś subiektywnie nie podobają się komentarze to najlepiej będzie jak nie będziemy mogli nawet powiedzieć swojego zdania na dany temat

 • 2017-09-05 19:41:25

  gość: ~No wlasnie

  @~pytanie
  No wlasnie o to chodzi wójtowi, żeby najlepiej nie wyrazac swojego zdania i w milczeniu wszystko przyjmować, ale niestety nie zyjemy we włodarzowym absolutorium i kazdy ma prawo do wypowiedzi w tylu odsłonach w ilu chce i tak samo moze sie codziennie przebierać za inna postać, dzisiaj yeti jutro koko.

 • 2017-09-05 20:45:24

  gość: ~prawo

  @~No wlasnie
  z tego co wiem to jeszcze w Polsce obowiązuje "wolność słowa".
  a konstytucja gwarantuje nam :
  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
  "Art. 54. Zasada wolności poglądów
  1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

 • 2017-09-05 20:47:24

  gość: ~prawo

  @~prawo
  wikipedia
  Wolność słowa – prawo do publicznego wyrażania własnych poglądów. Współcześnie jest uznawana jako standard norm cywilizacyjnych

 • 2017-09-06 11:44:38

  gość: ~ert

  @~prawo
  Niektórzy zapominaja ze jest coś takiego jak wolnosc slowa dla ludzi zyjacych w cywilizowanym spoleczenstwie, wkoncu XXI wieku mamy. Nikt za wypowiedzenie swojego zdania nie będzie ukamieniowany.

 • 2017-09-07 09:47:20

  gość: ~Obywatelka

  Pani dyrektor Lis jest osoba swiatla i wiem, ze zalezy jej na dobru naszych pociech, nie musze jej wychwalac pod niebiosa, bo ona sama swoja osoba daje temu dowod, kto ja zna ten wie. Wojt powienien po stopach ja calowac za to, ze prowadzila placowke w taki sposob, ze powolana przez niego smieszna komisja musiala siedziec az pol roku by sie czegos doszukac. I co? siedzieli tyle czasu, nasze podatki wypelnily przez ten okres ich kieszenie, a postawiony zarzut to poprostu ewidentne szukanie dziury w calym, ale jak to mowi przyslowie: "jak ktos chce psa uderzyc to i kija znajdzie". Pytanie do pana wojta: komu pan sluzy? nam, obywatelom?, naszym dzieciom? czy co pan usiluje robic? kto za panem stoi i ciagnie za te sznurki panie wojcie? kto jest tym Czerepachem za pana plecami? czy zawsze jak czlowiek dostaje sie na stanowisko to z czasem uchodzi z niego czlowieczenstwo i przestaje myslec o tym, ze to sluzba nam Polakom? Panie wojcie polecam panu poczytac o Nelsonie Mandeli i czegos sie nauczyc, bo pan to sie porwal z motyka na slonce... zal, ze taki mlody czlowiek juz taka stara swinia jest...

 • 2017-09-08 08:15:34

  gość: ~ja

  Mirek wilk nie moze darowac dyrektorce, ze mu tyle wstydu narobila przed cala wsia, choc i tak wszyscy wiedzieli, ze jest winny, to on i tak na upartego wpiera ludziom, ze jest inaczej i miesza w gminie razem z edyta lisowska, ktorej chyba bardzo zalezy na stanowisku dyrektora w Cieplowodach, bo za 2 lata ciepla posadka w Pilawie przestanie istniec i trzeba szukac deski ratunku. Teraz pytanie do nas obywateli, czy chcemy, zeby takie osoby mialy kontakt z naszymi dziecmi, zeby takie osoby mialy wplyw na funcjonowanie szkoly? Ludzie jako obywatele jestemy zobowiazani by nie dopuscic, by takie gnidy pociagaly za sznurki, a wojt jak kukielka, bezmyslnie wykonuje rozkazy. Ciekawe czy zalapal juz, ze zaliczyl strzal w kolano i ze ci, z ktorymi wspolpracuje kopna go w doope jak tylko przestana go potrzebowac... Lukasz jestes spalony jako wojt, z ciebie nie jest zaden gospodarz i nie oowinienes reprezentowac naszej wsi nigdzie, bo sie wstydzimy za takiego przedstawiciela.

 • 2017-09-08 20:04:48

  gość: ~Jaja

  @~ja
  Lisowska i Wilk?!?! I na dokładkę wójt ?! Można powiedzieć tylko jedno .... ja pierd....
  jeśli ten zestaw mocarzy intelektu ma odpowiadać za edukacje to pora gasić światło w cieplowodach ...
  Składa się to w logiczna całość. Wójt chciał wywalić Panią dyrektor żeby tamta wybrać na dyrektora. A Wilk na przyczepkę bo go Pani dyrektor złapała za rękę o ile pamietam ?!?
  W sumie pasują do siebie .... tylko dzieci i szkoły szkoda bo to będzie katastrofa ....

 • 2017-09-08 22:45:14

  gość: ~El

  @~Jaja
  Proszę sobie moim nazwiskiem nie szastać bezpodstawnie.Nie mam z tym nic wspólnego ,że pani Dyrektor została odwołana, A to gdzie będę pracować to moja prywatna sprawa,choć z całą pewnością. Nie w szkole w Ciepłowodach.

 • 2017-09-08 23:01:44

  gość: ~Zdziwiony

  @~El
  Droga pani... pani na stanowisku dyrektorskim popełnia takie błędy stylistyczne w swojej wypowiedzi?

 • 2017-09-09 00:05:00

  gość: ~Niesamowite

  @~Zdziwiony
  To jest jednak niesamowite i pocieszające ze na forum tyle osób popiera Panią dyrektor i jednocześnie patrząc na "+" przy wypowiedziach przeciwników wójta jest cały tłum a zwolenników brak zupełny ....

 • 2017-09-10 22:42:11

  gość: ~lola

  to jakaś zbiorowa histeria! Wiejskie człowieczki przyzwyczaiły się do PRL-owskiej dyktatury. Stary wójt co robił dla gminy? Przekręt za przekrętem. Grabił tylko do siebie. Skąd ma tyle hektarów pola? Taka chata? Za czyje pieniądze to wszystko? W końcu nastał nowy wójt i świeżym okiem spojrzał na całą sprawę - bez znajomości, bez nepotyzmu (dla niewiedzących - nie obsadzał gminnych urzędów swoją rodziną i znajomymi). A Stary wójt co robił? Pół rodzinki zabezpieczył (chociażby kuzynkę w banku w Ciepłowodach - bez wykształcenia ekonomicznego zaznaczam!) Znajomości, znajomości, znajomości!!! Dajcie chłopakowi szanse. Gminie w końcu potrzeba świeżego powiewu. A Pani Dyrektor? Znam osobiście i myśle, że (wybrnę dyplomatycznie) afera nie wzięła się z niczego. Pewnie zaraz bedzie tu lincz na moją osobę, ale takie są fakty. Kto potrafi myśleć samodzielnie ten pewnie zrozumie sens mojej wypowiedzi. Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów. Każdy tylko nie stary wójt. KAŻDY!

 • 2017-09-10 22:56:28

  gość: ~Lolek

  @~lola
  Tak to jest jak ludziom brakuje argumentów. Trochę merytoryki szanowni państwo a nie tylko hasła i plotki. On kradł a ona "znam osobiście". Czas pokaże i następne wybory. Każdy tylko nie Białkowski. Od byłego wójta mógłby się uczyć co to znaczy ciężka praca.

 • 2017-09-10 23:42:51

  gość: ~Mieszkaniec

  @~lola
  Świeży powiew !!! O czym ty mówisz! Póki co to mamy smród i stechlizne w tej gminie. To nam zapewniła ta "młodość i świeże spojrzenie"

 • 2017-09-11 09:33:34

  gość: ~Robert Helski

  @~lola
  Dyplomacja jest nie jednoznaczna, często porusza się w sferze zawoalowanych przypuszczeń, sprzyja stwierdzeniu "afera nie wzięła się z niczego". Fakty mówią, że afera wzięła się z niczego. Bardzo się o nią postarano. Jeśli to , co się zdarzyło na imprezie jako główny powód zwolnienia Dyrektor, trwało przez wszystkie lata kadencji Wójta w takim samym wydaniu - to dlaczego nie zareagował od razu. Jako organ prowadzący szkołę administracyjnie i nadzorczo, kompletnie nie wypełnił swoich obowiązków i skorzystał z pretekstu, który działa w obie strony. Mamy jeszcze jakiś bzdurny anonim, historię z utworzeniem etatu bez wiedzy i zgody Wójta, co okazało się niezasadnym zarzutem, opuszczeniem przez Dyrektor i wicedyrektor szkoły bez wiedzy i zgody Wójta i rozliczenie delegacji po fakcie - co odbyło się po wysłaniu informacji mailowej tuż przed wyjazdem, który odbył się na plecenia Kuratorium w końcu. Mamy zarzut "alkoholowy" , który potraktowany został co najmniej tak , jakby policja w trakcie imprezy kazała dmuchać w balonik Dyrektor i po stwierdzeniu stanu upojenia powiadomiła organ prowadzący, który po dwóch miesiącach od wydarzenia wyciąga konsekwencje. Teraz, w momencie gdy zachodzą wątpliwości czy zarzut "alkoholowy" wystarczy do usunięcia Dyrektor - pojawiają się w miarę upływu czasu nowe kwiatki. A to nadmierna żądania płacowe, mobbing i zastraszanie personelu szkoły, nadmiernie rozbudowane ego i izolacja od podstawowych spraw szkolnych. Co jeszcze się pojawi? O co tutaj chodzi?

 • 2017-09-11 15:23:00

  gość: ~nowa

  ale...tak w zasadzie o co tutaj chodzi? Jestem stosunkowo nową mieszkanką Gminy Ciepłowody i prawdę mówiąc nawet nie kojarzę jak wygląda jeden czy drugi wójt? Jednak echo ich działalności cały czas gdzieś krąży w eterze...więc po prostu pytam - co zrobiła ta p. dyrektor, że jest aż taka afera? I co zrobił wójt, że wszyscy chcą jego usunięcia?
  Proszę jednak o bezstronne wypowiedzi, a nie pomówienia czy własne zdanie w tej sprawie...

 • 2017-09-11 20:16:53

  gość: ~Robert Helski

  @~nowa

  Proszę dokładnie przeczytać pisma "wiodące" w sprawie, zamieszczone na tym portalu.

 • 2017-09-12 13:50:59

  gość: ~MieszkaniecStary

  @~nowa
  Tu sie nie da bez emocji. Po prostu wójt wydał zarządzenie, żeby dobrego dyrektora usunąć ze stanowiska, podał ku temu błahe powody, co wzbudziło gniew u większości mieszkańców, którzy znają i wiedzą jak duzo Pani Lis zrobila dla gminy podczas gdy wójt nie zrobił nic i plany kanalizacji uchylil i jedyne czym się chwali to dozynkami. No wójt to po prostu człowiek który nie szanuje innych ani ich pracy i nie szanuje nas, mieszkańców bo gmina nam stoi w miejscu i się nie rozwija. Pozdrawiam.

 • 2017-09-12 13:54:17

  gość: ~Forumowicz

  @~MieszkaniecStary
  Warto dodać, ze obecny wójt zamiast normalnie odpowiedzieć na pytanie byłego wójta o koszt tych dożynek to zlecił napisanie artykułu żeby pokazać jak to bardzo drogie i super dozynki mieliśmy no i przy tym popisal sie tym że oszczedzil paliwo służbowe i ten hajs poszedł na dozynki. Tyle w temacie. Gdzieś ktoś napisal mądrze że robimy sie zacofana wsia jak Taplary z owego filmu konopielka.

 • 2017-09-12 22:43:53

  gość: ~nie

  @~MieszkaniecStary
  tak własnie jest

 • 2017-09-13 17:21:42

  gość: ~Smutny

  @~MieszkaniecStary
  Juz nie to samo bez Pani Dyrektor.

 • 2017-09-12 22:40:51

  gość: ~nie

  @~lola
  "... bez znajomości, bez nepotyzmu (dla niewiedzących - nie obsadzał gminnych urzędów swoją rodziną i znajomymi)"
  - zgadza się, oczywiście ha ha ha. a żona sołtysa czasem nie pracuje w urzędzie? oj lola cos niedoinformowana jesteś lub jednak może nie wiesz co jednak oznacza neopotyzm

 • 2017-09-12 22:45:24

  gość: ~Informacja

  @~nie
  A żona pana przewodniczącego pracuje w ośrodku kultury

 • 2017-09-12 22:54:14

  gość: ~nie wiecie

  @~Informacja
  Nie wiecie czy Michał dostał jakieś oficjalne gratulacje z gminy ? bo chlopak karierę robi i trochę lipa jakby oficjalnej gratulacji nie dostal, bo rzadko się zdarza taki talent sportowy i aż żal jakby nawet gratulacji oficjalnych nie dostał

 • 2017-09-12 23:03:20

  gość: ~iop

  @~nie wiecie
  Nic takiego nie wiadomo. Może zazdrość wzięła górę.

 • 2017-09-12 23:09:08

  gość: ~Mieszkaniec

  @~iop
  W tej gminie się nie gratuluję. Tu się zazdrości tym co osiągają sukcesy Za rządów obecnego wójta panuje zasada AVE CEZAR,AVE JA

 • 2017-09-13 17:34:20

  gość: ~Buba

  @~Mieszkaniec
  Panie Łukaszu kto Pana tak podpuścił przekreśla pan swoją karierę. Za błędy trzeba płacić

 • 2017-09-13 20:33:50

  gość: ~pewnie

  @~Buba
  pewnie ,że trzeba za błędy płacić- tylko wypadałoby ze swoich

 • 2017-09-14 00:18:17

  gość: ~Ja

  @~pewnie
  Przecież głowa gminy myśli że my mieszkańcy mamy dużo wolnych pieniędzy żeby płacić za jego widzi mi się. Oby tak dalej, niebawem zaplacimy za jego niesluszna decyzje co do Pani Lis, pozniej zaplacimy za kanalizacje, pozniej kolejne afery i tak w kolko byle do wyborów. Ej a moze by tak zrzutka na paliwo do służbowego samochodu zeby nie musial nasz zarządca oszczędzać? Tak z kazdego domu po pare złotych i powinno wystarczyć. A pozniej ublagamy prase o opublikowanie naszych osiągnięć. A jeszce bysmy mogli błagać o artykuł ze przeciez braliśmy udział w dozynkach. Dziekczynny

 • 2017-09-13 17:34:26

  gość: ~Buba

  @~Mieszkaniec
  Panie Łukaszu kto Pana tak podpuścił przekreśla pan swoją karierę. Za błędy trzeba płacić

 • 2017-09-14 12:15:27

  gość: ~Ciekawy

  poo raz kolejny brawo dla wojta. Pani Dyrektor Lis z wiadomych przyczyn nie pelni chwilowo swojej funkcji a wicedyrektor czyli aktualny dyrektor pelniacy obowiązki jest na zwolnieniu lekarskim. Szkola bez zadnej wladzy, bez zarządcy, bez dyrektora. A nowa ustawa przecież. Czy teraz wojcie widzisz co narobiles? Jaka to zła decyzja była?

 • 2017-09-14 12:36:11

  gość: ~az

  @~Ciekawy
  i co teraz ? zonk ? a to dopiero niecały miesiąc jak Pani dyrektor nie ma , aż strach pomyśleć co się bedzie dzialo dalej ze szkoła, a przecież tam chodzą dzieci

 • 2017-09-14 14:56:37

  gość: ~no

  @~az
  No co teraz? Trzeba będzie powołać zastępcę zastępcy dyrektora i wszystkim 3 osobom zapłacić dodatek funkcyjny. To się nazywa "oszczednosc" pieniędzy podatnikow

 • 2017-09-14 22:26:00

  gość: ~I gdzie ten czopek

  @~no
  Proszę Państwa żarty się skończyły . Gdzie jest ten biedny i nieporadny intelektualnie człowiek, który odpowiada za sytuacje jaka ma miejsce w szkole??? "Pobawił" się władza w wakacje i odwołał Panią dyrektor. Rozumiem, że może miał jakąś potrzebę poczucia się ważnym, może ma jakieś inne dysfunkcje i braki w męskości które próbował nadrobić używając ślepo i kretyńsko władzy. Niestety to częsta sytuacja, że w ten sposób działają ludzie mściwi, zakompleksieni, niedowartościowani i z ego które jest tym większe im mniejszy jest mózg. Nie mniej jednak sytuacja zaszła za daleko. Dziś mamy sytuacje i to za to w pełni odpowiada wójt, który pozbawił nadzoru szkołę!!! W sytuacji obecnej szkóła nie ma dyrektora (Pani dyrektor odwołana, a zastępca na zwolnieniu). Innymi słowy w szkole nie ma osoby która zapewnia nadzór i zarządza szkołą. Co będzie jeśli wydarzy się na skutek takiej sytuacji wypadek lub inne nieszczęście???? Przecież to powinien być kryminał! Równie dobrze mógłby posadzić do szkolnego autobusu pijanego kierowcę bez prawa jazdy. W zasadzie trochę taka jest sytuacja bo szkołą nikt nie kieruje.
  To jest zwyczajny tchórz i to do tego jeszcze ograniczony bo na skutek jego bezmyślnych decyzji mamy już jest cały festiwal skutków i zagrożeń bezpieczeństwa zarówno dzieci jak i nauczycieli. A teraz to już się kwalifikuje na odpowiedzialność karna!!!!
  Ludzie, tam uczą się dzieci! Rodzice powinni rozważyć czy nie złożyć doniesienia do prokuratury, za brak nadzoru ze strony organu prowadzące czyli urząd gminy i jego szefa czyli wójta. Skoro jak dzieci jaka na kolonie to autobusy sprawdza policja to w tym przypadku to jest skandal, bo tu zagrożenie jest jeszcze większe!!! A jak wybuchnie pożar?????

 • 2017-09-14 22:32:07

  gość: ~Robert Helski

  Tak więc doszło do sytuacji skrajnej. Szkoła pozostaje bez Dyrektora.
  Ciekawe czy organ prowadzący powiadomił Kuratorium o tym stanie. Apel Ministerstwa Edukacji przed rozpoczęciem roku szkolnego był prośbą do samorządów , o to by w trudnym okresie wprowadzania reformy nie stwarzać dodatkowych kłopotów i nie zatrudniać Dyrektorów na okres krótszy niż 2 lata. Przypomnieć także warto , że jednym z zarzutów wspierającym zarządzenie o zwolnieniu Dyrektora ze stanowiska, było opuszczenie szkoły w jednym czasie przez obie Panie : Dyrektor i Wicedyrektor. W tej chwili ten stan rzeczy zawdzięczamy organowi prowadzącemu.

 • 2017-09-14 22:45:09

  gość: ~Paradoks

  @~Robert Helski
  Paradoks tej sytuacji polega na tym, że tak zwany organ prowadzący pozbawiony jest podstawowego organu ... mózgu ...

 • 2017-09-15 00:18:37

  gość: ~BardzoZły

  @~Paradoks

  Do kogo kierować pytania, wnioski? Kto fachowo udzieli odpowiedzi nt oświatowe? Wojt z dziedziny bhp czy co? Ale nawalił.... po całości. Samowolka! Lukasz codziennie samo sie źle dzieje dzięki tobie, już nawet nie musisz podejmować tych złych decyzji bo teraz sa tego konsekwencje. Mamy szkołę bez dyrekcji, pierwszy przypadek w naszym kraju. Teraz na przyslowiowy "dywanik" to do ciebie wojcie dzieci będą kierowane? A może za mało ci że tak chu. rzadzisz gmina i trzeba ci tez ch.jowizny w szkole? Ale syf, syf tych ulic, wsi. Ta gmina niedługo padnie i szkole przymusowo władze spoza gminy nam zamkną, władze które sa nad tobą lukasz bo wyobraź sobie że nie jesteś najważniejszy w tej gminie i państwie. Nie no ludzie, jutro sie musze zorientować jak sie składa zawiadomienie do prokuratury bo nigdy tego nie robiłem. Robmy coś bo nam serio zamkną szkole a ty władzo p***** weź w końcu zacznij myśleć o mieszkańcach i dzieciach, K**** lukasz, DZIECIACH Z NASZEJ SZKOLY!!!!!!!!!

 • 2017-09-15 10:16:21

  gość: ~Robert Helski

  Komitet Obywatelski uzyskał informacje, że organ nadzorczy Urzędu Wojewódzkiego zwrócił się do Wójta o wyjaśnienie sytuacji. Wojewoda zgodnie z KPA ma 30 dni na odpowiedź - więc do 4 października. Co do aktualnej sytuacji w szkole - organ prowadzący ma obowiązek, zgodnie z przepisami w przypadku absencji kadry kierowniczej, wskazać jednego ze szkolnych pedagogów do czasowego pełnienia funkcji. Miejmy nadzieję, że to zrobił.
  Nie jest celem Komitetu pogłębianie sporu i przekładanie się wzajemne z Wójtem argumentami. Celem jest powrót Dyrektor na stanowisko. Nie będziemy więc nadawali oficjalnego biegu ocenom, kolejnych, powstających, niekorzystnych konsekwencji dla szkoły, wynikających z zarządzenia Wójta.
  Nie jest naszym celem zatopienie szkoły. A Wójt ma jeszcze szansę.

 • 2017-09-15 11:11:25

  gość: ~i mamy

  @~Robert Helski
  i mamy 3 x dodatek funkcyjny dla 3 osób, takie są skutki tej całej sytuacji, ale kto biednemu zabroni żyć bogato.Idąc tym tropem filantropa to w urzedie są działy gdzie jest kierownik i tylko jeden pracownik w działe, i teraz jak weźniemy pod uwagę ze ten kierownik musi miec dodatek funkcyjny, to przez cała kadencje uzbiera się sumka za którą możan wyremontować świetlicę. Zgadza się ? Należy przyznać że niezła praktyka" rządzenia". Może czas na jakiś kurs z zarządzania zasobami ludzkimi i zarządzania w administracji, bo jednak to są publiczne pieniądze.

 • 2017-09-16 11:19:10

  gość: ~Rodzic

  @~Robert Helski
  Miejmy nadzieję że to będzie szczęśliwa dla nas data i Pani Dyrektor w końcu do nas wróci.

 • 2017-09-19 20:09:22

  gość: ~juz

  @~Rodzic
  juz nie mogę się doczekac kiedy pani dyrektor wróci,no nic nie idzie załatwić bez problemu w tej szkole, szok, ale nas urządzili, że ho ho ho

 • 2017-09-20 10:20:23

  gość: ~A

  @~juz
  A propos kto teraz niby pełni funkcje dyrektora ? Oczywiście kto zastępuje zastępcę dyrektora? A tak na marginesie to ale narzadzili, szkoda gadac

 • 2017-09-15 13:57:50

  gość: ~Robert Helski

  Komitet Obywatelski na rzecz szkoły wystąpił do Wójta z pismem:

  Wójt
  Gminy Ciepłowody

  W związku z sytuacja zaistniałą na terenie naszej szkoły, tj. zwolnieniem lekarskim wicedyrektor Barbary Kopij, pełniącej obowiązki dyrektora, prosimy uprzejmie o informację, kto z grona pedagogicznego , zgodnie z przepisami i wymogiem chwili, został wyznaczony do pełnienia tego obowiązku.

  Z poważaniem
  Za Tymczasowy Zarząd Komitetu
  Robert Helski

 • 2017-09-18 07:38:56

  gość: ~Jakto

  @~Robert Helski
  Pani Basia jest dobrym człowiekiem ale nie nadaje się na dyrektora. Na wiele pytan odpowiedzi nie zna i nie jest jej dane posiadać umiejętności prowadzenia szkoly. To juz nie jest ta sama szkoła, atmosfera do kitu i brakuje wszystkim energii, bo pani wicedyrektor sama zawsze bez energii to sie nam udziela. Niech juz Pani Dyrektor w koncu wróci.

 • 2017-09-18 13:33:51

  gość: ~Buba

  @~Jakto
  Za rok będą wybory samorządowe to wybierzcie sobie osobę godną na stanowisko wójta.tego sami wybraliście to teraz nie narzekanie.

 • 2017-09-21 10:32:15

  gość: ~Robert Helski

  Pewne granice w sprawie szkoły zostały już przekroczone. Właściwie nie ma co komentować ostatnich wydarzeń. Komitet Obywatelski na Rzecz szkoły ponownie zwrócił się do Wojewody i Kuratorium.
  Oto pismo do asystenta Wojewody

  Szanowny Panie,
  Czekamy cierpliwie na decyzję Wojewody w sprawie zwolnienia naszej
  Dyrektor szkoły. Jednak w dalszym ciągu mamy do czynienia z
  działaniami, które budzą nasze wątpliwości.
  19.09. Powstała Rada Rodziców. Powołana z naruszeniem regulaminu Rady
  Rodziców co do kworum uprawnionych do głosowania, oraz konieczności
  zachowania reprezentowania wszystkich klas w Radzie.
  Bulwersującym faktem jest, iż Przew. Rady Rodziców został Radny
  Gminny, który sprzedawał piwo przed szkołą w trakcie imprezy, co było
  powodem zwolnienia Dyrektor.
  Wójt Gminy nie raczy odpowiadać na pisma naszego Komitetu, a to na
  okoliczność braku kadry kierowniczej w szkole, przez okres chorobowego
  wicedyrektor, pełniącej obowiązki Dyrektora. Obawiamy się , że ten
  fakt pozostał w ogóle niezauważony przez organ prowadzący szkolę i nie
  wyznaczono, zgodnie z przepisami, osoby sprawującej funkcję dyrektora.
  Uprzejmie prosimy Pana o przekazanie powyższych informacji Panu
  Wojewodzie i jakąś odpowiedź.
  Z poważaniem
  Za Zarząd Tymczasowy Komitetu na Rzecz Szkoły
  Robert Helski
  Do wiadomości Kuratorium.

 • 2017-09-21 17:49:11

  gość: ~Rodzic

  @~Robert Helski
  To się nadaje normalnie do telewizji. Panią Dyrektor odwołują a pan C w nagrodę że sprzedawal piwo zostaje przewodniczącym. Tak wyglądają właśnie rządy cieplowodzkiego wójta i jego ekipy.

 • 2017-09-21 18:37:36

  gość: ~sl

  @~Rodzic
  Słuszna i trafna uwaga. To się w głowie nie mieści. To jak w tym reportażu -państwo w państwie.

 • 2017-09-21 18:42:37

  gość: ~nie

  @~sl
  Nie ma tego złego jak to mówią. Ta sytuacja pokazuje tylko że afera z piwem była tylko pretekstem do tak niesprawiedliwego potraktowania Pani dyrektor

 • 2017-09-21 23:51:45

  gość: ~jutro

  @~nie
  Wychodzi w takim razie na to ze rada rodzicow jedt wybrans niezgodnue ze statutem. Czyli wybory sa niewazne. Szok! Czyli rax sie przestrzega ostro prawa a raz nie. To jak to jest?

 • 2017-10-18 13:09:26

  gość: ~gość

  Czy już coś wiadomo w sprawie Pani dyrektor?

 • 2017-12-26 23:27:04

  gość: ~badz na biezaco

  ostatnio dodany post

  (this post was banned by administrator)

REKLAMA