2017 rok to okazja do obchodów 730–lecia Ząbkowic Śląskich. W związku z tym gmina Ząbkowice Śląskie ogłasza konkurs na okolicznościowe logo.
Celem konkursu jest wyłonienie projektu graficznego, który stanie się oficjalną identyfikacją graficzną wydarzenia i będzie wykorzystywane we wszystkich okolicznościowych materiałach promocyjnych, informacyjnych i korespondencyjnych związanych z wydarzeniami obchodów oraz historią i kulturą miasta Ząbkowice Śląskie.
Do zdobycia jest nagroda pieniężna w wysokości 1.5 tys. zł.
Do pobrania:
Formularz zgłoszenia pracy konkursowej - osoby prawne i podmioty nie posiadające osobowości prawnej
Formularz zgłoszenia pracy konkursowej - osoby fizyczne
Obchody 730-lecia Ząbkowic Śląskich to niebywała okazja do zaprezentowania jednego z ciekawszych miast w regionie. Ząbkowice Śląskie to wyjątkowe miejsce, w którym przeszłość pełna tajemnic i niezwykłych legend splata się ze współczesnością. Powstało w XIII wieku jako osada handlowa w pobliżu Szlaku Bursztynowego. Od dnia swego założenia Ząbkowice były miastem wielokulturowym. Przeplatały się tu dzieje czterech narodowości Polaków, Czechów, Niemców i Żydów.
Wizytówką miasta jest niewątpliwie Krzywa Wieża, budowla, której początki sięgają XIII wieku. Przechył wieży nastąpił prawdopodobnie na skutek osiadania gruntu pod budowlą. Dziś wynosi on 2,14 cm, dzięki czemu ząbkowicka Krzywa Wieża plasuje się na pierwszym miejscu w Polsce i na drugim w Europie (zaraz po Krzywej Wieży w Pizie).
Do 1945 roku miasto nosiło nazwę Frankenstein. Przypuszczalnie makabryczne wydarzenia, tzw. afera grabarzy, które miały miejsce na początku XVII wieku zainspirowały angielską pisarkę Mary Shelley do napisania powieści o genialnym i szalonym naukowcu, który z fragmentów ludzkich zwłok poskładał i ożywił potwora. Utwór stał się przez to prekursorem nowego nurtu w literaturze powieści grozy z elementami science-fiction.
Ząbkowice Śląskie od strony południowej witają przyjezdnych monumentalną budowlą na wzniesieniu. To ruiny XVI-wiecznego zamku, którego historia nierozerwalnie wiąże się z czeskim królewskim rodem Podiebradów. Jego przedstawiciel, Karol I Podiebrad, był najwybitniejszym władcą księstwa ziębicko-ząbkowickiego. To za jego czasów Ząbkowice przeżywały lata swojej największej świetności.
Od wieków Ząbkowice Śląskie pozostają centrum życia społecznego, gospodarczego
i kulturalnego regionu najpierw jako stolica księstwa a dzisiaj powiatu ząbkowickiego.
sm. / Express-Miejski.pl
Konkurs na logo 730-lecia istnienia miasta Ząbkowice Śląskie
2016-12-29 16:18:30
sm. / Express-Miejski.pl
2017 rok to okazja do obchodów 730–lecia Ząbkowic Śląskich. W związku z tym gmina Ząbkowice Śląskie ogłasza konkurs na okolicznościowe logo.
2017-01-08 16:16:55
gość: ~Ex Frankenstein
ostatnio dodany post
Po co? Za 30 lat miasto zostanie przemienione w dom starców, a za 45 lat zostaną mu odebrane prawa miejskie. Właśnie do tego prowadzi tzw. polityka beztroskich ignorantów szumnie zwanych od ponad 20 lat "włodarzami" miasta i powiatu (o ukraińsko i ogólnie obco brzmiących nazwiskachkończących się na -ów, -icz oraz -er).
Nie lepiej od razu powiedzieć: Jedźcie na roboty do Niemiec? Wasza robota już tam od dawna czeka na was?
REKLAMA
REKLAMA