Express-Miejski.pl

Złapani na kradzieży gaśnicy

fot.: ameckers / sxc.hu

Policjanci z komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim zatrzymali po pościgu 16 i 18 – latka, podejrzanych o włamanie do autobusu i kradzież gaśnicy. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Złoty Stok oraz powiatu Kłodzkiego.

Do zdarzenia doszło w weekendową noc. Kilka minut po północy, przypadkowy przejezdny zgłosił funkcjonariuszom, że w stojącym na poboczu autobusie zauważył wybite szyby.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjechali na wskazane miejsce. Po pościgu zatrzymali dwóch nastolatków. Okazało się, że wybili oni szyby boczne w autobusie, weszli do środka i ukradli gaśnicę. Chcieli także ukraść radioodtwarzacz, lecz nie udało im się go wymontować. Policjanci odzyskali skradzione mienie i przekazali właścicielowi.

Po zatrzymaniu okazało się, że obaj włamywacze są nietrzeźwi. Przeprowadzone badanie wykazało u starszego ponad 1,5 a młodszego ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 18 – latek trafił do policyjnego aresztu. Za włamanie i kradzież grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 16 – latek za swój czyn odpowie natomiast przed sądem dla nieletnich.

KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA