Rodzeństwo z kolejnymi sukcesami

Iwona z nagrodą za zwycięstwo i Piotr podczas zawodów

Iwona z nagrodą za zwycięstwo i Piotr podczas zawodów fot.: mat. prasowe

Piotr Kurczab reprezentujący SGR Srebrna Góra zajął czołowe miejsca podczas Akademickich Mistrzostw Świata. Zawody odbyły się w miniony weekend w Jeleniej Górze.

Studiujący na Politechnice Wrocławskiej zawodnik wystartował zarówno w czasówce jak i na dłuższym dystansie ze startu wspólnego. W sobotniej górskiej jeździe na czas na odcinku 4 kilometrów 23-latek zajął piątą pozycję z czasem 12.41.35 i stracił do zwycięzcy niespełna 45 sekund. Do podium Piotrkowi zabrakło niewiele ponad 25 sekund. - Z wyniku jestem zadowolony. Z perspektywy czasu wiem, że do medalu w czasówce zabrakło polotu i ryzyka. Postawiłem po prostu na pewny i bezbłędny przejazd – komentuje reprezentant srebrnogórskiego klubu kolarskiego. Złoty medal w tej kategorii wywalczył reprezentant Polski Marek Konwa przed reprezentantem Czech i Szwajcarii.

Niedziela stała pod znakiem dłuższego dystansu. Na 25-kilometrowej trasie Kurczab uplasował się na czwartej lokacie z czasem 1h 26 min 26 s. Zwycięzył Szwajcar Emilen Barbne, który odcinek przebył w czasie o ponad trzy minuty krótszym. Do miejsca na podium ząbkowiczaninowi zabrakło dwóch minut i trzech sekund.

- W wyścigu XCO zabrakło trochę wytrzymałości, do czwartego okrążenia jechałem bardzo blisko medalu, potem trochę osłabłem, pojawiły się błędy. Ogólnie jednak 4 i 5 lokata cieszy, jak na kolarza-studenta wyniki na plus! - mówi Piotr.

- W tym miejscu podziękować klubowi SGR Srebrna Góra oraz dr Tadeuszowi Lewandowskiemu prorektorowi ds. studenckich wydziału mechanicznego Politechniki Wrocławskiej za wsparcie. To oni zadbali o moje odpowiednie przygotowania do mistrzostw, wyposażając m.in. w miernik mocy – zakończył 23-latek.

W minionym tygodniu swój sukces osiągnęła także młodsza siostra Piotrka – Iwona. 19-letnia zawodniczka reprezentująca również barwy srebrnogórskiego zespołu zajęła pierwsze miejsce w rozgrywanym w Austrii Trophy-Eliminator. Były to zawody rozgrywane przy Salzkamergut Trophy – imprezie, w której bierze udział rok w rok ok. 15 tys kolarzy.