ACT: Sierpień pod znakiem walki z czasem

Na podium Mistrzostw Dolnego Śląska Amatorów w jeździe parami na czas: 1. miejsce Bartek i Piotr, 2. miejsce Adam i Wit fot.: mp

W sierpniu kolarze z Astrontech Cycling Team startowali w zawodach typu „jazda na czas”. 4 starty w sierpniu to jednocześnie 4 różne rodzaje popularnych „czasówek”.

Zawody w których klub ACT brał udział w sierpniu (4):

•  Jazda drużynowa na czas, „VI Amber Road” (Gostyń) – 9.08.2015
  •  Jazda indywidualna na czas pod górę (Uphill), „XVIII Kolarski Wjazd Kowary-Okraj” (Kowary) – 15.08.2015
  • Jazda indywidualna na czas, „XVII Śniadanie Mistrzów” (Wilkszyn) – 23.08.2015
  •  Jazda parami na czas, „Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska” (Tuszyn) – 30.08.2015

Sierpień rozpoczął się od startu w Amber Road, czyli najważniejszej imprezie dla dolnośląskiego klubu. O tych zawodach pisaliśmy bezpośrednio po ich zakończeniu. Przypominamy, ACT zajęło wysokie 15 miejsce na 65 drużyn a wśród zespołów z Dolnego Śląska uplasowali się na 6 miejscu.

Niecały tydzień później ACT przeniósł się w teren górski by zmagać się indywidualnie z podjazdem na Przełęcz Okraj. Ta słynna czasówka rozgrywana od lat 15 sierpnia to 13,5km podjazd z Kowar. W upalnych zawodach startowali: Bartosz Zając (12.msc w kat.wiek i 50. OPEN), Piotr Zając (17.msc w kat.wiek i 66. OPEN) i Radosław Szymoniak (21.msc w kat.wiek i 76. OPEN)

Następny weekend to powrót do kultowego Wilkszyna na następne Śniadanie Mistrzów. Sierpniowa edycja była trzecią zaliczaną do Pucharu Śniadania Mistrzów 2015. Ten poranek był wyjątkowo wietrzny a jego kierunek więcej przeszkadzał kolarzom niż pomagał. Jednak przy rekordowej frekwencji (72 zawodników), udało się ustanowić rekordowe czasy przejazdy. Najlepszy  w historii start zanotował Bartosz Zając, ustanawiają rekord życiowy (22:45min, śr. pręd. 40,9 km/h), a tego dnia był 6. w M2 i 13.OPEN. Piotr Zając ustanowił swój rekord sezonu (23:45), był 5. w M4 i 26.OPEN, Grażyna również z rekordem sezonu (32:26) ukończyła zawody, wygrywając przy tym kategorię K6. W Pucharze Śniadania Mistrzów 2015 nastąpiły spore zmiany, z awansami ACT. W klasyfikacji generalnej Bartek awansował na 3.miejsce OPEN (2.msc M2), Piotr jest 9.OPEN i 3 w M4 a Grażyna została liderką wśród kobiet.

Na koniec sierpniowych zmagań w Tuszynie koło Dzierżoniowa odbyły się Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w jeździe parami na czas. ACT reprezentowały dwie pary, które spisały się tego dnia znakomicie. Trasa była płaska, lecz kolarze mieli do pokonania aż 3 nawroty, które mocno obniżały prędkość i rytm. Do tego było bardzo wietrznie i gorąco. Para Bartosz Zając i Piotr Zając wygrała tytuł Mistrzów Dolnego Śląska Amatorów, a para Adam Pawlikowski i Wit Bensari była druga. Panowie pojechali niemal identycznie, różnica na mecie to 4 sekundy i średnia prędkość 41,5 km/h. Tego dnia nagradzana była także ogólna kategoria, w której liczeni byli amatorzy wraz z zawodnikami licencjonowanymi i wyżej wymienione pary zdobyły kolejno 2 i 3 miejsce.