Ząbkowiccy strażacy-zawodowcy na zawodach Firefighter Combat Challenge we Wrocławiu fot.: anha

13 maja we Wrocławiu w ramach Święta Strażaka 2017 odbyły się kolejne zawody Firefighter Combat Challenge. Strażacy z Ząbkowic Śląskich po raz kolejny pokazali swą siłę.

W zawodach wzięło udział łącznie ponad stu zawodników. Wśród nich było sześciu reprezentantów ząbkowickiej komendy: Dariusz Golis (kierownik drużyny), Jan Sopuch, Dawid Palimąka, Marcin Duży, Tomasz Obrał oraz Andrzej Stecyk. Zawody prowadzone były w kategorii ogólnopolskiej open+30 i +40 lat oraz dodatkowo na najtwardszego strażaka z Dolnego Śląska.

Tytuł ten przypadł Dawidowi Palimąka, który choć nie poprawił swojego rekordu życiowego to z czasem 1 minuta 36 sekund i 62 setne okazał się najlepszy spośród zawodników z województwa dolnośląskiego. Zajął też czwarte miejsce w kategorii ogólnopolskiej, tracąc do zwycięzcy - Daniela Góralczyka z Bielska-Białej ponad dziesięć sekund. Dziesiąty w klasyfikacji ogólnopolskiej był Marcin Duży. 26-latek osiągając czas 1 minuta 44 sekundy i 23 setne zajął drugie miejsce wśród strażaków z Dolnego Śląska i stanął na podium obok Dawida Palimąki.

Na podium stanęli też dwaj najbardziej doświadczeni z ekipy. Jan Sopuch w kategorii +40 z czasem 2 minuty 6 sekund i 42 setne zajął drugie miejsce, a Dariusz Golis uplasował się oczko niżej (czas: 2 minuty 7 sekund i 8 setnych).

Dwaj pozostali zawodnicy zajeli w rywalizacji dalsze miejsca. Tomasz Obrał był 41 w kategorii OPEN i 21 wśród zawodników z Dolnego Śląska, a Andrzej Stecyk, który dopiero ropoczyna przygodę z zawodami uplasował się na 54 miejscu w kategorii OPEN i na 29 wśród dolnośląskich strażaków.

- Trenując do zawodów jestem świadom tego, ile każdy z nas musi dać z siebie sił, by stanąć na starcie tego morderczego toru, dlatego gratuluję wszystkim zawodnikom z naszej ekipy ukończenia rywalizacji i osiągniętych wyników. Dolny Śląsk zdobyty, teraz czas na kolejne treningi. Tym razem 9-10 czerwca będziemy rywalizować w Wadowicach i znów powalczymy o podium - zapewnia Dariusz Golis, kierownik drużyny.