I Charytatywny Triathlon Rebelianta. Ząbkowiczanin najlepszy

I Charytatywny Triathlon Rebelianta

I Charytatywny Triathlon Rebelianta fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Antoni Klimek z Ząbkowic Śląskich okazał się najlepszy w I edycji Triathlonu Rebelianta, który odbył się w miniony weekend. Na starcie stanęło siedmiu śmiałków.

Zawodnicy mieli do pokonania trzy trasy: pływacką na dystansie 1 km, kolarską – 40 km i biegową na dystansie 10 km. Do udziału w zawodach zgłosiło się siedmiu odważnych, w tym Wojciech Ptak jako organizator. To on najszybciej pokonał ponad 50-kilometrowy dystans, jednak nie był brany pod uwagę w klasyfikacji generalnej. Ptak uzyskał czas 2 godz. i 12 min.

Wśród sklasyfikowanych zawodników pierwsze miejsce zdobył Antoni Klimek z czasem 2 godz. 21 min i 53 sek. Za nim uplasował się Marcin Borowik, również mieszkaniec Ząbkowic Śląskich, przekraczając linię mety po 2 godz. 27 min i 15 sek. Na najniższym stopniu podium stanął Ireneusz Kociołek z Brzegu Dolnego (czas: 2 godz. 37 min i 33 sek).

Dla większości startujących zawodników był to ich triathlonowy debiut. Po dotarciu na metę zawodnicy nie kryli radości i podkreślali bardzo dobrą organizację imprezy.

Podczas triathlonu zbierne były środki dla "SezaM" - Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na stwardnienie rozsiane. To był także jeden z głównych celów imprezy - oprócz dobrej zabawy i aktywnego spędzenia czasu, wsparcie tych którzy tego potrzebują.