Ząbkowiccy siatkarze pewnie zwyciężają

Siatkarze ZTS-u z kompletem oczek liderują w tabeli

Siatkarze ZTS-u z kompletem oczek liderują w tabeli fot.: ZTS Ząbkowice Śląskie

Siatkarze ZTS Ząbkowice Śląskie pokonali we własnej hali MKS Olavię Oława i z kompletem punktów przewodzą w tabeli. Podopieczni Henryka Saryczewa wygrali bez straty seta.

Pojedynek z ekipą z Oławy na papierze wydawał się być jednym z najłatwiejszych z dotychczasowych starć. Rywale z jednym punktem na koncie plasowali się na ostatnim miejscu w trzecioligowej tabeli, zaś ZTS z kompletem oczek zajmował pierwszą pozycję. Dodatkowo za ząbkowickim zespołem przemawiał atut własnego boiska.

W wyjściowej szóstce trener Saryczew zmuszony był do dokonania dwóch zmian. Z powodów zdrowotnych na boisku nie mogli zagrać Jarosław Budziński i Piotr Balas. Ich brak nie był jednak bardzo widoczny, bowiem ząbkowiczanie już od połowy pierwszego seta uzyskali przewagę, którą mieli do końca rywalizacji. W pierwszej partii oławianie tylko do stanu 12:12 byli w stanie dotrzymać kroku ząbkowiczanom. Następnie miejscowi wrzucili piąty bieg i w rezultacie zdobyli trzynaście oczek przy zaledwie czterech rywali. 25:16 po około 30 minutach i kolejne dobre rozpoczęcie.

Drugi set bardzo przypominał wcześniejszą partię. Do połowy stanu na tablicy świetlnej wynik oscylował w granicach remisu. Wówczas na zagrywkę powędrował Radosław Nowak i swoimi serwisami dał ZTS-owi kilka oczek przewagi. Oławianie zdołali co prawda zmniejszyć różnice do dwóch punktów, lecz koniec seta znów należał do gospodarzy, którzy zwyciężyli do 20.
Trzecia partia dostarczyła kibicom najwięcej emocji. Przez cały set obie ekipy nie potrafiły wypracować sobie kilkupunktowej przewagi i w decydującym momencie zaczęło być emocjonująco. Przy wyniku 22:22 szansę na objęcie prowadzenia zmarnowali jednak młodzi siatkarze z Oławy. To był przełomowy moment tej rywalizacji – ZTS zdobył 23 punkt, następnie dołożył dwa kolejne i odniósł zwycięstwo w secie do 22 a w całym meczu 3:0.

Nagrodę MVP (najlepszy zawodnik spotkania) otrzymał Patryk Pruchniewski. Patryka wybrali kibice, którzy oddawali swoje głosy na karteczkach, które były później zebrane i przeliczone. Statuetkę siatkarz otrzymał z rąk burmistrza. Po raz kolejny na trybunach pojawił się fan club ząbkowickiego klubu, który niósł dopingiem siatkarzy ZTS-u.