Bielawianka Bester Bielawa przegrywa z Olavią Oława

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mat. prasowe

Nieoczekiwanej porażki doznali siatkarze Bielawianki Bester Bielawa. Podopieczni trenera Dariusza Ratajczaka ulegli 2:3 (23, 18,-21,-20,-12) MKS Olavii Oława.

Było to pierwsze spotkanie drugiej fazy rozgrywek. Siatkarze z Bielawy występują w grupie walczącej o utrzymanie.

Pierwsze dwa sety bielawianie zwyciężyli do 23 i 18. Wydawało się wówczas, że gospodarze stawiani przed meczem w roli faworyta odniosą pewne zwycięstwo i zdobędą komplet punktów. Nic bardziej mylnego. Trzecią partię do 21 wygrali goście z Oławy, którzy złapali wiatr w żagle i w czwartej partii doprowadzili do remisu. O losach rywalizacji decydował tie-break. Wyraźnie podbudowani oławianie w secie rozgrywanym do 15 punktów także spisali się lepiej i zwyciężyli do 12. W całym meczu Olavia Oława wygrała 3:2 i zainkasowała dwa punkty, na konto bielawian za wygranie dwóch setów trafiło jedno oczko.

W małej tabeli czterech ekip walczących o utrzymanie Bielawianka Bester Bielawa z dziesięcioma punktami zajmuje pierwsze miejsce, z sześcioma oczkami za nią są Sobieski Żagań i Chrobry Głogów, a stawkę zamyka Olavia. W najbliższą sobotę bielawianie zagrają na własnym parkiecie z Sobieskim. W fazie zasadniczej podopieczni trenera Ratajczaka pokonali przeciwników dwukrotnie. Jak będzie teraz? Pojedynek w najbliższą sobotę 8 lutego o godz. 18.

Beewatec Bielawianka Bester Bielawa vs MKS Olavia Oława 2:3 (23, 18,-21,-20,-12)

BIELAWIANKA: Wajdowicz, Strubbe, Prokopowicz, Kurpiel (K), Jurczyński, Jerzyk, Wierzbicki (libero) oraz Sdebel, Botwina, Leński, Surtel. Trenerzy: Ratajczak, Zemanek.

OLAVIA: Paciukanis, Nakonieczny, Reczuch (K), Engel, Glinka, Borkowski, Patykiewicz (libero) oraz Jarecki, Pasierbowicz. Trener: Arkadiusz Stadnik.