Express-Miejski.pl

Destination Imagination w bardzkiej podstawówce

Realizacja programu Destination Imagination fot.: ZSP Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Drużyna uczniowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. KEN w Bardzie z Filią w Przyłęku realizowała projekt w ramach międzynarodowego programu Destination Imagination.

Wszystko zaczęło się od nauczycielki matematyki Anny Jurczyc, która ukończywszy kurs trenerski stworzyła sześcioosobową drużynę uczniów. Wszyscy to uczniowie klasy V B. 

„Matematyczne Jurczyki” z zapałem przystąpiły do arcytrudnych, ale także arcyciekawych zadań i przygotowywały się do prezentacji wyzwania drużynowego a Międzynarodowej Olimpiadzie. Prace trwały od września 2016 roku i kończyły się uczestnictwem w dniach 16-19 marca w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu, która w tym roku została połączona z wydarzenem International Invitational 2017. Oprócz drużyn z Polski w olimpiadzie uczestniczyli reprezentanci Albanii, Arabii Saudyjskiej, Chin, Turcji, Stanów Zjednoczonych i Węgier.

W trakcie trzech dni olimpiady drużyna z bardzkiej szkoły podstawowej uczestniczyła w „wyzwaniu na już”, prezentowała realizację swojego wyzwania drużynowego, brała udział w wyzwaniu bliźniaczym, a także warsztatach, zajęciach i innych atrakcjach. Nauczycielka Anna Jurczyc także uczestniczyła w wyzwaniu trenerskim. 

Podczas uroczystego zakończenia wszyscy poznali laureatów, którzy będą reprezentować Polskę na Światowej Olimpiadzie w USA oraz zawodach w Chinach. Chociaż „Matematyczne Jurczyki” nie znalazły się w gronie laureatów, to jednak uczestnictwo w olimpiadzie już procentuje w trakcie codziennych zajęć i zachęca do planów na przyszły rok. Ostateczny wynik bardzian to siódme miejsce.

„Matematyczne Jurczyki” wystąpiły w składzie: Zuzanna Smykla, Nicoll Bednarz, Katarzyna Błauciak, Hubert Urban, Krzysztof Warzecha i Mateusz Kulig.

sm. / Express-Miejski.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Destination Imagination w bardzkiej podstawówce

  2017-04-21 11:51:34

  gość: ~Rodzic

  Gratulacje dla uczniów i pani nauczycielki!

 • 2017-04-21 12:01:50

  gość: ~matka

  dokładnie, gratulacje dla nich, ale na pewno nie dla pani dyrektor która dala się wciagnac w rozgrywki ze szkola zamiast stać zboku

 • 2017-04-21 18:56:26

  gość: ~mat

  Dziękujemy wszystkim za możliwość była na tej olimpiadzie. Trener

 • 2017-04-25 18:32:28

  gość: ~trener

  Dzięki działaniom wielu wspaniałych i cudownych ludzi przeżyłam niesamowitą przygodę. Dziękuję DYREKCJI ZSP IM. KEN W BARDZIE, czyli paniom Wiolettcie Piojdzie i Joannie Dyś za możliwość bycia trenerem DI – rodzicom i sponsorom za możliwość zrealizowania naszego wyzwania naukowego i możliwość reprezentowania naszej szkoły na Międzynarodowej Olimpiadzie Kreatywności w dniach 16-19 marca 2017 we Wrocławiu – drużynie „Matematyczne Jurczyki” za przepiękną współpracę i ogromne zaangażowanie oraz wspólne przeżywanie od załamania do euforii – pani Katarzynie Kicie za pomoc w opiece nad drużyną podczas olimpiady.

 • 2017-04-25 18:35:20

  gość: ~trener

  ostatnio dodany post

  Ze szkoły wyruszyliśmy o godzinie 12.00 dzięki wielkiemu doświadczeniu kierowcy udało nam się zapakować nasze bagaże oraz dużą ilość naszych rekwizytów bez których nasz występ nie był by możliwy. Po zameldowaniu się w hotelu ruszyliśmy na otwarcie olimpiady. Pomimo stania w trzygodzinnej kolejce, aby móc zarejestrować drużynę na widok tak wspaniałej drużyny ubranej w koszulki specjalnie przygotowane na olimpiadę oraz serdecznego powitania ze strony dyrekcji i zebranych naszych kibiców poczułam przypływ ogromniej energii oraz jak mi wyrastają skrzydełka. Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie uroczystość otwarcia olimpiady i podeszliśmy bliżej sceny aby wspólnie zatańczyć.
  W piątek mieliśmy wyzwanie na już, które odbyło się po półtora godzinnym opóźnieniu. Moja wspaniała drużyna DI wyraziła chęć abym mogła im towarzyszyć w ich wyzwaniu. Miałam możliwość zaobserwowania jak wspaniale ze sobą współpracują przy rozwiązaniu problemu. Najtrudniejszym momentem było patrzeć jak nagle wieża się wali, gdyby wcześniej o parę sekund eksperci zawołali koniec czasu nasza wieża stała by. Rozpierała mnie duma, że nikt na nikogo się nie złościć i nie szukaliśmy winnego zawalenia konstrukcji – czyli moja nauka nie poszła las. Jesteśmy drużyną DI wspieramy się i razem poszukujemy rozwiązań. Miłym zaskoczeniem była dla mnie możliwość uczestnictwa w wyzwaniu trenerskim, podczas którego nasza trójka nie znanych sobie trenerów musiała dobrze ze sobą współpracować, aby rozwiązać szereg zagadek i wydostać się z pokoju przed upływem 30 minut uf udało się to po 20 minutach. W tym czasie „Matematyczne Jurczyki naprawiały zniszczone podczas transportu rekwizyty do sobotniego występu. Od 18.00 do 20.00 mogliśmy zrelaksować się na basenie i dwie trenerki Ania z Barda i Asia z Wrocławia niezależnie od wyniku naszych zaprzyjaźnionych drużyn snułyśmy plany o przyszłorocznej olimpiadzie.
  Sobota – dzień naszego wyzwania drużynowego. Rano szybka pobudka jedzenie w biegu i sprint do autobusu przecież nasi przyjaciele mają występ o 8 rano. Jednoczyłam się Asią i drużyną „Najemnicy Kreatywności” podczas ich wyzwania. Potem była krótka próba i nasz występ który miał się odbyć 0 9.45 lecz został przesunięty na wcześniejszą godzinę i nasi przyjaciele DI oraz rodzice nie zdążyli. Z mojej twarzy odczytać można było ogromnie zdenerwowanie, aż ekspert trzy razy się zapytał czy trener gotowy. Stres szybko uciekł jak zobaczył fantastyczny występ „Matematycznych Jurczyków” o liczbach pierwszych i złożonych. Dwie zaprzyjaźnione drużyny brały udział w tych samych warsztatach. O 18.00 mieliśmy możliwość uczestnictwa w wyzwaniu bliźniaczym, czyli „Matematyczne Jurczyki” poznały drużynę z Wrocławia i wspólnie musieli pracować nad zadaniem.
  Niedziela - dzień zakończenia olimpiady. Mogliśmy na spokojnie przyglądać się, podziwiać oraz kibicować innym drużynom podczas ich wyzwań drużynowych. Byliśmy również w kościele na mszy oraz na spacerze. Świętowaliśmy wspólnie jedząc pizze oraz mu-finki. O 18.00 godzinie rozpoczęła się ceremonia zakończenia olimpiady. Niesamowitym przeżyciem było moje wystąpienie na scenie, gdzie podziękowano trenerom za ich ciężką pracę. Jak zobaczyłam na trybunie napis Ania wykonany przez moją drużynę na mojej twarzy pomimo zmęczenia zawitał uśmiech i ogromna radość. Po zakończeniu olimpiady wróciliśmy późną nocą i ciężko było spać bo tyle emocji i wrażeń krążyło po moim ciele. Choć nie zajęliśmy pierwszego ani drugiego miejsca byliśmy szczęśliwy i zadowoleni z występu na olimpiadzie.
  Wtorek – ogłoszenie wyników w sieci. Mamy siódme miejsce na dwadzieścia jeden drużyn jest to nas wielki sukces.

  Teraz czas na wyciągnięcie wniosków i praca na stworzeniem nie jednej ale może dwóch drużyn DI.  Trener Anna Jurczyc
  drużyny „Matematyczne Jurczyki” w składzie:
  Zuzanna Smykla
  Nicoll Bednarz
  Katarzyna Błauciak
  Hubert Urban
  Krzysztof Warzecha
  Mateusz Kulig

REKLAMA