Kibic Spartakusa uderzył sędziego, mecz przerwano

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Nie ucichły jeszcze echa po skandalu w Dusznikach-Zdroju, a już doszło do kolejnego incydentu. Tym razem nie dokończono meczu w Byczeniu.

Spotkanie pomiędzy miejscowym Spartakusem a Przedborowianką Przedborowa odbywało się w ramach 10. kolejki o mistrzostwo Klasy B, gr. II – kłodzkiej. Mecz od początku nie układał się po myśli gospodarzy, którzy byli wyraźnie słabsi i do 50. minuty przegrywali 0:5. Wtedy na boisko wbiegł jeden z kibiców Spartakusa i uderzył arbitra Damiana Zynkowskiego w brzuch, który w obawie o swoje zdrowie postanowił przerwać mecz.

- W najbliższy piątek (tj. 31 października) w tej sprawie zbiera się wydział dyscypliny, który wezwał już obie strony tego zdarzenia. Decyzja powinna zapaść 6 listopada – mówi przewodniczący Podokręgu Piłki Nożnej w Kłodzku Ryszard Wiktor. Pewne jest jednak, że klub z Byczenia poniesie surowe konsekwencje.