Turniej o puchar premiera: Ząbkowiczanie nie powtórzą sukcesu sprzed roku

Finał wojewódzki turnieju o puchar premiera

Finał wojewódzki turnieju o puchar premiera fot.: Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich

W sobotę uczniowie z ząbkowickiego gimnazjum nr 1 brali udział w wojewódzkim finale o puchar premiera w piłkę nożną. Nie zdołali jednak awansować do krajowego finału.

Przed rokiem uczniowie ząbkowickiej jedynki okazali się najlepsi w województwie, w tym roku musieli zadowolić się tylko piątą lokatą. Podopieczni Tomasza Stelmacha odpadli w fazie grupowej turnieju, który odbywał sie zajmując trzecią pozycję w czteroosobowej stawce niepremiowaną awansem. W inauguracyjnym meczu przegrali 1:4 z Orlikiem Milicz, następnie pokonali ŚOKSiR Sobótka 4:2, a w decydującym pojedynku ulegli 3:4 drużynie Kusy Bolesławiec. Ząbkowiczanie nie obronią więc piątego miejsca w kraju, jakie udało im się wywalczyć przed rokiem.

Do finału Dolnego Śląska, który odbył się w Wałbrzychu ucznowie z jedynki dostali się po pewnym zwycięstwie w dwóch rundach elminacyjnych. Dziewczęta z tej samej placówki odpadły w drugiej rundzie, ulegając wysoko koleżankom z Bielawy.

Skład chłopców podczas finału wojewódzkiego: Dorian Szuberla, Tomasz Hołub, Paweł Pińczuk, Kamil Zieliński, Tomasz Dąbrowski, Kamil Sojka, Bartosz Cwanek, Jakub Lenczewski, Mateusz Łaszczewski, opiekun: Tomasz Stelmach