Express-Miejski.pl

Jechał ciągnikiem, uszkodził ogrodzenie i uciekł. Po dmuchnięciu w alkomat miał prawie trzy promile

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Mężczyzna jadący ciągnikiem wjechał w ogrodzenie posesji i uciekł. Gdy policjanci dotarli do niego był kompletnie pijany. Miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 7 sierpnia około godz. 18.30 w gminie Stoszowice. - 64-letni mężczyzna jechał ciągnikiem drogą niepubliczną i wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Następnie nie przejmując się wyrządzoną szkodą odjechał z miejsca zdarzenia - informuje Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Mundurowym udało się namierzyć 64-latka. Odwiedzili go w domu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że jest pijany i ma w organizmie blisko trzy promile alkoholu. - Swój stan tłumaczył tym, że po skończonej pracy, już w domu, wypił kilka piw - kontynuuje policjantka.

Rolnik będzie odpowiadał tylko za uszkodzenie mienia. Sąd wobec 64-latka może orzec obowiązek zapłaty równowartości wyrządzonej szkody lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego. Mężczyzna może również otrzymać karę grzywny, ograniczenia lub nawet pozbawienia wolności. Za uszkodzenie mienia polskie prawo przewiduje nawet do 5 lat za kratkami.

ms. / em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jechał ciągnikiem, uszkodził ogrodzenie i uciekł. Po dmuchnięciu w alkomat miał prawie trzy promile

  2017-08-10 11:01:51

  gość: ~vv

  A to cwaniaczek, heheh

 • 2017-08-10 11:08:32

  gość: ~xxx

  Nie pierwszy i nie ostatni pijany rolnik , na polu to co drugi ciągnie , tym bardziej jak taka pogoda . Pare dni temu juz tu pisałem ze moze warto by skontrolowac sprzet rolników i ich stan trzeźwości . Przyczepy dziurawe drogi brudne a i kierowcy pijani

 • 2017-08-10 14:58:09

  gość: ~Wzburzona

  To pewnie Daniel z Braszowic a nie ten biedny starszy pan, pozdrawiam

 • 2017-08-10 20:13:14

  gość: ~Darek

  Znam tego starszego biednego pana Pijak ktory moze wszystko Jechal po pijanemu uciek z miejsca zdarzenia a odpowiadac bedzie za uszkodzenie mienia To oznacza ze wszyscy mozemy jezdzic popijanemu i jesli nikomu nic nie uszkodzimy to jest wporzadku

 • 2017-08-10 20:19:25

  gość: ~Zdzisław

  Takim to wolno Nastepnym razem nie po polu tylko do sklepu monopolwego

 • 2017-08-11 09:22:41

  gość: ~KK

  ostatnio dodany post

  No panowie, na terenie powiatu to ciągnie przecież każdy rolnik, bez względu czy jest wójtem, burmistrzem czy radnym powiatowym :) :)

REKLAMA