Dziewczęta z Lubnowa na jedenastym miejscu w Polsce

Młode strażacki z Lubnowa na jedenastym miejscu w Polsce

Młode strażacki z Lubnowa na jedenastym miejscu w Polsce fot.: em24.pl

Jedenaste miejsce zajęły dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Lubnowa podczas Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Wiśle.

Dziewczęta prowadzone przez Przemysława Szatanika – strażaka-zawodowca z JRG w Paczkowie i Zbigniewa Mularczyka na ogólnopolski finał pojechały dzięki świetnemu występowi podczas mistrzostw Dolnego Śląska. 19 czerwca w Grębocicach (pow. polkowicki) lubnowianki okazały się bezkonkurencyjne wśród ekip z Dolnego Śląska i po zsumowaniu punktów z rozwinięcia bojowego i sztafety zajęły pierwsze miejsce.

Do zawodów ogólnopolskich w Wiśle w dniach 2-4 września przystąpiło osiemnaście zespołów. Tradycyjnie najpierw rywalizowano w rozwinięciu bojowym, a następnie zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania sztafetę.

Przed rozpoczęciem ćwiczenia bojowego na start każda ze startujących drużyn otrzymuje premie punktową w wysokości 1000 punktów i od niej odejmuje się zmierzony czas w sekundach i dziesiątych częściach sekundy oraz punkty ujemne. W przeliczeniu 1 pkt = 1 sek. W rozwinięciu bojowym młode strażaczki z Lubnowa zajęły 13 miejsce z wynikiem 945, 28 pkt. Najszybciej i najlepiej ćwiczenie wykonała drużyna z Żdżar w województwie wielkopolskim (957, 21 sek.)

W sztafecie także każda z ekip otrzymuje premię punktową, tym razem w wysokości 100 punktów. Następnie dużą rolę odgrywa wiek osób startujących. Dla każdej drużyny ustala się tzw. czas założony – odpowiednio do przeciętnego wieku drużyny według specjalnie przygotowanej tabeli. Jeżeli drużyna wykona zadanie poniżej tzw. czasu założonego otrzymuje dodatkowe punkty, jeżeli wykona sztafetę wolniej to otrzymuje punkty ujemne. Obowiązują również punkty karne. W sztafecie dziewczęta z Lubnowa zajęły 10 miejsce z 93.19 pkt. Najlepsze znów okazały się strażaczki z Żdżar, uzyskując 99,99 pkt.

Na koniec wyniki z dwóch konkurencji są sumowane. Zwycięża zespół, który zdobył najwięcej punktów. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z Żdżar, wyprzedzając drugą ekipę o prawie siedem sekund. Młode lubnowianki w klasyfikacji generalnej zajęły 11 miejsce z wynikiem 1038.47 pkt. Do podium MDP z Lubnowa zabrakło niewiele ponad 7 pkt., a różnice między miejscami od 3 do 16 wyniosły niewiele ponad 20 pkt.

Wśród chłopców wygrała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Głuchowa również z woj. wielkopolskiego.