ACT: Brąz Bartosza Zająca na nieoficjalnych Mistrzostwach Polski Amatorów

Bartosz Zając (po prawej) wywalczył trzecie miejsce w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski Amatorów fot.: ACT

Kolarze z Astrontech Cycling Team czerwcowe ściganie zakończyli na zawodach w Sobótce i czasówce górskiej na Elektrownię Dlouhe Strane w Koutach nad Desnou w Czechach.

W Sobótce miał miejsce Wyścig Kolarski Amatorów Trasą Mistrzostw Polski. Podium w swojej kategorii do lat 23 wywalczył Bartosz Zając, który zdecydował się na start na dystansie mini (22 kilometrowa trasa). W OPEN Bartek uplasował się na wysokim dwunastym miejscu. Nieco słabiej spisał się Piotr Zając, który w swojej kategorii był piąty, zaś w OPEN zajął 25 lokatę.

Na dystansie maxi ACT reprezentowało pięciu innych kolarzy. Najlepszy z nich Michał Markowski uplasował się na szóstej pozycji w swojej kategorii i zajął 69 miejsce w klasyfikacji OPEN. Dla Markowskiego był to drugi start w ten weekend. W sobotę wspólnie z Andrzejem Frodymą udali się do Czech na czasówkę na elektrownię Dlouhe Strane. Michał w swojej kategorii wywalczył drugą pozycję i 11 miejsce w OPEN, zaś Andrzej w OPEN był 14, a w swojej kategorii uplasował się na pechowej, czwartej pozycji.