Zarząd powiatu ząbkowickiego przedstawia swoje stanowisko w sprawie przejęcia przez gminę Kamieniec Ząbkowicki prowadzenia szkoły ponadgimnazjalnej.
Stanowisko zarządu powiatu z dnia 26 lutego 2015 r. w sprawie możliwości przejęcia przez gminę Kamieniec Ząbkowicki zadania prowadzenia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Juliana Lubienieckiego w Kamieńcu Ząbkowickim
Zarząd powiatu, rozważając zmiany w sieci szkół ponadgimnazjalnych powiatu ząbkowickiego, wziął pod uwagę dramatycznie zmniejszającą się liczbę uczniów kamienieckiego technikum – z 230 w 2010 roku do 75 w 2014 r. (prognozowany stan na 2016 r. – 16 uczniów). Już teraz szkoła w Kamieńcu wymaga dużych nakładów finansowych – przekraczających znacznie kwotę subwencji oświatowej - i dopłaty z budżetu powiatu, co – zakładając potencjalne utrzymanie szkoły w obecnej strukturze – negatywnie odcisnęłoby się na budżecie całej oświaty powiatowej, która stale wymaga nowych nakładów, choćby na wyposażenie dydaktyczne i egzaminacyjne dostosowane do nowej podstawy programowej kształcenia zawodowego.
Dla zarządu powiatu istotne było również stanowisko Rady Pedagogicznej i Pracowników, którzy pozytywnie ocenili rozwiązanie szkoły. Także Związek Nauczycielstwa Polskiego zaopiniował pozytywnie proponowane zmiany, a pozytywna opinia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty na temat likwidacji szkoły już tylko potwierdziła, że nie tylko władze powiatu oceniają sytuację szkoły w ten sam sposób. Podejmowane przez lata próby wprowadzenia nowych kierunków kształcenia, promocja placówki, udział w projektach i atrakcyjne praktyki oraz staże – to wszystko nie przyniosło pożądanego efektu w postaci zminimalizowania ubytku uczniów. Niż demograficzny oraz wybory absolwentów gimnazjów przyczyniły się w znacznej mierze do aktualnego stanu.
Zarząd powiatu podkreśla, że rozważał również inne sposoby ratowania szkoły, dlatego z nadzieją przyjęto stanowisko rady gminy wyrażone w uchwale z dnia 12 stycznia 2015 r. Obie strony powołały zespoły negocjacyjne. Zespół powiatu ząbkowickiego przekazał stronie gminy wszystkie niezbędne dane dotyczące szkoły (finansowe, dydaktyczne, kadrowe oraz dotyczące nieruchomości i ruchomości), które mogłyby pomóc w ocenie sytuacji placówki. Stanowisko Powiatu w głównej mierze sprowadzało się do zapewnienia kontynuacji kształcenia dla obecnych uczniów przez tych samych nauczycieli oraz gwarancji dla pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych minimum na 2 lata. W kwestii nieruchomości i ruchomości powiat stanął na stanowisku, że może je użyczyć nieodpłatnie na czas prowadzenia działalności oświatowej, bowiem nie one stanowiły dla nas istotę problemu.
W dniu 24 lutego br. strona powiatu otrzymała pisemne stanowisko gminy Kamieniec Ząbkowicki, które zostało zreferowane na spotkaniu zespołów 16 lutego br. W związku z przedstawionym stanowiskiem gminy, które traktujemy jako punkt odniesienia do podjęcia ostatecznej decyzji, zarząd powiatu na posiedzeniu w dniu 26 lutego br. postanowił złożyć gminie Kamieniec Ząbkowicki propozycję przejęcia prowadzenia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieńcu Ząbkowickim od 1 września 2015 r.
Z zadowoleniem przyjmujemy akceptację naszych warunków dotyczących kontynuacji kształcenia przez obecnych uczniów, gwarancji zatrudnienia dla pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych, współdziałania z powiatem w kwestii uregulowania nowych kierunków kształcenia. Nadal jednak nie możemy przyjąć bardzo zasadniczo stawianego punktu „nieodpłatnego przeniesienia na rzecz gminy nieruchomości i ruchomości z dniem 1 września 2015 r.” W swoim stanowisku gmina przedstawia perspektywy rozwoju szkoły i naboru w kolejnych latach, włącznie do roku szkolnego 2018/2019. Nie oceniamy merytorycznej strony wyliczeń czy brak pewnych istotnych elementów kosztów (jak np. wynagrodzenia nauczycieli opiekunów internatu, znaczących kosztów wyposażenia dydaktycznego) i szans na realizację projektu. Uważamy, że w interesie obu samorządów byłoby istnienie szkoły i jeśli gmina posiada odpowiednie zasoby finansowe, pomysły, determinację i możliwość powiązania efektów kształcenia w postaci absolwentów kierunków rolniczych z potrzebami lokalnego rynku pracy, to zarząd powiatu będzie wspierał tego rodzaju działanie.
Mając na uwadze dbanie o majątek powiatu, a takim niewątpliwie są budynki, wyposażenie oraz teren przyszkolny w Kamieńcu Ząbkowickim, składamy gminie Kamieniec Ząbkowicki propozycję konkretnego rozwiązania, a mianowicie proponujemy przejęcie prowadzenia szkoły i jej rozwijanie, a także deklarujemy, że nieodpłatnie przeniesiemy na rzecz gminy nieruchomość i ruchomości z dniem 1 września 2019 r. pod warunkiem spełnienia wszystkich założeń przedstawionych w stanowisku gminy Kamieniec Ząbkowicki z dnia 16 lutego 2015 r. Liczymy, że jest to propozycja, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym i trosce władz gminy, a jednocześnie daje gwarancje zabezpieczenia mienia samorządu powiatowego. W związku z koniecznością podjęcia ostatecznej decyzji co do losów szkoły i potrzebą wdrożenia w życie działań reorganizacyjnych, bardzo prosimy o przedstawienie ostatecznej decyzji do 16 marca 2015 r.
Starostwo Powiatowe [s]
Zarząd proponuje gminie przejęcie szkoły, ale stawia warunki
2015-03-02 14:16:28
Starostwo Powiatowe [s]
Zarząd powiatu ząbkowickiego przedstawia swoje stanowisko w sprawie przejęcia przez gminę Kamieniec Ząbkowicki prowadzenia szkoły ponadgimnazjalnej.
2015-03-02 14:51:10
gość: ~jaro
Bardzo konkretne stanowisko. Jeśli nie chodzi tylko o budynki, to może warto zaryzykować panie wójcie? Może pan się w końcu wykazać w czymś konkretnym
2015-03-02 15:52:24
gość: ~kij
To cie marcin zalatwili teraz niech wyjdzie tak naprawdę o co ci chodziło
2015-03-02 16:38:48
gość: ~niva
Wójt i jego "drużyna" mają duży problem. Dwa razy domagali się głosowania w sprawie przejęcia szkoły. Pozostali radni z KWW Marka Waszczuka w końcu "ulegli" i zagłosowali tak, jak domagał się radny Krekora. Dopiero po tym akcie wójt wystąpił do Zarządu Powiatu z propozycją przejęcia szkoły. Liczył zapewne że, starosta za darmo odda obiekty szkoły. Bo o to, tu w szczególności wójtowi chodziło. O przejęcie obiektów po szkole /budynki i działki są sporo warte i chętny do kupna też ponoć jest/. Natomiast nie chodzi tutaj o prowadzenie szkoły. Bo skoro starostwu nie opłaca się, mimo subwencji, to jakim cudem może opłacać się gminie. I niech nikt nie mówi ,że można prowadzić deficytową placówkę. Gminy na to nie stać. Zwłaszcza że wójtowy priorytet, to pałac i nic poza tym w gminie się nie zrobi. A i pałac na razie nie jest stricte odbudowywany, lecz jedynie zabezpieczany przed dalszą erozją. Na co gmina otrzymała subwencję od Ministerstwa Kultury. Wracając do sprawy szkoły, jestem ciekaw jak wójt i jego radni wybrną z tej sytuacji. Już próbowali obarczyć winą , za zaistniałą sytuację nowych radnych z KWW Marka Waszczuka. Nie sądzę że wójt przyjmie warunki, zaproponowane przez Zarząd Powiatu.
2015-03-02 17:07:31
gość: ~rr
W pełni się zgadzam. Zwyczajnie wójt ośmieszył siebie, ciebie mnie radnych. To potrafi. Starosta bardzo mądrze i inteligentnie odbił piłeczkę.
2015-03-02 19:41:51
gość: ~kola
Totalna porażka wójta. co on chciał pokazać? ale jeśli gminę stać na prowadzenie bardzo deficytowego pomysłu to kto bogatemu zabroni. pewnie będzie tak jak w doboszowicach. przez cztery lata będzie prowadził szkołę, która nie miała uczniów
2015-03-03 06:34:59
gość: ~as
Ten kamieniecki gospodarz to powiatowe pośmiewisko.
2015-03-03 07:15:05
gość: ~bas
Temu człowiekowi wydaje się że wszyscy są głupsi od niego i dlatego tak postępuje .
2015-03-03 09:05:08
gość: ~hfkyg
Marianna gdzie jest gdzie przecież ty tak mądra jesteś broń swojego króla Marcinka brawa dla powiatu ten nasz Orański to niedojda i picer
2015-03-03 09:32:24
gość: ~doro
Jednym słowem gmina zeszła na psy przez nieudolne rządzenie obecnej władzy a to jest spowodowane brakiem odpowiedniego wykształcenia ludzi, którzy podejmują w naszym imieniu i dla naszego dobra decyzje niekorzystne dla nas szkodzą własnym wyborcom i wmawiają nam, że ich decyzje są słuszne mam tu na myśli wójta i jego radnych .Wójt, jako wielki polityk pragnie zabłysnąć na arenie politycznej promując swą osobowość w Internetowych mediach zamiatając brudy pot dywan, bo czuje, że jego czas rządzenia w gminie powoli dobiega końca niema chętnych na kredytowanie wydatków gminnych do tego 1 miliona na zabezpieczenie obiektu pałacowego będziemy musieli dopłacić 40% a zysku z tego interesu w najbliższych latach nie będzie następnym deficytowym interesem będzie park kulturowy a ile ma kosztować, gdy zostanie ogrodzony i monitorowany to mieszkańcy nawet wstępu nie będę mieli tylko wójt ze swoją świtą i zaproszonymi gośćmi będzie biesiadował w parkowych altankach myślenie i rozumowanie wójta jest bardzo proste wystarczy sobie przeczytać kilka książek jak dawniej żyła Marianna a jak żyli mieszkańcy ?Robili na jaśniepanów i biedę klepali tak jak my teraz.
Starostwo bardzo słusznie postąpiło przewidziało podstępny przebiegły plan wójta i jego lisków .
Wójt będzie dążył do powstania szkoły i na utrzymanie zaciągać coraz to nowe kredyty a winę zrzucić na radnych nie ponosząc odpowiedzialności .
Stan finansów gminy jest nie jasny i wójtowi są potrzebne następne kredyty na finansowanie wcześniej wymienionych prac już niedługo wiosna a ludzie będą się domagać pracy
2015-03-03 10:41:27
gość: ~nuii
Młode ładne Ukrainki ściągnąć do nauki zawodu chłopaki na dziewczyny do Pragi Wrocławia tak daleko muszą jeździć jak by była oszczędność i mieszkańców by przybyło
2015-03-03 10:47:39
gość: ~werwa
Panie wójcie nie możemy się doczekać kiedy będzie uruchomiona fontanna koło pana domu bo już jest po zimie a są zamrożone pieniądze na jej dokończenie a co dalej z żywopłotem od ul. Złotostockiej i przywłaszczeniem placu drogowego przy drodze wojewódzkiej poprzez ustawienie znaku drogowego.
2015-03-03 11:26:40
gość: ~mieszkaniec
Dobre :) Świetny pomysł. No to super, że będzie szkoła i tak będzie się rozwijała. Panie wójcie do roboty. Za cztery lata dostanie gmina wszystko na własność. Trzeba się tylko postarać
2015-03-03 15:28:09
gość: ~vivię
Rozumiem , że starostwo w swojej ofercie mówi, iż szkoła ma być prowadzona przez gminę nie tylko do 2019 roku. Data 2019 stanowi jedynie okres przekazania obiektów, w których nadal będą kształcić młodzież pod auspicjami gminy. Obecnie do szkoły uczęszcza ok 70 uczniów. Wójt twierdzi że z nowym rokiem szkolnym 2015/2016 przybędzie 60 uczniów. To chyba całe gimnazjum kamienieckie ?. W szkole mają powstać nowe kierunki kształcenia młodzieży. Wszystkie mają byś podporządkowane powstającemu Parkowi Kulturowo-Krajoznawczego. W skład parku wejdą: pałac, park, oraz część Kamieńca od skrzyżowania Ząbkowickiej , Kolejowej i Złotostockiej. Wzdłuż tej ostatniej aż do góry śremskiej z jednej i po młyn w Byczeniu z drugiej strony. Kadra i służba do obsługi takiego terenu niewątpliwie jest potrzebna. Nasuwa się jednak pytanie : czy chciałbyś, aby twoje dziecko /dzieci/ były ogrodnikami, pokojówkami, służącymi, lokajami itp?. Wójtowi potrzebne są Twoje dzieci, aby mu służyć.
2015-03-04 00:56:51
gość: ~rojs
Nasz wójt i jego radni to demokraci przekupili społeczeństwo za publiczne pieniądze organizując imprezy bale uroczystości opiekuńcza pomoc społeczna przez to przetrwali i uczy mali się u władzy robią, co chcą dalsze ich działanie w obecnej sytuacji ekonomicznej obraca się przeciwko im mają mniejszość w radzie i skończyły się kolesiowskie układy układziki a nowi radni z wielką cierpliwością czekają jak wójt improwizuje stanem faktycznym finansów gminy, które pieniądze mają wpłynąć z UE a jak nie wpłyną ? to trzeba wójta zmienić wraz z jego ekipom
2015-03-04 11:45:09
gość: ~gospodarz
Panie rojsie gospodarzem trzeba się urodzić i dbać o społeczeństwo a ,fotograf, patrzy tylko na kasę dla siebie.Marianno najwyższy czas abyś odeszła,
2015-03-04 15:56:02
gość: ~viva
Obecna władza w K-cu , po ośmioletnim błogostanie zaczyna się irytować. Idylla skończyła się. Nowi radni /zdecydowana większość/ z uporem i wytrwale realizują swój program rozwoju gminy. Burzą tym samym aksjomaty wójta, jako żywo przypominające zachowania i postawy z powieści George'a Orwella, Folwark zwierzęcy. Wójt jako knur Napoleon sprzeniewierzył się swoim wcześniejszym ideałom i obecnie dąży do totalitaryzmu w gminie. Sam zaś przystraja się w nie swoje "piórka", czym wywołuje jedynie politowanie, wesołość lub wręcz irytację.Nigdy nie będzie szlachcicem a jedynie marnym dyktatorem,takim śmiesznym,wioskowym. Szkoda tylko że wiele osób ucierpiało i jeszcze ucierpi z tego powodu. Wójt zgromadził wokół siebie nie lepszą gromadkę. Bo czy Krzykała, to nie wypisz wymaluj,Krekora. Lub taki Cynarski, toż to wykapany Bokser z powieści Orwella. Cieszy zatem jedynie fakt iż postaci utożsamianych z owcami i psami ubywa. Ludzie coraz częściej zadają pytania, i sami szukają odpowiedzi. Alternatywą są jedynie radni Waszczuka. W nich jedynie nadzieja ,że kiedyś będzie normalnie. Czego sobie i Państwu życzę.
2015-03-04 18:53:05
gość: ~ad viva
Aby wyjść naprzeciw nie zadowolonym z obecnej władzy a sięga przeszło 80% społeczeństwa niedługim czasie uczciwi radni dostaną odpowiednie materiały, aby rozliczyć wójta za podejmowane decyzje na szkodę mieszkańców i działaniu nie zgodnym z prawem i łamaniem prawa .
2015-03-04 22:36:57
gość: ~król
Wójcie wszystko pousuwałeś z Internetu a tego nie potrafisz usunąć.Opozycyjni radni są przedstawiani w złym świetle w prasie Internecie jakby to oni byli winni za obecny stan rzeczy a nie ty i poprzednia rada nawarzyłeś sobie piwa to je sam wypij. Jest bardzo wiele możliwości, aby ludzie poznali prawdę od samego początku uważałeś się za wielkiego króla tylko króla można obalić a podani będą wiwatować umarł król niech żyje nowy król nie doczytałeś ostatniej strony i komu zostawisz tą piękną łazienkę ?
http://kamieniec.jimdo.com
2015-03-06 08:25:00
gość: ~emil
Ostatnia sesja i znowu nawiedzony radny Krekora chce uświadomić wszystkich jak to w tej gminie było dobrze i sprawiedliwie .
Zatrzymam się narazie na wypowiedzi na temat lokali socjalnych wybudowanych na ul. Parkowej .
Usłyszałem z ust radnego Krekory że dochodziło do zamian lokali w tym budynku czego powodem był wysoki koszt utrzymania..
Wszystkim jest wiadomo że to radny Krekora oprowadzał i wybierali sobie lokale ci którzy póżniej mieli się zamienić ,było to jeszcze przed oddaniem budynku .
Chcę zauważyć że te osoby posiadały mieszkania komunalne , gdzie płacili czynsz obowiązujący na terenie gminy
W związku z zamianą powinni płacić mniej a nie więcej ,odwrotnie jak sugeruje radny Krekora .
W myśl ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o ochronie praw lokatorów , mieszkaniowym zasobie gminy .
STAWKA CZYNSZU ZA LOKAL SOCJALNY NIE MOŻE PRZEKRACZAĆ POŁOWY STAWKI NAJNIŻSZEGO CZYNSZ OBOWIĄZUJĄCEGO W GMINNYM ZASOBIE MIESZKANIOWYM .
,
2015-03-06 19:56:38
gość: ~on
Jak zwykle te same jęczy du... tu marudzą i to garstka znana w gminie z waszczukowych zapędów i negowania wszystkiego czego dotknie się Czerniec. To pisanie i zrzędzenie i tak wam niczego nie da. Los bierze sie we własne ręce a nie czeka aż ktokolwiek łaskę wam zrobi. Jak się nie podoba to droga wolna, nikt nikogo tu na silę nie trzyma skoro tu tak tragicznie.
2015-03-06 20:31:13
gość: ~ona
Na poprzedniej sesji ten który wydawał razem z wójtem publiczne pieniądze , na takie cele jak fundowanie sobie dzwonów nazwanych swoimi imionami , fundowanie prywatnej toalety itp. ma dzisiaj czelność ubiegać się o podwyżkę wynagrodzenia dla wójta i to z wyrównaniem od grudnia , pouczania radnych , zadawania im pytań , za kogo on się uważa .Czy radny który głosuje musi radnemu Krekorze podawać co jest powodem takiego a nie innego stanowiska , czy ten człowiek pozamieniał się na łby.
Radny Krekora jak byś logicznie myślał , to byś zrozumiał i nie musiał pytać ,że te pieniądze które trwoniliście muszą wrócić z powrotem do budżetu gminy , a to jest najlepszy sposób , obniżyć wynagrodzenie temu który do tego dopuścił .
2015-03-06 21:13:39
gość: ~hyk
Garstka? Jest nas wielu i będzie coraz więcej Czerniec swoimi działaniami sam sobie wyrządza krzywdę
2015-03-06 22:29:46
gość: ~ron
Zasada jawności życia publicznego sprawia, że każdy obywatel ma prawo do informacji publicznej a organy władzy publicznej do jej udzielania. Pomijając aspekt społeczny, w wyniku którego każdy obywatel dzięki prawu do informacji, staje się czynnym uczestnikiem życia publicznego (społecznego) i może kształtować właściwą ocenę organów gminy, należy bezwzględnie stosować istniejące w tym zakresie regulacje prawne.
Konstytucja RP w Art. 16 ust. 1 stanowi o tworzeniu wspólnoty samorządowej, której powierza się prowadzenie istotnych spraw publicznych, służących zarówno dobru ogółu mieszkańców jak i indywidualnym członkom wspólnoty. Ustawa o samorządzie gminnym w Art. 1 ust. 1 wskazuje na prawo obywateli do powszechnego lub za pośrednictwem organów gminy stanowienia o wspólnocie. Każdy obywatel ma pełne prawo do społecznej kontroli organów gminy zwłaszcza, że zdecydowana większość spraw rozstrzygają owe organy. Natomiast Art. 11b ust. 1 tejże ustawy stanowi o jawności działania organów gminy a jej wyłączenie nastąpić może wyłącznie na bazie regulacji ustawowych. Oznacza to, że wyłączenie jawności nie może nastąpić jakimkolwiek aktem prawnym niższego rzędu np. Statutu Gminy. Tym bardziej wyłączenie jawności nie może nastąpić bo takie jest zapatrywanie np. Radnego. Organami samorządu gminnego są Rada Gminy (organ stanowiący) i Wójt (organ wykonawczy). Jakkolwiek Komisje Rady nie są organami (tworzone są na podstawie Art. 21 ustawy o samorządzie gminnym) to nie oznacza, że posiedzenia Komisji wyłączone są spod jawności. Art. 11b ust. 2 uwzględnia również zasadę jawności działania wewnętrznych organów Rady. Prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej i jego zakres określa Art. 61 Konstytucji RP i Art. 11b ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym, z których wynika prawo uczestniczenia w posiedzeniach, dostępu do dokumentów z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.
Konstytucyjne prawo do uzyskiwania informacji obejmuje prawo do rejestracji dźwięku lub obrazu, nie określając kto może to uprawnienie dokonywać. NSA orzekł, że uchwała Rady Gminy w której wprowadzono zakaz rejestrowania obrazu z jej obrad narusza konstytucyjną zasadę jawności. WSA w Łodzi (sygn. II SA/Łd 89/2008) powołując się zarówno na ustawę o samorządzie gminnym jak i ustawę o dostępie do informacji publicznej postanowił, że „bycie obecnym” podczas obrad Rady czy posiedzeń Komisji w kontekście Art. 61 ust. 2 Konstytucji RP, to prawo każdego obywatela do rejestracji dźwięku lub obrazu z obrad Rady lub posiedzeń Komisji. Tym samym każdy ma prawo do nagrywania na dowolny nośnik, w tym również audiowizualny. Tym samym, jakiekolwiek odmienne stanowisko Rady, Wójta, Komisji czy Radnego, zmierzające do zakazu nagrywania obrad i posiedzeń jest naruszeniem konstytucyjnego prawa do jawności działania organów publicznych.
Reasumując, zachowanie Radnej Pani Marii Kacik na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej dnia 24 lutego 2015 roku, polegające na wyniesieniu urządzenia nagrywającego z Sali obrad Komisji, aby uniemożliwić rejestrację posiedzenia Komisji Rewizyjnej, należy uznać za bezprawne i w oczywisty sposób naruszające obowiązujące regulacje prawne.
Pragnę również zwrócić uwagę na postanowienia Statutu Gminy Kamieniec Ząbkowicki w zakresie sporządzania Protokołów z posiedzeń Komisji Rady. Sposób sporządzania protokołów regulowany jest przez § 72 ust. 2 Statutu. Przedmiotowa regulacja prawna stanowi, że do posiedzeń komisji stałych stosuje się odpowiednio przepisy o posiedzeniu Komisji Rewizyjnej. Tym samym, w oparciu o § 101 ust. 5 Statutu informuję, że również protokoły z pozostałych Komisji mają być sporządzane przez Przewodniczących Komisji z podpisami wszystkich uczestniczących w posiedzeniu Radnych. Powyższy sposób sporządzania Protokołów należy stosować od najbliższego posiedzenia.
Wójt Gminy
Marcin Czerniec
Panie wójcie dlaczego te prawo ciebie nie dotyczy w pismach urzędowych kłamiesz bzdury piszesz nie udostępniasz Informacji Publicznej robisz przekręty
2015-03-07 12:02:39
gość: ~ad ona
Niech jemu dołoży powinien jeszcze mieć z sprzedaży słoików
2015-03-10 06:50:03
gość: ~sam
Obniżenie wynagrodzenia , jest to genialny i bardzo skuteczny sposób na tych co trwonią publiczne pieniądze , inne samorządy powinni brać przykład , jak w prosty sposób można odzyskać utracone dochody budżetu gminy.
2015-03-10 10:57:13
gość: ~wek
Sprzedaż słoików po zupkach z pkp oferuje radny z Kamieńca 2 wszystko po 5 zł.
2015-03-11 08:20:19
gość: ~eli
Czytając komentarze na temat podwyższenia wynagrodzenia wójtowi , argumenty wyżej zamieszczone są zasadne, dlatego decyzja radnych jest uzasadniona .
Słuchając argumentów przedstawionych przez radnego Krekorę , że to jest zemsta lub wyrównani rachunków ,to niech spojrzy na swojego uwielbianego wójta co ten wyprawia z ludżmi , ile sprawia im przykrości , jak ich poniża doprowadza do rozstroju nerwowego , ile odbywa się w tym temacie spraw sądowych , to kto jest tym który się odgrywa , ocenę pozostawiam mieszkańcom .
A jak by starosta postępował z pracownikami w ten sposób , a ma do tego powody bo niektórych pracowników można spotkać w godzinach pracy na mieście spacery po sklepach , a nawet w kościele , widocznie muszą przeprowadzić rachunek sumienia, to co by wtedy powiedział radny Krekora , jak by to argumentował.
Więc radny Krekora mierz wszystkich równą miarą .
2015-03-19 12:07:16
gość: ~kazek
Ten radny nie zaradny z Kamieńca 2 głupek chce dalej podwyżki dla gospodarza gminy szczyt i hańba waszczuki nad tym czuwają powodzenia .
2015-03-23 07:40:41
gość: ~edi
Jeżeli radny Krekora tak uporczywie domaga się podwyżki dla wójta , jakby to było najważniejsze dla dobra gminy i jej mieszkańców , proponuje waloryzować wynagrodzenie wójta wskaznikiem 100, 68% tak jak przebiegała waloryzacja emerytur i rent a wynikało to z przyjętych wskażników , uważam że to i tak będzie dużo, na co sobie zasłużył .
2015-04-06 13:49:38
gość: ~autor
Oglądając relacje z sesji na której vice starosta przedstawił jak przebiegały rozmowy oraz decyzje na temat przejęcia szkoły przez gminę Kamieniec. Z tej relacji można było się dowiedzieć całą prawdę. Jedynym który coś chciał ale sam nie wiedział co chce, był wójt Kamieńca ,cały czas mamił społeczeństwo jak on chce uratować szkołę , żeby dzieci mogły w niej się uczyć .
Więc ten który domagał się prowadzenia tej szkoły przedstawiając świetlaną przyszłość dla niej i młodzieży jak otrzymał taką możliwość ze strony starostwa, na prowadzenie tej szkoły a po czterech latach przejęcie obiektów to z tego nie skorzystał .
Analizując to wszystko można wyciągnąć jeden wniosek winnym zamknięcia tej szkoły jest wójt Kamieńca , wcześniej widział możliwość jej funkcjonowania ,a jak dano mu taką , na jej prowadzenia to się wycofał .
2015-04-07 16:26:53
gość: ~oli
Też oglądałem relacje z tej sesji i zbulwersowało mnie zachowanie radnego Krekory , postępuje jak pospolity hipokryta .
Po zgłoszeniu przez radnego Glinę poprawki do projektu uchwały , natychmiast musiał się odezwać radny Krekora i jak zwykle w swoim stylu , pyta radnego Glinę z kim to konsultował .Kim jest radny Krekora żeby przednim musieli tłumaczyć się z swojego postępowania inni radni , którzy mają prawo zasięgać opinii , konsultować , doradzać itp. z kim tylko chcą i nie muszą tłumaczyć się przed radnym Krekorą .
Czy radny Krekora tłumaczy się z swoich propozycji , chociażby jak przedstawiał projekt uchwały o podwyżkę wynagrodzenia dla wójta z kim to konsultował .
Na chamskie pytania zadawane przez radnego Krekorę , trzeba odpowiadać po chamsku , g....o to pana obchodzi z kim ja to konsultowałem .
Jeszcze jedna uwaga radny Krekora nie licz że radni będą dyskutować z tobą na kolanach , każda forma dyskusji jest do przyjęcia czy stojąc czy siedząc , np. sejm posłowie zadają pytania na siedząco i pytający nie zwraca im uwagi ,
Radny Krekora trochę ogłady i pokory , bo to co robisz jest żenujące .
2015-04-09 17:36:54
gość: ~autor
ostatnio dodany post
NIC DODAĆ NIC UJĄĆ
REKLAMA
REKLAMA