Express-Miejski.pl

Podstawówka „wchłonie” gimnazjum. W Złotym Stoku i Ciepłowodach nie mają problemów z reformą oświaty

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W gminie Złoty Stok i Ciepłowody nie będzie większych zmian w związku z dostosowaniem sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. 

Gmina Złoty Stok:

Uczniowie nadal będą uczęszczać do budynku przy ul. Chemików, gdzie aktualnie znajduje się Samorządowy Zespół Szkół w Złotym Stoku. W jego skład wchodzą obecnie szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Od 1 września 2017 roku gimnazjum im. Mikołaja Kopernika zostanie „wchłonięte” przez szkołę podstawową im. Tadeusza Kościuszki. 

Dzieci nadal będą jednak uczęszczały do tego samego budynku, klasy dotychczasowego gimnazjum prowadzone będą w szkole podstawowej, a po okresie przejściowym czyli od 1 września 2019 roku w obiekcie przy ul. Chemików pozostanie ośmioletnia podstawówka. - Mamy jednego dyrektora, jedną załogę administracyjną i jedyne zmiany, które u nas zajdą, to zmiany formalne, polegające na tym, że szkoła podstawowa po prostu „wchłonie” gimnazjum - tłumaczy Grażyna Orczyk, burmistrz Złotego Stoku.

Gmina Ciepłowody:

Niemalże identyczny plan mają w Ciepłowodach, gdzie obecnie w jednym dużym obiekcie funkcjonuje przedszkole, szkoła podstawowa oraz gimnazjum. - W związku z reformą oświaty w naszej gminie nie będzie większych zmian. Zmieniona zostanie tylko nazwa z Zespołu Szkół Samorządowych na Zespół Przedszkolno-Szkolny, a dzieci nadal będą uczyły się w tym samym obiekcie. W dwuletnim okresie przejściowym gimnazjaliści będą uczyli się już w nowym tworze o nazwie Zespół Przedszkolno-Szkolny, a od 1 września 2019 roku obiekt będzie zajmowany już tylko przez przedszkolaków i uczniów ośmioletniej szkoły podstawowej. Przedszkole nadal będzie nosiło nazwę Bajkowa Kraina, a patronem podstawówki będzie nadal Adam Mickiewicz - wyjaśnia wójt Łukasz Białkowski.

Sprawdź też:

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA