Express-Miejski.pl

ZLF: Grała II i III liga. Znamy terminy playoffów i baraży

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Choć pierwszoligowe rozgrywki już się zakończyły to wciąż nie znamy rozstrzygnięć w drugiej i trzeciej lidze tegorocznej edycji Ząbkowickiej Ligi Futsalu.

Ze względu na okres świąteczno-noworoczy i występy taneczne, druga i trzecia liga nie zakończyła jeszcze zmagań w sezonie zasadniczym. Drugoligowcom do rozegrania została jedna kolejka, emocje w trzeciej lidze będą jeszcze trwały trzy tygodnie ze względu na większą ilość drużyn (12 zespołów). W pierwszej lidze wszystko jest już jasne. Na tron powrócili Nauczyciele, którzy rok temu nie awansowali do najlepszej czwórki, a w tym roku nie pozostawili złudzeń i okazali się zdecydowanie najlepsi.

Wiemy już, że playoffy drugiej ligi zostaną rozegrane w sobotę - 25 lutego. Zmierzą się w nich cztery najlepsze ekipy sezonu zasadniczego i na pewno będzie to ekipa Kłodzko Team, która aktualnie po ośmiu kolejkach lideruje i ma na koncie 21 punktów i Gang Dyrektora Józefa, który zgromadził na swoim koncie dwa oczka mniej. O dwa pozostałe miejsca walka trwa do ostatniej kolejki - szanse ma Cis Brzeźnica (15 pkt), P&K Sajdersi (13 punktów), OSP Stolec (13 punktów) i Ekipa Bania (12 punktów). Z drugą ligą na pewno pożegnają się The Naturaci i Srebrna Góra II, które mają na swoim koncie tylko po cztery punkty, a przed ostatnią kolejką do ósmego Lutomierza tracą pięć oczek. Aktualnie na miejscach barażowych jest właśnie Lutomierz (9 punktów) oraz Transport Arendarski (10 oczek).

W trzeciej lidze do rozegrania pozostały jeszcze trzy kolejki. Komplet oczek (24) na swoim koncie ma zespół Blue Stars. Trzy mniej ma ekipa Supa Strikes, na kolejnym miejscu są Bulsoniki KZ (18 punktów), a po 15 punktów mają ekipy: Unison Soccer Team, KS Orzeł i Banda Ogóra. W trzeciej lidze rozgrywki sezonu zasadniczego zakończą się 5 marca. Nie będzie tam jednak rozgrywanej fazy playoff - do drugiej ligi awansują dwie najlepsze ekipy sezonu zasadniczego, a trzecia i czwarta drużyna zagra playoffy z 7 i 8 ekipą drugiej ligi.

Mecze barażowe o awans/utrzymanie z udziałem zespołów z I, II jak i III ligi odbędą się najprawdopodobniej 11 marca i wtedy też nastąpi oficjalne zakończenie 14. edycji Ząbkowickiej Ligi Futsalu.

II liga - 13 luty - 8 kolejka:

Cis Brzeźnica 6:4 (3:3) The Naturaci
Bramki: Patryk Łuka x4, Grzegorz Rychter, Łukasz Dudek – Tomasz Ryng 2, Paweł Rak, Daniel Pietrzak

OSP Stolec 3:3 (1:3) PK Sajdersi
Bramki: Bartosz Józwiszyn x3 – Piotr Warzocha, Sebastian Iwasiuta, Jakub Schreiber

Kłodzko Team 3:0 v.o Lutomierz
Drużyna Lutomierza nie stawiła się na mecz

Srebrna Góra II 3:12 (1:5) Ekipa Bania
Bramki: Piotr Wojtiuk x2, ??? Komar-Gacki – Damian Madej x6, Kamil Schabowski x4, Marcin Abrahamik, Marcin Jasion

Gang Dyrektora Józefa 3:3 (1:1) Transport Arendarski
Bramki: Wojciech Brzózka x2, Bartłomiej Gerlach - ???

III liga - 13 luty - 8 kolejka:

KS Orzeł 0:3 (0:0) Unison Soccer Team
Bramki: Kacper Duś, Damian Gadkowski, Rafał Lis

Cypiski 6:9 (4:1) Magnezyty Grochów
Bramki: Marcin Poręba x3, Dawid Miszkiewicz, Patryk Wołożonek x2 – Gheorghita Ghalbeaza x4, Łukasz Bogusiewicz x3, Sebastian Dornia, Piotr Fedko

Supa Strikes 9:2 (4:0) Zbylbruk Bobolice
Bramki: Andrzej Zachilski x5, Tomasz Młyńczyk x3, Krystian Badyna - Jacek Pasternak x2

Banda Ogóra 11:1 (3:0) Młoda Tarnovia
Bramki: Patryk Malesa x3, Jakub Nowak x2, Robert Senko x3, Norbert Bilski, Grzegorz Makuch, Tomasz Mendak – Mateusz Skryjomski

Zgroza Team 2:5 (0:2) Blue Stars
Bramki: Patryk Pogoda, Tomasz Bandurski – Rafał Brysiak x2, Mateusz Stwora x2, Paweł Szęszoł

Blok Ekipa 1:20 (1:7) Bulsoniki KZ
Bramki: Tadeusz Rychter – Dariusz Mieszkalski x4, Mateusz Sopuch x3, Bartłomiej Szydełko x3, Kamil Wróbel x4, Dawid Chamerski x4, Tomasz Wąsowicz, Artur Klatka

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA