ZLF: Agressive znów gromi, nie zabrakło niespodzianek

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zespół Agressive zwycięża i niemalże zapewnia sobie udział w mistrzowskiej fazie play off. W drugiej lidze prowadzą Topory, w trzeciej przewodzi KS Orzeł.

I liga:

Sporą niespodzianką zakończył się pojedynek Nauczycieli, którzy mierzyli się z drużyną Inpol-Papier Bardo. Beniaminek do tej pory wszystkie mecze przegrywał, jednak w najmniej oczekiwanym momencie przełamał się i zdobył punkt, urywając oczka ubiegłorocznemu triumfatorowi rozgrywek. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:3. W końcówce batalii Nauczyciele mieli szansę na zapewnienie sobie zwycięstwa z przedłużonego rzutu karnego, jednak jej nie wykorzystali. Tą stratą punktów ubiegłoroczni zwycięzcy znacznie skomplikowali sobie sytuację w tabeli i ich awans do najlepszej czwórki stoi pod znakiem zapytania.

Nadal niepokonani pozostają piłkarze Agressive, którzy tym razem w hicie kolejki rozbili Consultor Team. Do przerwy lider prowadził już 2:0, a po 40. minutach wynik brzmiał 7:2. Po dwa gole dla zwycięstwóe zdobyli Damian Mikulski, Bartłomiej Cebula i Krzysztof Cupiał, jedno trafienie dorzucił Piotr Wiśniewski.

Wciąż zaskakuje beniaminek z Piławy Dolnej. Orzeł odniósł wygraną 6:4 z Amatorami Ziębice, choć do przerwy przegrywał 1:2. Piławianie zajmują pozycję wicelidera, jednak czekają ich teraz trzy ciężkie mecze. Do awansu powinno wystarczyć jedno zwycięstwo. Jak będzie? Boisko zweryfikuje.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisał też Precelek i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Punktami z Consultor Teamem zrównała się Straż Pożarna, która 5:3 pokonała Grande Team. Hat-trickiem w meczu popisał się Wojciech Bierut. Straż dzięki lepszemu bilansowi bramek zajmuje wyższą lokatę od Consultora. Za tydzień bezpośredni mecz tych ekip.

II liga:

W drugiej lidze najciekawiej zapowiadał się mecz AptekaŻy z Transportem Arendarski. Ci pierwsi wystąpili jednak znacznie osłabieni, co wykorzystali gracze Transportu i zwyciężyli 5:0 (1:0). Trzy punkty zdobyły liderujące Topory i Lutomierz. Wydawało się, że trzy oczka dla jednych i drugich to formalność i o ile Topory wygrały pewnie, o tyle Lutomierz do końcowej syreny musiał martwić się o zwycięstwo. Obie ekipy są już niemalże pewne miejsca w pierwszej czwórce. Na miejscach od 3 do 9 różnice punktowe są niewielkie i każda z ekip ma szanse na awans do najlepszej czwórki. Decydować będą kolejne starcia.

III liga:

Do sporej sensacji doszło w trzeciej lidze, gdzie Gang Dyrektora Józefa został rozbity przez Magnezyty Grochów, dla których były to pierwsze punkty w tym sezonie. Formą strzelecką błysnął Piotr Studniarz – zdobywca pięciu goli. Gang Dyrektora Józefa wystąpił bez nominalnego bramkarza. Samodzielnym liderem tabeli pozostaje ekipa KS Orzeł, która w ciekawym i emocjonującym meczu pokonała RKS Domex, mimo iż do przerwy przegrywała 1:4. Cztery gole dla zwycięzców strzelił Dariusz Mieszkalski.

Wygraną odnieśli również FC Sajdersi i Ekipa Bania, a remisem zakończyło się starcie Mirexa Służejów z Młodą Polonią.