Express-Miejski.pl

Z remontowanego mostu w Kamieńcu Ząbkowickim skorzystamy najwcześniej w wakacje

Przebudowa mostu nad Nysą Kłodzką w Kamieńcu Ząbkowickim fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Minęły dwa miesiące odkąd rozpoczął się remont mostu nad rzeką Nysą Kłodzką w Kamieńcu Ząbkowickim. Sprawdzamy, jak przebiegają prace związane z przebudową obiektu.

Aktualnie w całości został wyburzony już fragment drogi wojewódzkiej nr 390, który przebiega nad rzeką i w dużym stopniu została wyburzona podpora nurtowa mostu. Jej niewielka część, która jeszcze się ostała, służy tylko do podtrzymywania kładki, którą pracownicy przechodzą z jednej brzegu na drugi. Wydaje się, że niezbędny będzie również remont dwóch innych filarów znajdujących się bliżej brzegów rzeki. Ich stan jest nienajlepszy i jak mówią pracownicy remontujący obiekt, aktualnie oczekują na wytyczne w tej sprawie od inwestora, czyli Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Wykonawcą remontu mostu jest firma Banimex z Będzina, a koszt jego przebudowy wyniesie ostatecznie około 5 mln zł. Wstępnie zakładano, że wykonawca rozpocznie prace związane z remontem obiektu na przełomie września i października ubiegłego roku, jednak pozwolenie na przebudowę obiektu zostało wydane dopiero 5 grudnia. To spowodowało, ze firma na teren budowy weszła dopiero trzy tygodnie przed końcem roku.

Kiedy przebudowa mostu dobiegnie końca? Początkowo mówiło się, że remont obiektu najpóźniej zakończy się w maju 2017 roku, jednak już teraz wiadomo, że przebudowa potrwa dłużej. O ile? Według umowy DSDiK z wykonawcą inwestycja ma dobiec końca najpóźniej 30 czerwca 2017 roku i przynajmniej do tego czasu kierowcy będą musieli radzić sobie z objazdami. 

sm. / Express-Miejski.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Z remontowanego mostu w Kamieńcu Ząbkowickim skorzystamy najwcześniej w wakacje

  2017-02-15 12:28:17

  sm. / Express-Miejski.pl

  Minęły dwa miesiące odkąd rozpoczął się remont mostu nad rzeką Nysą Kłodzką w Kamieńcu Ząbkowickim. Sprawdzamy, jak przebiegają prace związane z przebudową obiektu.

 • 2017-02-15 14:05:40

  gość: ~kwadrat

  do końca roku moze sie wyrobią....odgrodzili sie żółtymi płachtami i jeden bóg wie co oni tam robia....

 • 2017-10-15 09:42:24

  gość: ~hhhh

  ostatnio dodany post

  prędzej obwodnice Kłodzka wybudują jak ten zasrany most, co to za nieudaczny powiat!!!!

REKLAMA