Ząbkowiccy strażacy zdobyli mistrzostwo

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Express-Miejski.pl (Katarzyna Mendak)

11 czerwca w Wałbrzychu odbyły się XI Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym. Wzięło w nich udział ponad 200 strażaków.

W zawodach uczestniczyło 26 drużyn. Każda ekipa liczyła 8 osób. 29 sędziów z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu czuwało nad prawidłowym przebiegiem imprezy. Zawodnicy walczyli w pożarniczych ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej 4x100 metrów z przeszkodami.

W sztafecie pierwsze miejsce zajęła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich z czasem 69,02 sek. Drugie miejsce zdobyła Komenda Powiatowa z Dzierżoniowem z czasem 72,53 sek. Na trzecim miejscu uplasowali się strażacy z Komendy Powiatowej z Milicza osiągając czas 73,05 sek.

W konkurencji pożarniczych ćwiczeń bojowych również pierwsze miejsce zdobyła Komenda Powiatowa PSP w Ząbkowicach Śląskich z czasem 28,97 sek. pobijając tym samym dotychczasowy rekord województwa. Drugie miejsce zajęli strażacy z Komendy Powiatowej z Milicza z czasem 33,28 sek, a trzecie Komenda Miejska Jelenia Góra z czasem 34,25 sek.

W klasyfikacji drużynowej mistrzostw w sporcie pożarniczym mistrzostwo należało do ząbkowickich strażaków, 2 miejsce do zawodników z Milicza, a 3 do dzierżoniowskich uczestników.
- Nie było łatwo. Zawody poprzedzone były wielomiesięczną pracą. Nasi chłopcy systematycznie się przygotowywali do turnieju. Ich praca nie poszła na marne, bo zdobyli bezkonkurencyjne mistrzostwo. To nie lada wyczyn pobić wojewódzki rekord, a im się to udało! - komentuje rzecznik prasowy ząbkowickiej straży pożarnej.

Skład PSP Ząbkowice Śląskie: sekcyjny Adam Latosiewicz, sekcyjny Dawid Pajor, sekcyjny Łukasz Chmiel, sekcyjny Jacek Gudz, starszy strażak Mateusz Stachowicz, starszy strażak Sławomir Sobieraj, starszy strażak Krzysztof Czachor, strażak Piotr Urbaniak, strażak Bartłomiej Prorok, kierownik drużyny: młodszy ogniomistrz Sylwester Dziatłowicz