Kolarze ACT w czołówce wojewódzkiej podczas zawodów drużynowych

Drużyna ACT przed startem w Amber Road

Drużyna ACT przed startem w Amber Road fot.: ACT

9 sierpnia w Gostyniu odbyła się szósta edycja Amber Road, czyli drużynowej jazdy na czas amatorskich zespołów kolarskich. To jedyna tego typu impreza w Polsce.

Skład każdej drużyny liczy 5 osób a trasa aż 100km. To dystans olimpijski, na którym kiedyś walczono o medale na igrzyskach.

Astrontech Cycling Team wystartował w tej imprezie po raz treci w historii. Skład drużyny na tegoroczny wyścig to: Bartosz Zając, Piotr Zając, Adam Pawlikowski, Wit Bensari i Tomasz Wołodźko. - Celem zespołu było osiągnięcie średniej prędkości powyżej 40km/h oraz złamania granicy 2.5h. Trasa była identyczna jak rok temu, więc łatwo było im zweryfikować dotychczasowe dokonania. Wyżej wymienione cele osiągnięliśmy w znakomitym stylu. Trasę, liczącą dokładnie 102km, pokonaliśmy w czasie 2:29:13 co przełożyło się na średnią prędkość 41km/h. Czas poprawiony o prawie 8 minut, przy czym zwycięzcy zawodów pojechali o 3 minuty słabiej niż przed rokiem - relacjonuje Bartosz Zając.

Na starcie stanęło 65 zespołów. Kolarze ACT zdobyli 15 miejsce, a wśród drużyn z Dolnego Śląska, uplasowali się na 6 miejscu. Całe zawody wygrał zespół Timemasters Wielkopolska z Poznania (czas 2:15:10).