Express-Miejski.pl

Long&Junior oraz After Party już jutro w Złotym Stoku. Rozpoczyna się złotostocka Gwarkiada

Rozpoczyna się sztandarowa impreza Złotego Stoku - Gwarkiada. Gwiazdami wydarzenie będą: Long&Junior oraz zespół After Party fot.: UM Złoty Stok

Już jutro na terenie byłego kamieniołomu w Złotym Stoku rozpocznie się dwudniowa sztandarowa impreza miasta - Gwarkiada. Wystąpią m.in: Long&Junior oraz After Party.

Początek imprezy zaplanowano na piątkowe popołudnie. Pierwszy dzień zabawy upłynie pod znakiem koncertów. Na scenie zaprezentują się kolejno: od 17.15 Dance Projekt, od 18.30 ABC i Nowicki, a od 20.30 swoje koncerty dadzą znane w całej Polsce zespoły discopolo - Long&Junior oraz After Party. Na godz. 23 zaplanowano piętnastominutowy pokaz laserowy, a na zakończenie pierwszego dnia imprezy na scenie pojawią się zespoły: Kwintesencja oraz Princess Revival Queen.

W sobotę na gości atrakcje będą czekały od samego rana. Na godz. 8 zaplanowano gminne zawody spławikowe o puchar burmistrza Złotego Stoku - Grażyny Orczyk. Odbędą się one na zbiorniku Topola. Chwilę później do Błotnicy zaczną przybywać pierwsi ochotnicy, którzy zechcą wziać udział w osiemnastym już powiatowym rajdzie rowerowym. W tym roku jego start będzie szczególny - w rajdzie weźmie udział Marcin Długopolski, dla którego start w rajdzie będzie też początkiem wyprawy dookoła świata.

O godz. 16 odbędzie się historyczny korowód ulicami miasta, który wyruszy spod skweru Jana Pawła II. Od 18 zabawa znów przeniesie się na teren byłego kamieniołomu, a tam nastąpi m.in: rozstrzygnięcie konkursu na hejnał Złotego Stoku i jego prezentacja, a także zaprezentowanie kamiennego herbu miasta wykonanego przez Stowarzyszenie Specjalistów Robót Wykończeniowych. Następnie rozpoczną się koncerty przeplatane pokazami. Będzie koncert w wykonaniu myśliwych z możliwością degustacji dziczyzny, występ taneczy grupy Show Dance i pokaz fitness na trampolinach. O godz. 20 sceną zawładnie grupa muzyczna Rebelianci, po nich Lao Che, a od godz. 22.30 do późnych godzin nocnych o muzykę zadbają DJ'e z Propaganda Soundsystem. Na godz. 23 zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

Nie zabraknie też wielu atrakcji dla najmłodszych. Będzie m.in. casting do reklam i filmów dla dzieci od 12 roku życia, a także wesołe miasteczko.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA