ZLF: Poznaliśmy najlepszych w drugiej i trzeciej lidze

Grande Team i Orzeł Piława Dolna od przyszłej edycji będą rywalizować na parkietach I ligi fot.: AW / Express-Miejski.pl

W niedzielę rozegrano finały drugiej i trzeciej ligi Ząbkowickiej Ligi Futsalu. Awans wyżej uzyskali: Grande Team, Orzeł Piława Dolna, Srebrna Góra i Lutomierz.

Na drugoligowym froncie nie brakowało emocji. Inpol-Papier Bardo w pierwszym półfinale do przerwy prowadził 5:2 z Grande Team – mistrzem sezonu zasadniczego i pachniało niespodzianką. Po zmianie stron losy rywalizacji jednak się odwróciły. Piłkarze Grande Team błyskawicznie odrobili trzybramkową stratę, poszli za ciosem i dorzucili kolejne gole, wygrywając ostatecznie 9:5. W drugiej odsłonie Inpol-Papier zupełnie nie przypominał zespołu z pierwszych 20. minut, a jedna dobra połowa nie wystarczyła do awansu do kolejnej fazy.

W drugim meczu decydującym o awansie do finału Orzeł Piława Dolna bez większych problemów uporała się z Sotpolem, wygrywając 5:1. Piławianie kontrolowali pojedynek i byli zespołem znacznie lepszym, co odzwierciedla wynik batalii.

Przegrani z półfinałów zmierzyli się w spotkaniu o trzecie miejsce. Finał pocieszenia nie był porywającym widowiskiem.  Inpol-Papier zwyciężył co prawda 7:3, jednak sami zawodnicy podkreślają, że było to nic nieznaczące zwycięstwo, gdyż nie zapewniło im awansu do wyższej ligi.

W finale emocji nie brakowało. Obie ekipy zawzięcie walczyły o zwycięstwo. Arbitrzy pokazali aż sześć żółtych kartek – po trzy dla graczy obu drużyn. Piłkarze z Piławy Dolnej już w pierwszych minutach wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Do przerwy zdołali ją utrzymać i wygrywali 5:3. Grande Team po zmianie stron ruszyło do ataków i starało się zniwelować straty, jednak bez powodzenia. Piławianie ostatecznie zwyciezyli 8:6 i zgarnęli nagrody za mistrzostwo II ligi.

Na trzecioligowym parkiecie w pierwszym półfinale Lutomierz pewnie pokonał Transport Arendarski, wygrywając 8:2. W drugim meczu, którego stawką był finał i awans do drugiej ligi zmierzyły się Srebrna Góra i Fachowcy.  Po 40. minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2 i do rozstrzygnięcia potrzebny był konkurs rzutów karnych. Stałe fragmenty lepiej wykonywali srebrnogórzanie i to oni zagrali o pierwsze miejsce.

W finale pocieszenia Fachowcy pokonali 9:4 Transport Arendarski, a w starciu dwóch najlepszych drużyn III ligi Lutomierz zwyciężył 6:4 Srebrną Górę.
Przegrani z półfinałów drugiej i trzeciej ligi będą mieli jeszcze szanse na awans do wyższych lig. W niedzielę od godziny 18 rozpoczną się baraże, w których Inpol-Papier zmierzy się z Toporami, Sotpol z Harissem Dzierżoniów, Transport Arendarski z OSP Stolec, a Fachowcy ze Składem B. Terminarz z dokładnymi datami niebawem.