ZLF: Druga porażka mistrza, trzy zespoły z kompletem punktów

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: OSiR Ząbkowice Śląskie

Orzeł Piława Dolna, Agressive i Nauczyciele – te trzy ekipy mają komplet oczek w I lidze. Drugiej porażki doznał obrońca tytułu – Precelek, bez punktów Topory i Sokółka.

Spotkania trzeciej kolejki pierwszej ligi Ząbkowickiej Ligi Futsalu zainaugurował pojedynek Agressive z drużyną Rafting Bardo. Obie ekipy przystąpiły do spotkania osłabione, a Rafting Bardo przez cały mecz nie miał żadnego zmiennika. Beniaminek po ośmiu minutach prowadził 3:0, jednak z biegiem czasu graczom tej ekipy zaczynało brakować sił. Agressive wyrównał jeszcze przed przerwą, a po zmianie stron dołożył sześć goli przy trzech rywali i zwyciężył ostatecznie 9:6, odnosząc trzecią wygraną z rzędu. Bardzianie mają na razie jedno oczko, bo ubiegłotygodniowym remisie ze Strażą Pożarną.

Agressive 9:6 (3:3) Rafting Bardo
Bramki: Piotr Wiśniewski x3, Robert Herdy x2, Damian Mikulski x2, Mateusz Zapotoczny, Daniel Ciepierski – Rafał Bobiński x2, Przemysław Osuchowski x2, Sebastian Tracz, Michał Wojtal

Pewne trzy punkty zdobyła również Straż Pożarna, która okazała się lepsza od Amatorów Ziębice. Do przerwy strażacy prowadzili różnicą jednego gola, po zmianie stron dorzucili trzy bramki, tracąc zaledwie jedną i zdobywając trzy oczka.

Straż Pożarna 4:1 (1:0) Amatorzy Ziębice
Bramki: Kamil Olejarnik x2, Paweł Soboniak, Krzysztof Czachor – Michał Łoziński

Emocjonujący przebieg miało spotkanie Precelka z Orłem Piława Dolna. Prowadzenie po bramce z dystansu Majewskiego szybko objął Precelek, jednak do przerwy to piławianie prowadzili 3:1. Po zmianie stron gracze Orła regularnie podwyższali wynik, mając już nawet wynik 7:1. W końcówce Precelek zmniejszył straty, strzelając dwa gole. Dla piławian była to trzecia wygrana z rzędu.

Warto zaznaczyć, że arbiter w spotkaniu pokazał dwie czerwone kartki – jedną w konsekwencji dwóch żółtych otrzymał Gabriel Majewski (Precelek) za obrazę sędziów, drugą bezpośrednio golkiper Precelka Piotr Gembara za faul w polu karnym. Golkipera Precelka czeka jeden mecz pauzy.

Precelek 3:7 (1:3) Orzeł Piława Dolna
Bramki: Arkadiusz Majewski, Andrzej Wiszowaty, Dawid Kuriata - Tomasz Piątkowski x4, Mateusz Kuriata, Łukasz Kucharek, Mariusz Kucharek

Pierwsze zwycięstwo odniosła ekipa Consultor Teamu, która rozprawiła się z Sokółką Srebrna Góra, wygrywając 7:1. Skutecznością w tym meczu błysnęli Paweł Dudzic i Mateusz Faron, którzy zdobyli po trzy gole.

Consultor Team 7:1 (2:0) Sokółka Srebrna Góra
Bramki: Mateusz Faron x3, Paweł Dudzic x2, Krzysztof Trepka – Daniel Brodowski

Jednostronny przebieg miał też kolejny mecz, w którym Nauczyciele podejmowali Topory. Beniaminek zagrał bez swojego lidera Piotra Kupca, brakowało też Pawła Moszumańskiego. Przewaga Nauczycieli przez znaczną część meczu nie podlegała dyskusji, a formą strzelecką błysnął Damian Szydziak, który pięciokrotnie pokonywał Marcina Wolana.

Topory 1:8 (0:4) Nauczyciele
Bramki: Mateusz Ferenc – Damian Szydziak x5, Szymon Krocz x2, Sławomir Krocz

II liga - 11 grudnia:

Gang Dyrektora Józefa 4:6 (2:0) Cis Brzeźnica – mecz zaległy z 4 grudnia, rozegrany 10 grudnia o godz. 21
Bramki: Norbert Pierzga x2, Wojciech Brzózka, Dawid Groszek – Jakub Kizik x2, Patryk Łuka x2, Piotr Piątkiewicz, Dawid Rychter

P&K Sajdersi 3:6 (0:1) The Naturaci
Bramki: Michał Śnieżek x3 – Arnold Mika, Tomasz Moszumański, Robert Szukała, Daniel Pietrzak x2, Paweł Rak

Lutomierz 13:6 (8:2) Transport Arendarski
Bramki: Daniel Cwanek x6, Dawid Gołdyn x4, Mateusz Bień, Paweł Radożycki, Mateusz Nowak - Kamil Sienkiewicz x2, Krystian Burczak x2, Łukasz Arendarski, Łukasz Ścigaj

Kłodzko Team 9:7 (3:3) Ekipa Bania
Bramki: Jacek Cebulski x3, Mikołaj Łazarowicz x2, Łukasz Wiącek x2, Mikołaj Kotfas, Adam Bońkowski – Damian Madej x3, Przemysław Tokaruk x2, Marcin Abrahamik, Kamil Schabowski

W 29 minucie mecz został przerwany – zawodnicy Ekipy Bania opuścili boisko, na które powrócili po kilku minutach i mecz został wznowiony i dokończony. Czerwonymi kartkami w Ekipie Bania ukarani zostali: Paweł Pukacz oraz Mateusz Pluta

Cis Brzeźnica 8:6 (1:3) Srebrna Góra II
Bramki: Patryk Łuka x3, Łukasz Poręba x2, Jakub Kizik, Dawid Rychter, Bartłomiej Włodarczyk – Kamil Dawiec x4, Kacper-Komar Gacki, Piotr Kurczab

OSP Stolec 4:9 (1:5) Gang Dyrektora Józefa
Bramki: Daniel Stolarski x3, Dawid Molęda – Kamil Wójcik x3, Przemysław Dawidowicz x2, Norbert Pierzga x2, Wojciech Brzózka, Bartosz Gerlach

III liga - 11 grudnia:

Blok Ekipa 3:8 (2:3) Zgroza Team
Bramki: Tadeusz Rychter, Daniel Rychter, Patryk Kurtyka – Patryk Pogoda x3, Jan Sopuch x2, Michał Sztepiuk, Jan Kłyniuk, Michał Krzyżanowski

Zbylbruk Bobolice 5:8 (2:4) Bulsoniki KZ
Bramki: Mariusz Kubicz x2, Jacek Pasternak x2, Kasjusz Zalewski - Dariusz Mieszkalski x3, Mateusz Sopuch x2, Kamil Wróbel, Wiktor Chamerski, Artur Klatka

Magnezyty Grochów 7:2 (4:0) Młoda Tarnovia
Bramki: Gheorghita Ghalbeaza x4, Adam Dornia x2, Łukasz Bogusiewicz - Dawid Gancarczyk, Karol Gabryś