Orzeł wygrywa przed własną publicznością

Damian Okrojek (na zdj. z prawej) pełni funkcję grającego trenera. W meczu z Granicą zdobył gola na 2:0 z rzutu wolnego. // zdjęcie ilustracyjne fot.: ksorzel.pl

Orzeł Ząbkowice Śląskie odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Biało-niebiescy pokonali 3:1 Granicę Bogatynia, a wszystkie bramki padły w pierwszej części gry.

W ząbkowickim zespole oficjalny debiut zaliczyli Brazylijczycy – Saulo oraz Marlon. Obaj rozegrali niezłe zawody i będą dużym wzmocnieniem czwartoligowej ekipy.

Biało-niebiescy spotkanie rozpoczęli z wysokiego "C". Już w siódmej minucie krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie w pole karne z lewej strony boiska w pole karne, a tam Hubert Górski wślizgiem zamyka akcję gospodarzy i umieszcza futbolówkę w bramce. Po chwili przed polem karnym faulowany jest Norbert Pierzga i sędzia dyktuje rzut wolny, który na bramkę technicznym uderzeniem zamienia Damian Okrojek.

W 29. minucie przebudzili się gracze z Bogatynii. Kapitalnym strzałem z ponad 20 metrów popisał się Damian Sochacki i zmusił Igora Pierzgę do kapitulacji. Golkiper Orła przy uderzeniu niewiele miał do powiedzenia – mocne uderzenie, przy słupku, w okolice okienka bramki. Wydawało się, że przyjezdni nawiążą walkę, jednak biało-niebiescy szybko zdobyli trzecie trafienie. W 43. minucie rzut karny na bramkę zamienił Marcin Bielski i tym samym ustalił wynik rywalizacji.

Po przerwie kibice goli nie ujrzeli. Drugie trzy kwadranse także nie były porywającym widowiskiem. Orzeł kontrolował boiskowe wydarzenia, a groźniejsze akcje pod obiema bramkami możnaby policzyć na palcach jednej ręki. Biało-niebiescy mając korzystny wynik nie forsowali zbytnio tempa, ale i nie pozwalali na wiele piłkarzom Granicy. Dzięki zwycięstwu ząbkowiczanie awansowali do środkowej części tabeli. Teraz podopiecznych Okrojka czeka mecz z ekipą LZS Stary Sleszów, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała.

Skład Orła: Pierzga – Pietrzykowski, Górski, Okrojek, Majewski – Marlon (79' Kobrzak), Wandzel (70' Wiszowaty) – Olejarnik (60' Szymański), Saulo, Bielski – Pierzga (55' Kuriata)