Express-Miejski.pl

Mieszkańcy dopięli swego. Znamy nową lokalizację wieży radiokomunikacyjnej

Mapka, ukazująca miejsce, w którym stanie wieża radiokomuniacyjna. Gmina, mieszkańcy i PKP zawiązały nić porozumienia w sprawie lokalizacji fot.: em24.pl

Gmina Bardo i PKP doszły do porozumienia w sprawie lokalizacji wieży radiokomunikacyjnej w Opolnicy. Rozmowy i konsultacje trwały ponad pół roku.

Początkowo ponad 40-metrowy maszt miał stanąć w Bardzie, jednak sprzeciw mieszkańców i władz był jasny. Po konsultacjach z Grzegorzem Czabanem – przedstawicielem PKP, lokalizację dla wieży znaleziono w Opolnicy. Wówczas jednak zainterweniowali mieszkańcy wsi, którzy pojawili się w urzędzie miasta, aby nie dopuścić do utworzenia wieży przy budynkach mieszkalnych.

- Na spotkaniu wspólnie z mieszkańcami Opolnicy i przedstawicielem PKP zaproponowaliśmy nową lokalizację – 160 metrów od wiaduktu kolejowego w Opolnicy w stronę Kłodzka. 13 stycznia otrzymaliśmy oficjalną decyzję w tym temacie, PKP przychyliło się do wspólnej propozycji urzędników oraz mieszkańców i sprawa znalazła swój szczęśliwy koniec – tłumaczy Krzysztof Żegański, burmistrz miasta. Nowa wieża zostanie zlokalizowana działce nr 400/1.

Budowa obiektów radiokomunikacyjnych na terenie całego kraju ma pozwolić zwiększyć płynność i bezpieczeństwo ruchu pociągów, poprawić niezawodność i punktualność przewozów, poprawić jakość usług łączności głosowej i transmisji danych, zmniejszyć opóźnienia i zwiększyć przepustowość linii oraz ograniczyć koszty zewnętrzne z tytułu wzrostu bezpieczeństwa pod kątem wypadkowości na kolei.

em24.pl

16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Mieszkańcy dopięli swego. Znamy nową lokalizację wieży radiokomunikacyjnej

  2016-01-14 10:20:27

  em24.pl

  Gmina Bardo i PKP doszły do porozumienia w sprawie lokalizacji wieży radiokomunikacyjnej w Opolnicy. Rozmowy i konsultacje trwały ponad pół roku.

 • 2016-01-14 10:34:58

  gość: ~dziadzio

  Przed II wojną nie było takiej techniki i mrozy były siarczyste a pociągi "chodziły" jak zegarki szwajcarskie nie to co teraz.

 • 2016-01-14 10:43:27

  gość: ~karol

  no i pięknie! brawo dla pana burmistrza i pracowników urzędu!

 • 2016-01-14 11:13:16

  gość: ~hę

  Burmistrza?! Hę?
  Gdyby Tomek Karamon na swoim fejsie nie zamieścił wizualizacji miejsca, wyglądu Barda z tym czymś w samym centrum pewnie nikt by nawet nie zauważył. Sam nie wiedziałem i zapewne nie wiedziałbym do dzisiaj!
  Popatrzcie na daty. Burmistrz wiedział znacznie wcześniej. I co? I NIC. Temat rozgorzał dopiero po wpisie Tomka w którym wyraził swoje oburzenie. Pamiętam bo sam komentowałem. A cała reszta to nasz wspólny sukces mieszkańców. I JEDNEJ pani z UM której serdecznie dziękuję!
  To my mieszkańcy wygoniliśmy PKP z tym fallusem z miasta. A na tę falę na przyczepkę sukcesu dodatkowo podhaczyła się jeszcze jedna pani o której nawet nie chce mi się pisać.

 • 2016-01-14 11:54:10

  gość: ~pionek

  Przydał by się honorowy patronat nad tą wieżą, a co na to magistrat?

 • 2016-01-14 12:45:04

  gość: ~do hę

  Wyganiacie wszystkich, dlatego tak dużo macie!

 • 2016-01-14 13:42:20

  gość: ~armoh

  @Hę - w pełni się zgadzam. To Tomek Karamon zaczął temat, a dopiero później podłapali go urzędasy i dokończyli. Chwała im za to, ale podziękowania należy kierować do Tomka Karamona (tak, tego od słynnych BARDZKICH pierników...)

 • 2016-01-14 18:01:20

  gość: ~mieszkanka

  Ależ skąd, to wszystko zasługa naszego burmistrza, to On w porę zareagował. Brawo Panie Krzysztofie.

 • 2016-01-14 22:05:41

  gość: ~Tadek

  Oczywiście, że burmistrza. Przecież to też on odnalazł przepis na pierniki i przekazał pani na wyłączność aby ta w Brzeźnicy robiła pierniki z Barda. ;-)

  Tak samo z wieżą. Niczym Rambo w Rambo, jak Tommy Lee Jones w ściganym - czujny i na posterunku!

  Zaśpiewajmy mu razem:
  Gdyby nie ty nie wiem sam ...

 • 2016-01-15 15:59:44

  gość: ~Niejadek

  @Tadek - wygrałeś internety :D :D :D

 • 2016-01-16 20:16:51

  gość: ~obserwator na wieży

  Krzychu jest wszędzie ,jest na wsi , w mięście
  Jest w oczach ludzi, w niewinnym geście
  Krzysio jest rano, jest też wieczorem
  Jest gdy sąsiadka miele ozorem

  Krzysio jest w grudniu, w styczniu i w maju
  Jest w pracy i gdzieś na haju
  Jest przy obiedzie, przy podwieczorku
  Od środy jest aż do wtorku

  Krzysiek jest w parku, jest na ulicy
  Jest też w chlewiku, gdzie trzoda kwiczy
  Jest w kiosku Ruchu, jest też w markecie
  Bo o Krzysztofie głośno jest w świecie

  Słuchają zdrowi, słuchają chorzy
  Co Krzysztofie Express znów tworzy
  Jakie teorie genialne mają
  I do wierzenia co zapodają

  Jest na Expresie i w Echu także
  Że w Internecie to sami wiecie
  Na Wirtualnej, fejsbukach rożnych
  Czasem poprzecznych czasem podłużnych

  Krzysio jest w willi w Piernika Chacie
  Krzysio u Padre i na estradzie
  Więc się nie skradaj po żarcie w nocy
  Bo Ci z lodówki Krzysztof wyskoczy

 • 2016-01-17 23:26:03

  gość: ~mieszkanka

  jak bardzo trzeba się nudzić żeby takie coś napisać, albo jaką niechęcią pałać do pana Krzyśka straszne

 • 2016-01-18 09:42:18

  gość: ~obserwator na wieży

  wprost przeciwnie,ja kocham Krzyska i aby pamięc nie zagineła o jego dokonaniach, cudach, dobrodziejstwach i łaskach ,które za jego przyczyną na nas wszystkich spłynely ten wierszyk zamieściłem .Nie rozumiem twego oburzeniua, sam wierszyk wydaje mi się to bardzo skromny pomniczek dokonan naszego pana Krzyska( dlaczego "pana" z małej litery ?)a moze wzorem Kamieńca skrzykniemy sie io ufundujemy dzwon w Bazylice z wizerunkiem 'Pana Krzyśka" ma Kraków Dzwon Zygmunta to my Dzwonu Krzyska nie mozemy miec ?

 • 2016-01-14 20:52:39

  gość: ~arek

  Ale ci ludzie to buraki,chcą mieć szybki internet,szybkie pociągi i wszędzie zasięg komórkowy a boją się wieży telekomunikacyjnej,nie doróbki prl-u którzy do anglii nie pojechali

 • 2016-01-18 08:42:25

  gość: ~Ilona

  Buraku Arkadiuszu weź najpierw zasięgnij wiedzy na ten temat, a potem obraźaj wszystkich. Wieża kolejowa nie ma służyć do zwiększenia zasięgu sieci komórkowej, ani do szybkiego internetu. Jest wyłącznie na potrzeby PKP, która bezsensownie topi pieniądze unijne tak jak to było w woj. opolskim ze stacjami na których nie zatrzymuje się żaden pociąg. Szybka linia na trasie Wrocław- Kudowa ma szanse powstać może za 50 lat jeżeli w ogóle powstanie, bo linia jest nierentowna z punktu widzenia nowoczesnej kolei, więc sama wieża jest też jednym wielkim absurdem, których w Polsce nie brakuje, a już na pewno w wykonaniu PKP.

 • 2017-03-20 21:19:15

  gość: ~Ja 42

  ostatnio dodany post

  Bardo jest ładne a Opolnica to kupa jest? Więc i gowno żadnych wież w Opolnicy.ja tam mieszkam i szkaradztwa sobie nie życzę.

REKLAMA