Express-Miejski.pl

Włodarze walczą o budowę mostu doraźnego. Wspiera ich wiceminister obrony narodowej

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Starania włodarzy Kamieńca Ząbkowickiego i Złotego Stoku o utworzenie mostu tymczasowego znalazły swój finał u wiceministra obrony narodowej Michała Dworczyka.

Burmistrz Grażyna Orczyk i wójt Marcin Czerniec występując w imieniu mieszkańców obu gmin, już kilka tygodni temu zwrócili się o pomoc do posła z okręgu wałbrzyskiego. – Otrzymaliśmy pismo z prośbą o wsparcie i pomoc w utworzeniu mostu doraźnego nad Nysą Kłodzką w Kamieńcu Ząbkowickim. Poseł Michał Dworczyk interesował się tematem już wcześniej podczas wizyty w tej miejscowości. W efekcie to on dokonał ustaleń między ministerstwem obrony Narodowej a ministerstwem energii w sprawie udostępnienia mostu doraźnego z zasobów strategicznych ministerstwa energii – tłumaczy Tomasz Krzeszowiec, asystent Michała Dworczyka z biura poselskiego w Dzierżoniowie.

28 kwietnia wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki zwrócił się z wnioskiem do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu o przekazanie informacji niezbędnych do finalizacji procedury użyczenia mostu. Do chwili obecnej nie wpłynęła kompletna odpowiedź na zadane pytania, a w związku z tym nie można podpisać jeszcze stosownej umowy. - Mamy nadzieję, że informacja z DSDiK zostanie przekazana szybko i już niedługo będzie można korzystać z przeprawy tymczasowej – dodaje Tomasz Krzeszowiec.

W publikowanym przez nas wczoraj artykule pt. Wojskowi utworzą tymczasowy most nad Nysą Kłodzką? To coraz bardziej realne Marek Stojak - przedstawiciel DSDiK we Wrocławiu zapewniał, że niezbędne dokumenty zostaną w ciągu kilku dni przesłane do władz Kamieńca Ząbkowickiego. Wydaje się zatem, że uzyskanie mostu doraźnego jest na ostatniej prostej.

Do sprawy będziemy wracać.

ms. / em24.pl

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Włodarze walczą o budowę mostu doraźnego. Wspiera ich wiceminister obrony narodowej

    2017-05-12 10:36:16

    gość: ~Karol ze Złotego Stoku

    Dobrze, że mamy w okręgu takiego posła, szczerze nie głosowałem na niego bo myślałem że spadochroniarz z Warszawy, a tu sie okazuje ze robi najwięcej i ma najlepsze wejścia.

  • 2017-05-12 13:33:19

    gość: ~mieszkaniec

    Przepraszam bardzo za d... proszę wziąć wykonawcę. Inwestor na ten cel miał około 5 400 000,00 zł. a ta firma wygrała za 2 600 000,00 zł. - w przetargu "zaprojektuj wybuduj". Za tymczasowy most żąda 2 000 000,00 zł. Coś nie tak !!!
    Pan poseł z Pis-u niech dopilnuje wywiązania się z umowy Wykonawcę a nie szuka mostu i plusów dla siebie.
    U Inwestora tj DSDiK Wrocław są papiery z przetaragu do wglądu dla każdego - zapraszam.

  • 2017-05-12 15:23:19

    gość: ~Karol ze Złotego Stoku

    @~mieszkaniec
    sprawdzilem, DSDiK należy do Urzędu Marszałkowskiego a tam rządzi koalicja PO/PSL,wiec PiS nie ma nic do gadania.
    Problem jest ewidentnie po stronie DSDiK, wykonawca zaoferował prace jakie były wyszczególnione w zapytaniu DSDiK, to że DSDiK nie sprawdziło stanu filarów woła o pomstę do nieba!!! takie typowe PO/PSL jakos to będzie...

  • 2017-05-12 16:35:59

    gość: ~mieszkaniec

    @~Karol ze Złotego Stoku
    Pozostałe firmy które dały powyżej 5 000 000,00 zł wiedziały o tym - a ta firma nie?

  • 2017-05-12 14:06:14

    gość: ~mieszkaniec

    a gdzie czerniec był wcześniej teraz obudził się z ręką w nocniku wcześniej n ie widział potrzeby budowy mostu żenada wielce dbający o mieszkańców a w szczególości o swoje interesy

  • 2017-05-12 16:50:06

    gość: ~Kociołek

    @~mieszkaniec
    Mieszkaniec widzę ze najwięcej do powiedzenia masz pod wymyślonym Nickiem. Remont miał trwać do czerwca i wszystko miało się zakończyć jak najszybciej. Doszły dodatkowe okoliczności i sprawa się przedłuża więc Wojt zaczął działać w sprawie mostu tymczasowego. Moje pytanie do Radnych od Marka kiedy wezmiecie się do pracy i czy w ogóle będziecie kiedyś pracować na rzecz mieszkańców ?

  • 2017-05-12 23:54:28

    gość: ~Kocioł

    @~Kociołek
    230 uchwał w obecnej kadencji przyjętych na TAK przez radnych mających większość w radzie to praca na rzecz mieszkańców, nieprawdaź. Pozdrawiam

  • 2017-05-13 08:29:13

    gość: ~Kociołek

    @~Kocioł
    Pytam o realizację programu wyborczego: Budowa zatoczki przy szkole podstawowej, Budowa placu zabaw oś. XXX Lecia, przebudowa progów zwalniających os. XXX Lecia, organizacja cyklicznej imprezy. Więcej punktów programu niestety nie pamietam

  • 2017-05-14 16:04:52

    gość: ~Kocioł

    @~Kociołek


    W świetle ustawy o samorządzie gminnym i finansach publicznych, rola rady gminy sprowadza się w zasadzie do uchwalania lub nie uchwalenia budżetu. Natomiast kompetencja przygotowania projektu oraz wyłączna inicjatywa uchwałodawcza przysługuje Wójtowi.

    W związku z powyższym trudno wymagać realizacji programu skoro od 2015 bodajże wszystkie wnioski radnych przedkładane do projektu budżetu są nieuwzględniane, dlaczego? to raczej pytanie retoryczne.

    Miłej niedzieli.

    .

  • 2017-05-21 20:46:08

    gość: ~obserwator

    ostatnio dodany post

    jakich uchwał?

  • 2017-05-13 13:46:18

    gość: ~CBA

    Na układy nie ma rady mostu szybko nie będzie ani nowego ani wojskowego.
    Wy sobie piszczcie narzekajcie musiał być zamknięty, bo groził zawaleniu a na nowy niema pieniędzy.
    Ile lat rozpisywano się o budowie zbiornika w Pilcach?
    Którego nie ma do dzisiejszego dnia a był używany w kampaniach wyborczych cudowne uzdrowienie gospodarcze gminy i likwidacja bezrobocia.