Express-Miejski.pl

Włodzimierz Sobiech i jego wpływ na kamieniecki pałac

Tak prezentował się pałac przed przejęciem go przez Włodzimierza Sobiecha fot.: Mateusz Gnaczy

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wójt Marcin Czerniec przyznał, że lata, kiedy pałac dzierżawił Włodzimierz Sobiech były ciemną kartą w historii obiektu. Niektórzy negują tę wypowiedź.

Na początku roku gmina Kamieniec Ząbkowicki pozyskała od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ponad milion zł na prace mające na celu odremontowanie kolejnych części pałacu Marianny Orańskiej. W lutym w stacji TVN został wyemitowany kilkuminutowy materiał o obiekcie.  - To była generalnie ciemna karta w historii obiektu – mówił o wcześniejszych latach i rządach wójt Marcin Czerniec. - Dopiero w 2012 roku kiedy gmina odzyskała swoje prawo do obiektu mogliśmy rozpocząć intensywne działania by to niewątpliwie wspaniałe dzieło mogło odzyskać swój dawny blask i świetność – odpowiadał na słowa dziennikarza szef gminy.

Zarządcą obiektu od połowy lat 80 był śp. Włodzimierz Sobiech. Jak przyznaje Mateusz Gnaczy, radny i jeden z członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamienieckiej, były właściciel włożył ogrom pracy na rzecz zabytku i uratował pałac przed całkowitym zniszczeniem. – Mówienie, że „lata sobiechowskie”  to ciemna karta w historii zamku to spore nadużycie. Gdyby nie działania pana Sobiecha to obecnie wójt nie miałby czym się chwalić – komentuje Gnaczy.

Poświęcił swój cały majątek na ratowanie pałacu

Włodzimierz Sobiech w połowie lat 80 doszedł do porozumienia z ówczesnym naczelnikiem gminy Zdzisławem Fleszarem i podpisał 40-letnią umowę na dzierżawę zamku. Jak informują różne źródła nowy właściciel miał zająć się odbudową zamku, a w zamian obiecano mu sprzedaż obiektu. Ten zapis nie znalazł się jednak w umowie.

Sobiech za własne pieniądze wyremontował dach, powstawiał okna i drzwi. Po kilku latach prywatne finanse skończyły się i dzierżawca pozostał z kłopotami. Nowo wybrane władze nie były bowiem przychylne Sobiechowi. Wysyłały do zamku komisje, wydawały zakazy dalszego prowadzenia robót. Właścicielowi obiektu nie układało się też ani z konserwatorem zabytków, ani z nadzorem budowlanym. W gminie pojawiła się nawet decyzja o sprzedaży zamku z rażąco niską wyceną. Wówczas Sobiech zawiadomił o skandalu jednego z wałbrzyskich posłów. Sprawa nabrała rozgłosu na cały kraj. Władze samorządowe się zmieniały, ale pat trwał. Sobiech nie chciał utracić zamku, któremu poświęcił sporo lat życia i wiele milionów złotych. Gmina chciała znaleźć innego inwestora, ale po pierwsze takowy się nie pojawiał, a po drugie sporną kwestią było rozliczenie z Sobiechem za dokonane przez niego prace.

W 1999 roku obiekt decyzją nadzoru budowlanego został wyłączony z użytkowania. Powodem były prowadzone przez dzierżawcę prace remontowe, które odbywały się niezgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków i bez zgody nadzoru budowlanego. W 2010 roku inspektor nadzoru zamknął obiekt. Jednym z uzasadnień było, że odgruzowywanie naruszyło stabilizację budynku. – Odgruzowywanie miało miejsce w latach 80, gdzie zatem przez kolejne lata był inspektor? – zastanawia się Gnaczy.

Włodzimierz Sobiech zmarł w nocy z 2 na 3 sierpnia 2010 roku i pozostawił swoją „perełkę”. Przez dwa lata obiekt pozostawał bez właściciela. W 2012 roku w swoje ręce wzięła go gmina.

Tajemnicze 12 milionów

Z pisma Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków wynika, że Sobiech jako dzierżawca zamku nigdy nie pozyskał dotacji na dofinansowanie prac. Wszystkie działania ówczesny właściciel wykonywał na podstawie zgody naczelnika gminy i z własnych środków. W latach 87’ i 88’ gmina Kamieniec Ząbkowicki pozyskała łącznie 22 mln zł (na obecną chwilę jest to kwota około 6 mln zł) dotacji z Ministerstwa Kultury i Sztuki, które zostały przeznaczone na prace na obiekcie. W dokumentach dotyczących rozliczenia pojawiło się nazwisko Włodzimierza Sobiecha jako faktycznego dysponenta środków. Z otrzymanej dotacji 12 mln zł nie zostało jednak rozliczone.

W późniejszych latach Sobiech nie przyjął dotacji w wysokości 45 mln zł (na obecną chwilę kwota około 12 mln zł) na prace zabezpieczające zamek. Dlaczego podjął taką decyzję? Tego już się nie dowiemy.

- O ile nikt nie neguje nieprawidłowości związanych z kwestią rozliczeń przez ówczesnego właściciela, o tyle nikt nie powinien też odbierać śp. Włodzimierzowi Sobiechowi zasług za pracę na rzecz pałacu. Uważam, że nie potrzebnym jest szarganie opinii człowieka, który dziś nie może się już bronić. Rolą wójta nie jest zajmowanie się historią tylko zajmowanie się przyszłością. Majstrowanie przy historii pana Sobiecha jest nikomu niepotrzebne i będę stawał w jego obronie – mówi Gnaczy.

Pałac wizytówką gminy

Obecnie pałac w Kamieńcu Ząbkowickim regularnie jest odnawiany i co najważniejsze od prawie dwóch lat jest już dostępny dla turystów. Stanowi wizytówkę gminy. W tym roku dzięki pozyskanym dotacjom wyremontowana zostanie część frontowa dachu pałacu baszty nr 1, a także przeprowadzone zostaną prace konserwatorsko-konstrukcyjne w wozowni pałacowej.

Choć postać Włodzimierza Sobiecha jest nieco kontrowersyjna i to nie ulega wątpliwości, to kto wie w jakim stanie dziś byłby obiekt gdyby nie jego zaangażowanie i poświęcenie. Być może podzieliłby los pałacu w Stolcu, który kilkadziesiąt lat temu był miejscem spotkań mieszkańców. Odbywały się tam też bale. Dziś jest natomiast ruiną, podobnie zresztą jak większość tego typu obiektów znajdujących się na terenie powiatu ząbkowickiego.

Marcin Borkowski

67

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Włodzimierz Sobiech i jego wpływ na kamieniecki pałac

  2015-03-25 10:30:27

  Marcin Borkowski

  Wójt Marcin Czerniec przyznał, że lata, kiedy pałac dzierżawił Włodzimierz Sobiech były ciemną kartą w historii obiektu. Niektórzy negują tę wypowiedź.

 • 2015-03-25 11:56:41

  gość: ~Foto

  Mega zdjęcia. Nie zdawałem sobie z tego sprawy, że tak to wyglądało.
  Jak Sobiech zaczynał działalność to mój rocznik podobnie jak wójt w tamtym czasie biegał wokół domu z pieluchą na tyłku wycierając gile z nosa w rękaw.
  Jak bardzo trzeba nienawidzić ludzi aby zachowywać się jak wójt?

 • 2022-07-31 09:02:54

  gość: ~Marek Wielgórski

  ostatnio dodany post

  @~Foto
  Zgadzam się. Widziałem pałac kiedy jeszcze remontował go Pan Sobiech i trwały przepychanki z gminą. Niewątpliwie uratował on pałac - on a nie jakiś multimilioner który miałby na to olbrzymie fundusze. Myślę, że wszyscy jesteśmy i będziemy dłużnikami Pana Sobiecha.

 • 2015-03-25 12:06:30

  gość: ~muczaczacza

  w Śremie odcięli Internet?

 • 2015-03-25 12:16:53

  gość: ~Marian

  Zasłyszane w kolejce w Biedronce:

  "Panie, ten nasz wójt Kamieńca to ma tak rozdęte ego, że powinien wybrać się na zawody balonowe - z pewnością by wygrał!"

  ;-)

 • 2015-03-25 12:31:52

  gość: ~balon

  Zobaczcie jaki on opuchnięty w każdej chwili wystrzeli i dopiero będą jaja wielkanocne o specyficznym kolorze.

 • 2015-03-27 22:19:26

  gość: ~anty wieś

  Prędzej Waszczukowi bęben pęknie bo wystawia na front sesji rady gminy że o Glinie nie wspomnę wiec z Marcinem to ci nie wyszło wsioku waszczukowy

 • 2015-04-03 00:00:54

  gość: ~aron

  Waszczuk nie moze sie pogodzic z porazka ze wybory przegral i szuka jakiejs dziury w calym myslal ze na obiecuje ludzia i go wybiora nic by nie robil tylko by w stolek pierdzial nie wyszlo mu gdzie indziej to do kamienca chcial z buciorami wejsc moje uszanowanie panie marcinie

 • 2015-03-25 12:58:29

  gość: ~fanklub

  Psy szczekają karawana jedzie dalej. Wiadomo o co chodz Pan Mateusz sam ze soba wywiad przeprowadza? Smiech mnie ogarnia, chodzi tylko o to ze wojt nie pozwolil mu na swobodne poruszanie sie po palacu. Mial byc glownym zarzadca po wyborach? Ale plany sie pozmienialy? Pan Gnaczy lekko przesadza, wiadomo w kazdej informacji jest troche prawd ? To tak samo jak teraz nikt nie docenie tego co sie dzieje w palacu tylko krytykuje ze nie za swoje, albo pisane sa ponoc jakies donosy? , a jak sie skonczy wladza wojta to bedzie krytykowany. Historia sama sie napisze za kilkanascie, kilkadziesiat lat... Psy szczekaja karawana jedzie dalej, a pan Gnaczy nie ma monopolu ba historie kamienca

 • 2015-03-25 13:18:16

  gość: ~bolek

  Generalnie ideą Pana Sobiecha było powołanie spółki z udziałem kapitału zagranicznego, który reprezentował mjr Pawlak, jeden z trzech oficerów którym powiodła sie ucieczka z Oflagu VIIIB w Srebrnej Górze. Trzecim udziałowcem miało być ówczesne Przedsiębiorstwo Śnieżnik z Kłodzka. Niestety zawiłość ówczesnych przepisów, jak i naciski różnych czynników
  politycznych spowodowały, że już pod koniec lat 80-tych W. Sobiech został sam z pałacem - placem budowy. Niewątpliwie jednak przyczynił się do uratowania tego bezcennego zabytku, poświęcając w kolejnych latach cały swój majątek.

 • 2015-03-25 13:20:10

  gość: ~TOTOT

  Nie wiedziałem że Borkowski to Gnaczy. Ciekawa teza, ale nie trafiona.
  A z tego co widziałem to on mocno promuje na stronie to co się w pałacu dzieje.
  Widzę, że macie z nim kłopot. Bo z jednej strony was (wójtowe środowisko) chwali a z drugiej wytyka błędy.
  Jakby tu go oczernić? Żałosna postawa fanklubu.

 • 2015-03-26 22:37:16

  gość: ~kumpel

  Mateusz Gnaczy to był fajny gość, ale był do puki polityką się nie zajął. Teraz jest zepsutym człowiekiem.....

 • 2015-03-25 13:56:17

  gość: ~wojew

  Ułaaaa..... coraz więcej skaz w Kamieńcu. Nastały trudne czasy dla gminy w dobie ogólnonarodowego rozwoju... Co Wasz wójt chce osiągnąć przez tego typu podejście do sprawy? Przecież jak było za czasów przed poprzednim dzierżawcą, to każdy może zobaczyć na załączonych zdjęciach... Czy w okolicy są podobne problemy z włodarzami ? ? ?

 • 2015-03-25 16:31:51

  skala83

  (this post was banned by administrator)

 • 2015-03-27 22:21:09

  gość: ~mieszkaniec

  W tej gminie jest problem z bezmózgimi radnymi od Waszczuka a nie włodarzem.

 • 2015-04-03 00:06:06

  gość: ~zeus

  Ponoc przez bezmozgow od tego bezmozgiego waszczuka nie bedzie majowki w kamiencu dobrze ze nie zostal wojtem to by byla porazka

 • 2015-03-26 10:04:26

  gość: ~stone

  Gdyby nie p. Sobiech niestety zostałaby tylko kamieni kupa po pałacu. I obecni włodarze mogliby się co najwyżej pochwalić archiwalnymi fotkami. Tyle w temacie.

 • 2015-03-27 22:28:26

  gość: ~turysta

  Gdyby nie sami mieszkańcy Kamieńca i okolicznych wsi to by takiego bajzlu i ruiny nie było bo nie mało zdewastowali i wyszabrowali i chyba ktoś tu zapomniał o tym.
  A co do Sobiecha to nikt mu nie kazał...robił co chciał i to dosłownie. Ładował w studnie bez dna to i jego sprawa...

 • 2015-03-26 11:05:48

  gość: ~mieszkaniec

  Co tam pałac! przypominam jutro SESJA!!! ,,tzw elita kamieniecka będzie wylewała na siebie pomyje. Boże jacy wy tam jesteście żałośni!! i tematem przewodnim będzie ,,Dać nie dać!

 • 2015-03-26 11:49:23

  gość: ~Jiy

  Najważniejszym tematem dla wójta i jego 5 wspaniałych jest pensja dla wójta. Oczywiście złożyli tez wniosek o Podniesienie diet dla radnych. Widać nie opyla sie za 60 na sesje chodzić.
  Przybywajcie. Zobaczycie jak walczą sołtysi o pensje i oto aby nie było funduszu sołeckiego.

 • 2015-03-26 12:51:29

  gość: ~kat

  Wójcie kto o ciebie walczy niech ci dołoży ze swoich prywatnych portfeli 5 wspaniałych i sołtysi.Takiej gminy w Polsce to nie ma a bimber w Topoli przed wyborami lał się nocami.

 • 2015-03-26 13:13:29

  gość: ~pies sąsiada

  Tematem przewodnim będzie MARYHA a raczej jej brak. Bo jak donoszą policja kamieniecka stanęła na wysokości i zamknęła dziuplę z MARYHĄ. Trzeba być nieźle najaranym żeby twierdzić, że Pan Sobiech (mimo wszystko szacunek) był właścicielm zamku. Był dzierżawcą (właścicielem cały czas była Gmina) i zobowiązał się do wielu rzeczy, których nie zrealizował. Pytanie czy kiedykolwiek byłby w stanie je zrealizować? Ale to dyskuja na lata całe. A jutro z powodu braku MARYHY tzw. opozycja obudzi się ... z ręką w nocniku. Ciamajdy, ciamajdy po trzykroć ciamajdy. Czyżby Waszczuk z Gnaczym o czymś zapomnieli? Chcieli jak to Waszczuk mówił: "partnerstwa publiczno-prywatnego" Gmina pod auspicjami Waszczuka pokrywa koszty (zamku) to częśc publiczna a Gnaczy miłośnik zamku ciągnie zyski to część prywatna ... ale nie wyszło i nie wyjdzie. Bo to są ciamajdy. Dlaczego? Bo przespali ... nie napiszę co bo nie będzie niespodzianki, a może jutro się jeszcze nie wyda? Bosze uchowaj od takich włodarzy-urzędników co przepisów nie znają i o terminach zapominają.

 • 2015-03-26 14:09:57

  gość: ~piszczu

  Tobie chyba się udziela brak maryhy z dziupli ha ha ha ha

 • 2015-03-26 14:49:32

  gość: ~pies sąsiada

  A Ty ha ha ha ha widzę, że ha ha ha ha jakąś "śmiechawę" ha ha ha ha popalasz ha ha ha ha. Ale jak to mówią: ten się śmieje kto ... nie spi? Chyba coś pomieszałem.

 • 2015-03-26 19:11:19

  gość: ~piszczu

  DO PIES SĄSIADA: Śmiechawa hahahaha jest taka że z kanapy wstać nie można :)

 • 2015-03-27 10:07:18

  gość: ~pies sąsiada

  100% racji ubaw po pachy i boki zrywać jak się popatrzy na to jak drużyna "CIAMAJDY KAMIENIEC" pod wodzą importowanego z Kłodzka I trenera Waszczuka i jego zastępcy Gnatzego ODDAŁA WALKOWEREM mecz zaplanowany na 31 maja. Mieli szansę dokopać wójtowi i ... zaspali. Przebudzenie będzie i straszne i śmieszne. I CO WYBORCY NA TO?

 • 2015-03-27 22:34:27

  gość: ~mieszkaniec

  Importowany z Kłodzka a właściwie uciekinier z Kłodzka bo tam go by zlinczowali za to ze ludziom zniszczył życie zabierając prace, za dużo ma wolnego czasu i za dużą emeryturę 10 patoli to się nudzi trepowi i miesza i znalazł gamoni w kamieńcu a największy z nich krzykacz kamieniecki Mateuszek pierwszy piane bije jak zwykle siejąc zamęt i nienawiść w społeczeństwie naszym. Ciekawe jak by Waszczuk wygrał wybory czy byście mu tak obniżyli pensje dla dobra gminy? na pewno nie przydupasy fałszywe!

 • 2015-03-28 09:17:19

  gość: ~mieszkaniec

  Mam pytanie jak długo będzie mieszał Waszczuk? z jaką gębą pojawia się w Kamieńcu po wyczynach jakie wyrabiał pracując w straży granicznej w Kłodzku?.Zameldowany jest w Kamieńcu ?,skąd ma takie przyzwolenie na takie szarogęsienie się.Nie wygrałeś chłopie wyborów to wracaj pokornie do siebie i mieszaj na swoim podwórku

 • 2015-03-29 18:34:06

  gość: ~mieszkanka

  Brawo nareszcie ktos madry

 • 2015-03-26 17:34:00

  gość: ~robert

  Widać, że Marcin trzyma cię na krótkim łańcuchu i do MARYHY nie dopuszcza.

 • 2015-03-26 18:13:54

  gość: ~gość

  Kamieniecki debilu z ul Złotostockiej Marychę to ty trzymasz bo tylko to lubisz .

 • 2015-03-26 20:05:39

  gość: ~klebek

  zamiast bicia piany szacowni mieszkancy,zapytajcie sad i prokurature zabkowicka dlaczego --wyciszaja--sprawe radnego-rysia-ja za piwo pod sklepem dostalem 40zl,a rysiu dalej jezdzi i bryluje na salonach a ja nie mam na piwo rysiu postaw piwo

 • 2015-03-27 22:15:30

  gość: ~ona

  Gnaczy to jest tak zarozumiały że wszędzie ten głupi dziób pcha i sie wpierdziela we wszystko ale że Sobiech miał prawomocne wyroki skazujące...., to skleroza go dopadła w tym temacie...

 • 2015-03-28 07:12:40

  gość: ~ona

  I jak tam panie czerniec znowu na sesji panu podwyżka poborów nie wyszła uparty jesteś ale waszczuki trzymają cię krótko i bardzo dobrze.

 • 2015-03-28 11:39:34

  gość: ~pies sąsiada

  I z czego się cieszysz jak debilka. Ale mu krzywdę zrobiliście. Z głodu zdechnie? Ze stanowiska ustąpi? Pewnie, że nie!!! A miejsce po Różyckim już ma w kieszeni bo spółka Waszczuk&Gnatzy doopy dali i terminy przespali. CIAMAJDY i CIENIASY a nie opozycja. Tu trzeba kogoś mocniejszego żeby wójta wykopać.

 • 2015-03-28 14:12:36

  gość: ~Max

  Dlaczego pies sąsiada z ul.Złotostockiej tak szczeka doopy dał na wczorajszej sesji trzymajcie się waszczuki dalej razem.Powodzenia.

 • 2015-03-28 15:24:25

  gość: ~pies sąsiada

  Za daleko do Kamieńca mam żeby na sesje jeździć, a tym bardziej żeby jakkolwiek na sesji się udzielać. Mówisz: "trzymajcie się waszczuki dalej razem" dobrze im radzisz bo BARANY w stadzie czują się bezpieczniej. Bo trzeba być baranem żeby pozwolić wótowi na dodatkowego radnego. Zapytaj waszczuków z mądralom Gnatzym na czele, czy do 23 marca zarejestrowali komitet na wybory uzupełniające po Różyckim? Jak oni tak terminów i spraw pilnują to miej nas w opiece jak oni dojdą do władzy. Stado baranów a nie opozycja oni są, tylko dlatego Czerniec jeszcze u włądzy jest bo to CIAMAJDY skończone

 • 2015-03-28 17:12:11

  gość: ~sąsiad

  Przecież ty mieszkasz na Złotostockiej i nie szczekaj zabrać idiocie toyotę bo ma za daleko proszę radnych o przygotowanie takiej uchwały i sprzedaż tego auta niech wali z buta jeszcze do pracy bo najwyższy czas zrobić referendum,Ot Baran w pojedynczym stadzie.

 • 2015-03-28 18:55:21

  gość: ~pies sąsiada

  A ty co Wróżbita Maciej. Wróżysz tak jak on - nic się nie sprawdza. Mówisz referendum. Chyba chodzi Ci o referendum w sprawie odwołania wójta? Jestem ZA. Ale powiedz mi kto to ma zrobić, skoro normalne wybory te CIAMAJDY z opozycji oddają WALKOWEREM!!! Wójt ma już następnego radnego. A ponieważ te CIAMAJDY nie zgłosiły nikogo do wyborów uzupełniających to wyborów nie będzie a wójt obsadzi na radnego kogo zechce. I kto tu jest większy baran?

 • 2015-03-30 08:49:39

  gość: ~PIO

  Ty pies - jak jesteś taki mądry i inteligentny to dlaczego sam nie wystartowałeś? Dlaczego nikt się sam nie zgłosił? Dlaczego ktoś ma odwalać robotę za kogoś? Zastanów się tak na spokojnie.
  A może cała akcja ma jakiś cel? Może coś wymyślili innego? Może to zwyczajnie rozgrywka o której ty nie masz zielonego pojęcia bo mądrością nie grzeszysz.

  Może tak przy okazji zapytaj tego jednego radnego czy to prawda, że nachlany bez prawka jeździ.
  Śmiać mi się chce jak te bzdury czytam. Koledzy kolegom do oczu skaczą.
  Sąsiad sąsiadowi. Brat siostrze. Strażacy nie potrafią ze sobą rozmawiać. Jednostki skłócone wewnętrznie i pomiędzy sobą. A czerniec, krekora, cenarski i spółka śmieją się z was bo cel osiągnięty. Namieszać skłócić bo tak się lepiej rządzi. Żal mi was... Naprawdę żal.
  Ale coś tak czuję, że już wkrótce prawda sama się obroni. Nową jakość już widać na horyzoncie.

 • 2015-03-30 10:24:05

  gość: ~pies sąsiada

  Dlaczego nie wystarowałem? Oprócz powodów obiektywnych główna przyczyna, to to co opisałeś sam. Jałowe kłótnie i spory. Różnica polega na tym, że Ty widzisz tylko Czerńca, Krekorę, Cynarskiego a ja widzę również resztę. Ile jeszcze razy rada na złość wótowi "odmrozi sobie uszy". Bo strzelają do własnej bramki, nie widzą tego? Plan jest jasny jak słońce i oślepił opozycję. Chcą referendum o odwłanie wójta i nie widzą nic poza tym. Uda im się przegłosować wniosek na radzie i co dalej?! Widzą horyzont, a co za horyzontem? Jeszcze więcej kłótni i głupiego gadania. A wynik referendum? Jaki będzie? Wszyscy widzą układ Waszczuk-Gnatzy. Waszczukowi marzy się władza i koryto (musi odrobić straty z przegranej kampanii) Gnatzy "miłośnik zamku" żal mu doopę ściska jak widzi ile turystów na zamku a to nie jego turyści. Rodzinie Gnatzego bardzo dobrze układało się z Sobiechem stąd taka tęsknota ale chyba nie za Sobiechem ale za układem (to se ne vrati Panie Gnatzy). Wszyscy to widzą i wszyscy to wiedzą. Dlatego referendum o odwołanie wójta nie skończy się wygraną. Będzie albo nierozstrygnięte albo przeciw odwołaniu wójta. Jakie pomyje przed referendum się poleją, to aż trudno sobie wyobrazić. Do tego doprowdziła również opozycja. Brak konstruktywnego działania. Im się wydaje, że w referendum odwołają wójta posadzą Waszczuka i sprawa załatwiona. No i załóżmy (chodź to niemożliwe), że odwołają wójta. Aby Waszczuk zasiadł na wójtowym tronie trzeba następnych wyborów. Ludzie Was znienawidzą do reszty. Będzie wiele krzyku a efektu brak. Jednym słowem CIAMAJDY.

 • 2015-03-30 10:54:29

  gość: ~Sołtys

  A ty raczej nie pies tylko zwykła suka. Takiś odważny? Widać czujesz się zagrożony.
  PS a jak tam twoje sprawy w sądzie kolego? zwykłe żal.pl i nic więcej.

 • 2015-03-30 11:19:46

  gość: ~pies sąsiada

  Zamiast odpowiedzi (boś głupi jak but) wklejam wiersz wielkiego poety Juliana Tuwima (tego od "Lokomotywy" to tak dla niezorientowanych):

  Próżnoś repliki się spodziewał,
  Nie dam ci prztyczka ani klapsa
  Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"-
  Bo to mezalians byłby dla psa"

 • 2015-03-30 11:53:02

  gość: ~hahahah

  Ale jaja. Ja chyba wiem, który to pies. Drażliwy temat "sprawa w sądzie'. Ciekawe czy to ten od ubezpieczeń czy mobbingu.

 • 2015-03-30 13:12:03

  gość: ~pies sąsiada

  Kochane fizolofy (tak fizolofy) kamienieckie: jaki sąd, jakie ubezpieczenia, jaki mobbing???!!! 100% poza tarczą.

 • 2015-03-28 17:30:07

  gość: ~adam

  Jestem w stu procentach pewny, że W. Sobiech uratował pałac. Byłem tym jednym, który miałem odkupić wkład Sobiecha by za zgodą nawet gminy dalej kontynuować prace konserwatorskie. I wiem co On tam robił pomimo tej "swory psów". Niestety transakcja nie doszła do skutku. Ale to inna sprawa. Natomiast większość ruin oraz problem Sobiecha jest związany z "szkodnikami pałacowymi=konserwatorami", którzy skutecznie utrudniają życie nie tylko W. Sobiechowi.

 • 2015-10-07 12:13:26

  gość: ~monarchista

  W pełni się z panem zgadzam. Podziwiam pana za samą próbę kontynuacji inwestycji Ś. P. W. Sobiecha. A ludzie często umieszczają jako główny "problem Sobiecha" w owej "sforze psów". Nie świadczy to dobrze o przenikliwości tych ludzi. jak zabrakło tych psów to zaraz wandale zwalili kamienną balustradę w parku - czyż nie?

 • 2015-03-30 10:21:58

  gość: ~viola

  Panie szanowny Psie sąsiadowy. A może jest trochę inaczej z tymi wyborami Sama widziałam jak Pani Bogusia wesoło rozmawiała z grupą od waszczuka. Może się dogadali?, i nie musieli wystawiać swojego kandydata ?.A może chodzi o coś zupełnie innego.

 • 2015-03-30 12:40:28

  gość: ~pies sąsiada

  Sugerujesz, że wiesz kogo wójt wystawi na radnego i że radny wystawiony przez wójta już dogaduje się z opozycją? Jeśli tak to nawet sam Niccolò Machiavelli mógłby się w Kamieńcu czegoś nauczyć. Wydaje się to tak prawdopodobne jakby wójt Czerniec dogadał się z radną Niewczas. Choć jak to Ferdek Kiepski mówił: Są rzeczy o których się nawet fizjologom nie śniło. Ponoć Czerniec i Niewczas to jakaś dalsza rodzina? Wszysko jest możliwe. Ale z drugiej strony jak to pewna Pani Naczelnik Gminy mówiła: Podłość ludzka nie ma granic. No i to jest 100% makiawellizmu.

 • 2015-03-30 13:22:35

  gość: ~reks

  Pies sąsiada to ta suka z ul Złotostockiej.

 • 2015-03-30 13:36:17

  gość: ~Obserwator

  Kimkolwiek jest osoba, która podpisuje się jako pies jedno jest pewne.
  To ktoś o ograniczonych horyzontach z jednej strony przy jednoczesnym syndromie narcyzmu wrodzonego. Taka jednostka chorobowa. W sumie zagubiony biedny chłopiec.
  Zgnoić wszystkich którzy mają czelność myśleć inaczej. Ośmieszyć wszystkich co mają swoje zdanie. Wskazać wroga i walczyć w białych rękawiczkach czyimiś rękami. Czysta faszystowska postawa. Smutne i straszne trochę.

 • 2015-03-30 13:50:04

  gość: ~widz

  On tą grawęrkę na dzwonach to będzie jeszcze jajami szlifował idzie do świąt

 • 2015-03-30 16:59:36

  gość: ~pies sąsiada

  Mówisz: „Wskazać wroga i walczyć w białych rękawiczkach czyimiś rękami”. Waszczuk odkąd przegrał wybory cały czas to robi. Manipuluje i wykorzystuje Gnatzego i resztę. Czy opozycja ma swoje zdanie?! Czy opozycja bez błogosławieństwa Waszczuka cokolwiek sama zrobiła?! NIE!!! Bo to CIAMAJDY. Żeby wywalić wójta trzeba kogoś sprytniejszego od importowanego ex trepa i lenia który nic w życiu nie zrobił, stojących na czele bezmózgich yeti.

 • 2015-03-30 17:17:53

  gość: ~reks

  A jaki z ciebie wójt niedojdo kamieniecka gorszego ciamajdy od ciebie nie widziałem i pisz po polsku Gnaczy niedouczony prawniku i leniu pójdziesz do ciemni nędzny fotografie .

 • 2015-03-30 17:53:38

  gość: ~pies sąsiada

  Ha ha ha. W życiu wójtem nie byłem, nie jestem i nie będę. Za pytaj starego Gnatzego co miał w papierach za nim się spolszczył. Może ty reks też jesteś owczarek niemiecki?

 • 2015-03-30 18:57:08

  gość: ~reks

  Jesteś jeszcze psie sąsiada zapytaj radnego Gnaczego jaki z ciebie wójt to On ci powie owczarko złotostocka.

 • 2015-03-30 19:22:36

  gość: ~kazek

  Jak zobaczę toyotę w weekend jadącą na Wrocław zresztą służbową z twoją mamuśką schowaną na tylnym siedzeniu to jak przypie ę na Bielanach w duę tego auta to szybko będzie siedzieć z przodu oj będzie wstyd panie psie sąsiada.

 • 2015-03-31 11:55:22

  gość: ~pies sąsiada

  Uważaj Kazek to są groźby karalne. A tak swoją drogą Admin też ponosi za to odpowiedzialność.

 • 2015-03-30 20:36:19

  gość: ~MieszkaniecKamieńca

  Taka mała uwaga. Masz coś do Mateusza? Atakuj jego. Od jego rodziny czy ojca wara. "Stary Gnaczy" jak to ująłeś nie angażuje się politycznie w obecnym czasie.
  Znam Stefana od wielu lat i przykro mi, że ty dla doraźnych celów politycznych plujesz w człowieka, który nie jest zainteresowany polityką. Co ma to na celu? Próbujesz zastraszyć młodego przez drwienie ze starego?
  Co za świat.

 • 2015-03-31 12:11:58

  gość: ~pies sąsiada

  Ja też uważam że wójt powinien być inny. Ale szlag mnie trafia jakwidzę co te CIAMAJDY z opozycji wyprawiają. O starym Gnatzym niczego złego nie napisałem oprócz prawdy. Ktoś zapytał: dlaczego Gnatzy a nie Gnaczy. Prawda jest oczywista. A skoro ci się nie podoba mieszanie rodziny do polityki to skomentuj to co kazek napisał o matce wójta.

 • 2015-04-01 10:44:05

  gość: ~robert

  Uważasz, że mamusia do Wrocławia (do córki) pociągiem jeździ. Dwa tygodnie temu ok. 17.00 jechał Toyotą z mamusią w stronę Ząbkowic.

 • 2015-04-01 11:13:23

  gość: ~obserwator

  Radni kamieniecy zabierzcie mu tą toyotębo ona mu służy do celów prywatnych a służbowo to go wozi klakier z wodociągów swoim autem.Panie Przewodniczący Rady Gminy i Pańtwo Radni liczę że na tej sesji to zrobicie przecież on się z Was śmieje .

 • 2015-04-01 11:53:35

  gość: ~Wanda

  Ile pani Marianna bierze godzin praktyki u ksiedza proboszcza że mówi jak ksiądz z ambony a kłamie jak cygan

 • 2015-04-01 17:50:06

  gość: ~wsa

  do Roberta jak widziałeś to jakie miejsce w samochodzie jego mamuśka miała.

 • 2015-04-28 18:40:30

  gość: ~nana

  Pamiętam pałac zanim trafił w ręce Włodzimierza Sobiecha była to ogromna ruina. Wójt powinien umieścić w pałacu zdjęcia w jakim stanie był pałac przed Sobiechem ,uwaźam źe Włodzimierz Sobiech ocalił pałac przed zagładą!

 • 2015-10-07 11:54:08

  gość: ~monarchista

  Oni tego nie zrobią, bo wyszłaby na jaw ich hipokryzja.

 • 2015-10-07 11:50:24

  gość: ~monarchista

  Dla pałacu czasy Ś.P. W. Sobiech nie były "ciemną kartą" ale właśnie jasną. "Ciemna karta" była wcześniej jak WŁADZE w latach 1940-50 rabowały i wywoziły z pałacu wszystko co zostanie nie zrabowane przez ruskich. Wolę jak ktoś nie zaciemnia tej sprawy.
  To nie władze gminy Kamieniec Ząbkowicki uratowały od zawalenia się ścian pałacu, ale Ś. P. W. Sobiech. To że nie miał dotacji na remont zabytku było spowodowane tym, że po jego zabezpieczeniu władze gminne chciały pozbawić go dzierżawy i jednocześnie okraść z zainwestowanych pieniędzy.
  Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ władze gminne gdyby nie inwestycje Ś. P. W.Sobiecha nie zajęły by się pałacem i NIKOMU a szczególnie wójtowi nie przyszło by do głowy cokolwiek z pałacem zrobić. Niedociągnięcia w księgowaniu faktur inwestycji Ś.P. W. Sobiecha wynikały z ówczesnych przepisów budowlanych, które skierowane były przeciwko tych osób prywatnych, którzy chcieliby inwestować w remont zabytków. CO NAJWAŻNIEJSZE - ś.P. W. Sobiech nie miał znajomości w kręgach komunistycznej władzy. To ostatnie zdanie wyjaśnia jego losy do końca.

REKLAMA


REKLAMA