Express-Miejski.pl

Kilkuset strażaków przybędzie do Barda. Trwają przygotowania do pielgrzymki druhów

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

W połowie czerwca odbędzie się I Powiatowa Pielgrzymka Strażaków do Barda. Organizatorem wydarzenia są miejscowi strażacy-ochotnicy przy współpracy z parafią.

Pomysł w głowach strażaków-ochotników na organizację wydarzenia narodził się kilka lat temu, kiedy po raz pierwszy wzięli udział w pielgrzymce strażaków podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. - Trwający tam dziewięć dni odpust tradycyjnie każdego roku rozpoczynają strażacy. Po uroczystej procesji z udziałem kilkuset druhów odbywa się msza święta, a następnie na parkingu przy sanktuarium ma miejsce poświęcenie pojazdów – tłumaczy Radosław Sobieraj, prezes strażaków-ochotników z Barda. - Przy aprobacie proboszcza naszej parafii, który niegdyś służył w Tuchowie, postanowiliśmy zorganizować podobne wydarzenie, oczywiście mniejszego kalibru, na naszym terenie – dodaje Sobieraj.

Jest już ramowy plan imprezy. 17 czerwca od godz. 15 przy remizie strażaków-ochotników z Barda rozpocznie się zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji. - Do uczestnictwa zapraszamy nie tylko strażaków-ochotników z powiatu ząbkowickiego, ale też jednostki z powiatów ościennych, dzierżoniowskiego czy kłodzkiego – kontynuuje Sobieraj. O godz. 15.40 zaplanowany jest przemarsz do bazyliki mniejszej, gdzie o godz. 16 rozpocznie się eucharystia pod przewodnictwem prowincjała redemptorystów Janusza Soka.

- Po mszy świętej planujemy uroczysty przemarsz z kościoła do parku za rzeką, gdzie nastąpią przemówienia, poświęcenie wozów strażackich oraz wspólny posiłek – opowiada prezes jednostki. Na godz. 19 zaplanowano koncert Sanktuaryjnej Orkiesty Dętej z Tuchowa, a następnie wspólną zabawę.

- Zachęcamy do udziału nie tylko strażaków, ale także całe rodziny – kończy Radosław Sobieraj. Jednostki zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu proszone są o kontakt z prezesem OSP Bardo – Radosławem Sobierajem (tel. 721 705 643) lub kapelanem jednostki Łukaszem Kaliszem (tel. 516 055 789). Chętni mogą zgłaszać się do 3 czerwca.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA