ZLF: Nauczyciele liderem pierwszej ligi bez straty punktu

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: OSiR Ząbkowice Śląskie

Świąteczno-noworoczną przerwę na fotelu lidera spędzą Nauczyciele, którzy zanotowali czwartą wygraną z rzędu. Pierwszych porażek doznali Orzeł Piława Dolna i Agressive.

Tylko przez pierwsze 20 minut gracze Raftingu Bardo straszyli liderujących Nauczycieli. Piłkarze beniaminka szybko objęli prowadzenie jednak jeszcze przed przerwą za sprawą Szymona Krocza faworyci doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron Nauczyciele wrzucili szósty bieg i punktowali bezradny Rafing Bardo, prowadząc już 6:1. Beniaminek w końcówce zdobył drugiego gola i zmniejszył różnicę do czterech goli.

Rafting Bardo 2:6 (1:1) Nauczyciele
Bramki: Krzysztof Niziołek, Przemysław Osuchowski - Damian Szydziak x2, Szymon Krocz x2, Sławomir Krocz, Tomasz Zieliński

Mnóstwo bramek obejrzeli kibice w starciu dwóch zespołów, które w pierwszych trzech kolejkach nie punktowały. Ostatecznie Topory rozbiły Sokółkę Srebrna Góra aż 14:7, choć jeszcze dziesięć minut przed końcem rywalizacji wynik oscylował w okolicach remisu. Dużą zasługę w zwycięstwie Toporów miał duet Siewruk-Kupiec, który zdobył dwanaście goli.

Sokółka Srebrna Góra 7:14 (4:5) Topory
Bramki: Marcin Stachura x3, Andrzej Lubieniecki x2, Tomasz Bednarski x2 – Piotr Kupiec x6, Wojciech Siewruk x6, Rafał Matusik, Marek Galik

Emocji nie brakło w spotkaniu Amatorów Ziębice z Agressive. Ci pierwsi prowadzili już 3:0, jednak ambitnie grający Agressive zdołał na pięć minut przed końcem spotkania doprowadzić do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do ziębiczan, którzy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zdobyli trzy punkty. Szczególnie emocjonująco było w końcówce pojedynku, kiedy w zamieszaniu pod bramką ziębiczan piłka minimalnie przeszła obok bramki, a dziesięć sekund przed końcem Paweł Kot (Agressive) obronił przedłużony rzut karny wykonywany przez Pawła Mazura (Amatorzy Ziębice).

Amatorzy Ziębice 4:3 (3:0) Agressive
Bramki: Michał Łoziński, Szymon Radziszewski, Rafał Smoręda, Mateusz Świdziński – Piotr Wiśniewski x2, Mateusz Zapotoczny

Consultor Team do końca walczył o urwanie punktów mistrzowi ubiegłorocznej edycji. Ostatecznie jednak trzy punkty padły łupem ponownie osłabionego Precelka. Mistrzowie jako pierwsi objęli prowadzenie, ale tuż przed przerwą Consultor doprowadził do remisu po golu Farona. Po zmianie stron gracze Precelka dołożyli dwa gole, jednak ambitnie grający rywale zdołali zmniejszyć różnicę do jednego trafienia. W końcówce Precelek zdołał jednak przypieczętować zwycięstwo i odnieść drugą victorię w tegorocznych rozgrywkach.

Precelek 4:2 (1:1) Consultor Team
Bramki: Arkadiusz Majewski x2, Gabriel Majewski, Radosław Wandzel – Mateusz Faron x2

Sporo emocji dostarczył też mecz pomiędzy zespołami, które w ubiegłym roku znalazły się w pierwszej czwórce. Dodatkowego smaczku pojedynkowi dodawał fakt, że obie ekipy w tym sezonie jeszcze nie przegrały. Piławianie mieli komplet punktów, strażacy dwa mniej, remisując w drugiej kolejce z Raftingiem Bardo.

Sama rywalizacja była typową wymianą ciosów. Jako pierwsi trzykrotnie na prowadzenie wychodzili strażacy, ale piławianie za każdym razem doprowadzali do wyrównania. W końcówce pierwszej odsłony gry dla odmiany to Orzeł objął prowadzenie, ale Straż jeszcze przed zmianą stron zdołała wyrównać.

Po przerwie strażacy zdobyli dwa gole i zdołali w tej rywalizacji odskoczyć na dwa gole. Jak się okazało, to wystarczyło aby odnieść wygraną - piławianie w drugiej części batalii tylko raz zdołali pokonać Zębalę.

Orzeł Piława Dolna 5:6 (4:4) Straż Pożarna
Bramki: Mateusz Kuriata x2, Mariusz Kucharek, Tomasz Piątkowski, Łukasz Kucharek - Kamil Olejarnik x4, Przemysław Madej x2

II liga - 4 kolejka - 18. grudnia:

W ZALEGŁYM MECZU DRUGIEJ KOLEJKI OSP STOLEC ZWYCIĘŻYŁO EKIPĘ BANIA 5:4. MECZ W PIERWSZYM TERMINIE ZOSTAŁ PRZERWANY PRZY STANIE 4:3 Z POWODU BRAKU PRĄDU I ZOSTAŁ DOKOŃCZONY W MINIONĄ SOBOTĘ.

ROZEGRANO TAKŻE DRUGI ZALEGŁY MECZ DRUGIEJ KOLEJKI. W NIM P&K SAJDERSI ZWYCIĘŻYLI 6:3 SREBRNĄ GÓRĘ II.

Cis Brzeźnica 4:9 (2:6) OSP Stolec
Bramki:
 Łukasz Dudek x3, Grzegorz Rychter - Dawid Molęda x4, Piotr Sawicz, Daniel Józwiszyn, Kacper Dominik, Bartosz Józwiszyn, Arkadiusz Ciesielski

Gang Dyrektora Józefa 3:3 (1:3) Kłodzko Team - mecz przerwany w 37 minucie z powodu zdekompletowania drużyny z Kłodzka.
Bramki: Wojciech Brzózka, Łukasz Piątek, Norbert Pierzga - Mikołaj Łazarowicz, Jacek Cebulski, Bartosz Mróz

Decyzję odnośnie wyniku oraz konsekwencji trzech czerwonych kartek podejmą organizatorzy.

Srebrna Góra II 6:6 (2:3) The Naturaci
Bramki: Kamil Dawiec x3, Kacper Komar-Gacki x2, Kamil Komar-Gacki - Tomasz Moszumański x3, Łukasz Lisiecki, Paweł Sidor, Daniel Pietrzak

Ekipa Bania 3:2 (2:1) Lutomierz
Bramki: Przemysław Tokaruk x2, Tomasz Jasion - Daniel Cwanek, Wojciech Białek

Transport Arendarski 8:4 (5:2) P&K Sajdersi
Bramki: Kamil Sienkiewicz x3, Krystian Burczak x2, Rafał Góral, Damian Węglarz, Mateusz Hajduś - Michał Ptasiński x3, Michał Śnieżek

III liga - 4 kolejka - 18 grudnia:

Blue Stars 15:2 (5:1) Blok Ekipa
Bramki:
Mateusz Stwora x4, Piotr Brysiak x3, Damian Szafarski x2, Konrad Brysiak x2, Rafał Brysiak, Paweł Szęszoł, Michał Iwaszków - Daniel Rychter, Łukasz Korzeniowski

Młoda Tarnovia 2:10 (1:5) Unisom Soccer Team
Bramki: Dawid Gancarczyk, Dominik Gabryś - Kacper Duż x4, Damian Zalejski x3, Seweryn Zawadzki x2, Daniel Gadkowski

Zbylbruk Bobolice 2:2 (2:1) Magnezyty Grochów
Bramki: Mateusz Garbowski, Paweł Kobrzak - Andrzej Poręba, Adam Dornia

Bulsoniki KZ 5:6 (4:2) Supa Strikes
Bramki: Wiktor Chamerski x2, Mateusz Sopuch, Dawid Chamerski, Dariusz Mieszkalski - Bartłomiej Rzepski x2, Andrzej Zachilski, Damian Robak, Tomasz Młyńczyk, Janusz Tubicz

Banda Ogóra 6:0 (3:0) Cypiski
Bramki: Patryk Malesa x2, Robert Senko x2, Tomasz Mendak, Wojciech Nowak

Zgroza Team 4:6 (2:1) KS Orzeł
Bramki: Jan Sopuch x2, Marcin Blicharski, Jan Kłyniuk - Mateusz Prokop x2, Tomasz Wiśniwski, Oskar Łyżwiński, Damian Miśkiewicz, Mateusz Łaszczewski