Express-Miejski.pl

Gmina Kamieniec Ząbkowicki: Pracownicy chcą remontu drogi, wójt niekoniecznie

- Macie szczęście, że dziś jest mróz i tą drogą da się jeszcze w miarę "komfortowo" jechać, najgorzej jest po roztopach i latem, bez względu na to czy jest sucho czy po opadach deszczu - mówił nam Jan Magnowski. fot.: Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Pracownicy PKP Cargo w Kamieńcu Ząbkowickim domagają się od gminy remontu drogi, którą dojeżdżają do pracy. Wójt nie uznaje jednak naprawy jezdni za niezbędną.

Zakład Taboru PKP Cargo SA w Kamieńcu Ząbkowickim zatrudnia ponad trzysta osób. Jest to największy pracodawca w gminie i jeden z większych w powiecie. Pracownicy od kilku lat proszą wójta Marcina Czerńca o remont trasy prowadzącej od wsi Starczów w kierunku zakładu. Zaoferowali nawet pomoc i zasugerowali, że dadzą materiały na utwardzenie kilkusetmetrowego przejazdu i uzupełnienie ubytków. Szef kamienieckiego magistratu z propozycji jednak nie skorzystał.

Od dłuższego czasu jezdnia wymaga gruntownego remontu. Do tej pory wiele osób uszkodziło już na niej swoje pojazdy. Problem zna też Dominik Krekora – przewodnicący rady gminy i jednocześnie naczelnik sekcji Eksploatacji Taboru Trakcyjnego w PKP Cargo. Nie zależy mu jednak na remoncie trasy. Dlaczego? Konkretnego powodu nie podał.

- W grudniu 2013 roku przewodniczący rady gminy przyniósł mi biuletyn gminy Kamieniec Ząbkowicki, gdzie oczywiście znajdowały się gminne sukcesy z ostatnich miesięcy. Wszystko bardzo ładnie przygotowane. Po obejrzeniu mówię, że mam nadzieję, że w następnym wydaniu będą już zdjęcia i opis wyremontowanej trasy, o którą tyle walczymy. Zapomnij – odparł wówczas pan Krekora – mówi Jan Magnowski, naczelnik sekcji.

- Wójt wielokrotnie obiecywał, że droga będzie zrobiona, nigdy jednak nie określił daty realizacji inwestycji. Przewodniczący rady gminy wcześniej także nas zapewniał, że do końca 2012 roku remont zostanie wykonany. Jak widać, nic z tych rzeczy – dodaje. - Pracownikom zwracającym uwagę na niedogodne warunki dojazdu do pracy pan Krekora proponuje chodzenie pieszo – kontynuuje Magnowski.

W sierpniu 2012 roku gmina ogłosiła przetarg na remont jezdni. Miesiąc później unieważniono go. W uzasadnieniu napisano: oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Pracownicy widząc całą sytuację zaczęli na własny koszt łatać dziury i poprawiać stan nawierzchni, wykorzystując odpady kruszywa. Wszystko skończyło się interwencją policji, gdyż uznano, że zakład nielegalnie utrzymuje nie swoją drogę. - Sprawa zakończyła się na szczęście bez większych konsekwencji, jednak teraz nikt nie będzie ryzykował mandatu za naprawę jezdni, którą tak naprawdę powinna wyremontować gmina – opowiada Jerzy Martuszewski z kamienieckiego zakładu.

- Chcemy tylko ułatwić ludziom dojazd do pracy, bo jazda po obecnej trasie to ogromne ryzyko uszkodzenia samochodu. Pracuje tutaj ponad 300 osób i drogą dziennie przejeżdża mnóstwo aut. Co więcej, po dziurawej drodze jeżdżą również klienci, przedstawiciele firm z całej Polski oraz zagranicy, m.in. z Rosji. Nie możemy dłużej czekać i udawać, że nic się nie dzieje – przyznaje Magnowski.

Co na to wójt?

Wójt twierdzi, że droga w przeszłości była naprawiana i planowano jej remont, ale najniższa cena zaoferowana w przetargu była zbyt wygórowana dla gminy i przedsięwzięcia nie udało się zrealizować. Ponadto dodał, że jeśli firma chce mieć dogodny dojazd to niech zadba o to sama. Gdzie zatem obowiązki gminy?

- Wielu ludzi tu pracujących jest spoza gminy Kamieniec Ząbkowicki, ale pracujemy w tej gminie, dla tej gminy. Podatki odprowadzane z naszego zakładu są dla tej gminy, a nie dla innych – przyznaje Andrzej Szymczak, kolejny członek załogi. Pomoc pracownikom obiecał starosta ząbkowicki Roman Fester, a ci nie wykluczają ostrzejszych form protestów.

Express-Miejski.pl

85

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina Kamieniec Ząbkowicki: Pracownicy chcą remontu drogi, wójt niekoniecznie

  2014-02-03 10:15:50

  Express-Miejski.pl

  Pracownicy PKP Cargo w Kamieńcu Ząbkowickim domagają się od gminy remontu drogi, którą dojeżdżają do pracy. Wójt nie uznaje jednak naprawy jezdni za niezbędną.

 • 2014-02-03 10:58:03

  gość: ~bobe

  Bo Po Co ? Zawsze frontem do ludzi. Tyle, że ten wójt front ma tam, gdzie my du pę...

 • 2014-02-03 11:16:09

  gość: ~ja

  Narcyzm uznaje się za zaburzenie osobowości.
  Szerzej mówiąc jest to stan psychiczny polegający na skierowaniu libido do wewnątrz. Wówczas ego staje się obiektem seksualnym i osoba taka uważa, że własne potrzeby może zaspokajać przy użyciu przedmiotów...

 • 2014-02-03 13:39:32

  gość: ~kamieniec

  tego wójta trzeba koniecznie wymienic !!

 • 2014-02-03 13:50:43

  gość: ~gość

  przejedzcie się ulicą Skorolecką i tam skręćcie na polną drogę, tam gdzie jest stary cmentarz niemieckich zakonnic to zobaczycie jaka tam jest droga asfaltowa ,to tam była bardziej potrzebna jak do CARGO?

 • 2014-02-03 15:13:24

  gość: ~atut

  ta droge to wylali jak wylewali asfalt na szpitalnej... wiec pomysl glupku zanim cos napiszesz

 • 2014-02-03 16:17:21

  gość: ~koks

  Czerniec widzisz jaki jesteś obludny na dobie prowadzisz cenzurę jest na Ciebie już pismo u wojewody z dowodami na Twoje bezczelne traktowanie ludzi i samowolke w gminie nie doczekasz wyborów

 • 2014-02-03 16:20:14

  gość: ~Mieszkaniec

  Może tak jakiś pozew zbiorowy ludzi którym uszkodziło się auto na tej drodze. Nie wiem czy takie coś by przeszło napewno ale może warto o takim czymś pomyśleć

 • 2014-02-04 11:14:09

  gość: ~wtf

  A czy narcyzm objawia się umieszczeniem w jednym z publicznych obiektów dzwonu ze swoim imieniem i nazwiskiem za publiczne pieniądze?! To jak? Na drogę nie ma kasy a na dzwony władzy są?

 • 2014-02-03 16:39:29

  gość: ~kasia

  Nie wiem czy ta interwencja cos da

 • 2014-02-03 16:52:17

  gość: ~gad

  Ważne że się coś ruszyło a jest wiele innych spraw które można naswietlic na dobie.juz dyktator wprowadził cenzurę boi się to jest typowy mamisynuś

 • 2014-02-03 21:57:18

  gość: ~przegladator

  przegladam nasze gazety i strony internetowe lokalne i musze przyznac ze jesli juz ktos mial podjac ten temat czy inne niezbyt pozytywne dla wojta to tylko EM. innych jakos dziwnie pan i wladca cenzuruje...

 • 2014-02-03 22:09:28

  gość: ~rambo

  Nie ładnie panie Wójcie boi się pan prawdy usłyszeć o sobie i pańskim klakierze świetnym naczelniku Krekorze . Ale my nie popuścimy niech się wszyscy dowiedzą o waszych przekrętach .Nie pomoże blokowanie doby. Prawda musi was mocno boleć.Ale się nie martwcie prace na zamku macie załatwioną kustoszy potrzeba.

 • 2014-02-04 00:11:42

  gość: ~obiektywny

  zanim negatywnie ocenicie wójta, zwróćcie najpierw uwagę na to ile dla całej gminy zrobił. Gmina nie kończy się na samym kamieńcu, a zapewne też doskonale o tym wiecie, że fundusze są ograniczone.
  Oczywiście, remont jest absolutnie potrzebny, ale widocznie obecnie są ważniejsze inwestycje.
  Kiedyś dojeżdżałem 6 lat do Ząbkowic do pracy i tam to dopiero na ulicy Kamienieckiej były dziury, ale powiat niestety przez długi okres czasu również nie remontował drogi.

  Wg mnie obecny wójt bardzo dużo zrobił dla całej gminy i mam nadzieję, że prędzej czy później, również tę drogę wyremontuje, ale jeszcze się taki nie urodził by wszystkim dogodził.

 • 2014-02-04 10:08:37

  gość: ~Asfalt

  Ale ta harpia już dała do zrozumienia, że tego nie zrobi. Mam nadzieję że już niebawem go nie będzie!!!!!

 • 2014-02-04 12:31:56

  gość: ~nikt ważny

  a droga pod parkiem ważniejsza była??
  No tak połączenie Kamieńca Ząb. i Byczenia drogą asfaltową było ogromnie potrzebne.
  A wójt prowadzi inwestycje tam gdzie mu wygodnie i gdzie ma potrzebę.

 • 2014-02-04 14:09:10

  gość: ~kamieniec

  w byczeniu też będą głosować!

 • 2014-02-04 14:22:19

  gość: ~denar cenar

  Słynny sołtys obecny ZŁOTÓWA HEHE

 • 2014-02-04 14:50:10

  gość: ~KAAA

  Co Ci sie w sołtysie Byczenia nie podoba? ZE stara się,że chce dla ludzi dobrze?
  ŻAŁOSNE

 • 2014-02-04 21:34:49

  gość: ~papaja

  Chyba dla siebie

 • 2014-02-04 14:35:28

  gość: ~aw

  (this post was banned by administrator)

 • 2014-02-04 14:10:16

  gość: ~daj sobie spokój

  To ja się pytam jak ta droga do pkp jest mało ważna to czy budowa kładki pomiędzy w dwoma mostami na budzowce jest aż tak potrzebna dzisiaj mając określony budżet każdy coś może zrobić nie przekraczając go i powiedzieć jestem na zero ale patrząc na expose z 2006 roku Wójta Czernieca widać że dwie kadencje to mało bo nie wykonał nawet 20% tych obietnic zero konkretnych inwestycji planów i pomocy mieszkańcom tylko urabianie ludzi starszych poprzez różnego rodzaju atrakcje dla tych osób ale jak to mówią Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy!

 • 2014-02-04 21:03:46

  gość: ~stały

  Po starym wójcie został projekt łącznika szkoły podstawowej 2 z salą sportową ido dzisiaj nic . Miało być remontowane przedszkole 2 w środku i też nic .Chodnik od szkoły w stronę ul. wiejskiej zakole koło szkoły i też nic . Nawet remont pod wiaduktami połowiczny ale tu się mówi że to powiat lecz my wiemy że gospodarzem gminy jest wójt .

 • 2014-02-04 14:19:19

  gość: ~Arek A

  Fundusze trzeba pozyskiwać a jak widać to marnie Panu idzie bo jak pracę się o 9 zaczyna potem lunch u mamy i tak do 16 a kaska wpada czyli jestem sterem żeglarzem i okrętem ale do pierwszego sztormu bo charakteru brak

 • 2014-02-25 22:29:16

  gość: ~rambo

  Coś dało bo jest nowa nazwa tej drogi ( Mściwoja krekorówki ) ludzie mu tego nie wybaczą.

 • 2014-02-27 12:26:10

  gość: ~Oby

  Oby. Co to za przewodniczący, radny, który nie dba o swój teren? Nie dość, że nie dba o drogę do własnego zakładu pracy to jeszcze nie dba o swoich strażaków.
  OSP Kamieniec II zrobione w konia. Miał być nowszy samochód dla nich a tymczasem będzie drugi nowy dla Kamieniec I.

 • 2014-02-04 11:12:13

  gość: ~Luter

  Miałem sen!
  Śniłem o tym, że Marcin Bartłomiej został posłem! My mieszkańcy błagamy - odpuść sobie wójtowanie i zostań politykiem jak najdalej od Kamieńca!!!!

 • 2014-02-04 11:33:09

  gość: ~Jan Kalwin

  Dobrze prawisz Luter

 • 2014-02-04 14:14:04

  gość: ~UG

  POSŁEM PSL? chyba nie? z Kamieńca chciał miasto zrobić więc chyba nie pasuje do tej partii albo jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasę i interes

 • 2014-02-04 14:36:43

  gość: ~Ja

  o już widzę że anty-kampania się zaczęła hahaha
  bez względu na to co tu napiszecie ludzie zagłosują po swojemu, nie wiem nad czym się tutaj rozczulacie, roztrząsacie o budowach dróg, ale gdyby np. została zrobiona ta dla PKP a nie do Byczenia to komuś to też mogłoby nie odpowiadać i byłoby to samo....
  co do kładki to przypuszczam że ma ona zostać wykonana za kasę z innej puli i to każdy normalnie rozgarnięty człowiek pewnie logicznie rozumie
  zresztą po co pisać..

 • 2014-02-04 14:46:58

  gość: ~Helmut

  Durniu do Byczenia masz 2 drogi osobne asfaltowe do cargo żadnej co do kładki to może jak unijną kasę kładeczka to z budżetu gminy wodociągi i kanalizacja chyba że przerasta

 • 2014-02-04 15:10:14

  gość: ~On

  Durnia to sobie znajdź w rodzinie a nie wyzywaj ludzi publicznie!

 • 2014-02-04 14:48:38

  gość: ~kasia

  Nagonka na wojta widze trwa w najlepsze. Ale nie oszukujmy sie. Ludziom nigdy nie dogodzi. Jest robione cos,to zle. Nie ma nic-jeszcze gorzej. Moim zdaniem wojt robi to,co jest wazniejsze. A droga pod parkiem chyba sluzy temu,zeby owiedzajacy palac mogli spokojnie chodzic, nie po blocie. Trzeba bylo isc pogadac z wojtem najpierw,a pozniej wolac telewizje i robic z siebie ofiary losu. Tyle ode mnie.

 • 2014-02-04 15:01:19

  gość: ~interwencyjny

  wszystkie boczne drogi w kamieńcu 1 i Byczeniu wyasfaltował nawet polne a w innych wsiach to do swoich posesji chodzi się po błocie.A sołtys Byczenia za to kazał interwencyjnym nie zapominać o Marcinku podczas poprzednich wyborów,

 • 2014-02-04 15:08:12

  gość: ~ff

  No właśnie chodzili od 5 lat a zamek jest o tej drogi daleko podaj argumenty bo widać że ci ich brakuje nic tutaj kupy się nie trzyma i nie martw się niedługo coś nowego się pojawi lizusie

 • 2014-02-04 15:13:48

  gość: ~DC

  Kamieniec posiada zespół pałacowo parkowy więc chodzi po parku w okół parku też można.
  a tak swoją drogą mam nadzieje że Ci którzy korzystają z tej drogi tak jak ja są zadowoleni.
  Mam tez nadzieje że ten dojazd do PKP też w końcu zostanie zrobiony

 • 2014-02-04 15:11:52

  gość: ~kilof

  Boli prawda nieudaczniku powiedz soltysowi ze gałezie wycinaja może sie zalapie i chwala ze go ksiadz od pieniędzy kosciola odstawil

 • 2014-02-04 15:49:42

  gość: ~gość

  a ta droga ze skoroleckiej koło poniemieckiego cmentarza zakonnic biegnąca w polach aż do kamieńca 2 to dla kogo wyasfaltowana ?

 • 2014-02-04 18:01:03

  gość: ~miodek

  Proponuje redaktorowi sprawdzić odmianę nazwiska Czerniec...

 • 2014-02-04 18:01:46

  gość: ~polonistka

  http://www.zachod.pl/radio-zachod/poradnik-jezykowy/pytanie-od-uzytkownika-krachhh-2/

  Autorem odpowiedzi jest: Marian Bugajski (ur. 24 września 1949 w Boguszowie[1]) – profesor dr hab., językoznawca, teoretyk komunikowania, medioznawca; kierownik Zakładu Komunikacji Językowej na Uniwersytecie Zielonogórskim, członek Komisji Kultury Języka, przewodniczący Okręgowego Komitetu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Zielonej Górze. Studia polonistyczne (1967-1972), doktorat (1979) i habilitacja (1988) na Uniwersytecie Wrocławskim. Tytuł profesora nauk humanistycznych w 2005 r. W latach 1979-1982 wykładowca języka i kultury polskiej w burgaskim Instytucie Turystyki Międzynarodowej (Bułgaria). W latach 1988-1990 wykładowca języka i kultury polskiej na Uniwersytecie im. M. Łomonosowa w Moskwie. Popularyzator wiedzy o języku i kultury języka; twórca pierwszego polskiego internetowego poradnika językowego, który prowadzi na stronach zielonogórskiego radia „Zachód” od 6 lutego 2003 r.

  Ja wiem ze nasz wójt ma ciężkie nazwisko, sam zresztą jest ciężki, ale nazwisko w tym przypadku jest odmienione prawidłowo.

 • 2014-02-04 18:02:47

  gość: ~wark

  w jaki sposób by tego nazwiska nie odmieniał to i tak powinno posiadać dopisek nieudacznik

 • 2014-02-04 18:04:31

  gość: ~koleś

  droga koło cmentarza kończy się wielkim błockiem,to raz dwa to droga do byczenia służy przewodniczącemu rady do spacerów po jajka a po trzecie to TV była bo marcinek nie chce gadać bo się obraził że mu Caro nie dało kamienia na parking. A po za tym to ile razy można reperować auta . Piechotą to niech se chodzi naczelnik K a taki spacer z Ząbkowic to średnia przyjemność

 • 2014-02-04 18:11:55

  gość: ~koleś

  droga koło cmentarza kończy się wielkim błockiem,to raz dwa to droga do byczenia służy przewodniczącemu rady do spacerów po jajka a po trzecie to TV była bo marcinek nie chce gadać bo się obraził że mu Cargo nie dało kamienia na parking. A po za tym to ile razy można reperować auta . Piechotą to niech se chodzi naczelnik K a taki spacer z Ząbkowic to średnia przyjemność

 • 2014-02-04 18:12:58

  gość: ~koleś

  droga koło cmentarza kończy się wielkim błockiem,to raz dwa to droga do byczenia służy przewodniczącemu rady do spacerów po jajka a po trzecie to TV była bo marcinek nie chce gadać bo się obraził że mu Cargo nie dało kamienia na parking. A po za tym to ile razy można reperować auta . Piechotą to niech se chodzi naczelnik K a taki spacer z Ząbkowic to średnia przyjemność

 • 2014-02-04 19:26:18

  gość: ~zorro

  ten skrót z byczenia do kamieńca to fajna sprawa dla tych na dwóch gazach . a dojazd do pkp to prywatna wojenka krekora kontra pracownicy

 • 2014-02-04 20:09:49

  gość: ~Keeew

  Nieudaczniku? A Ty co w zyciu osiągnełeś/aś? Wójtem nie zostaniesz i to boli ?
  Albo idz,zgłoś się zobaczymy co potrafisz haha

 • 2014-02-04 20:32:01

  gość: ~aaa

  A ty co? Poza propaganda i nabieraniem ludzi teraz tutaj się pojawiłeś wójcie drogi słaby jesteś i grunt ci się pali pod nogami a to jeszcze nie koniec weź nerwosol

 • 2014-02-05 09:25:34

  gość: ~atr

  byłbym od ciebie o 100 procent lepszy ale uważam że ta gmina zasłużyła na jeszcze leszego

 • 2014-02-05 12:01:45

  gość: ~hahah

  Idź paczki nosić! Za siedzenie tobie nie płacą! Jesteś przystawką która zostanie zjedzona jak wszystkie inne.

 • 2014-02-05 19:15:05

  gość: ~zorro

  do kee jeśli miałeś mnie na myśli to możesz się zdziwić bucu , powiedz gdzie i kiedy to dam ci słoik wazeliny. a za pomysł o wyborach dzięki mam teraz dużo czasu to mogę pobawić się w wójtowanie chyba czas żebym i ja się nachapał

 • 2014-02-05 12:03:18

  gość: ~pytanie

  Dawać nazwiska kandydatów na kandydatów - kto będzie startował?

 • 2014-02-05 14:19:28

  gość: ~gRE

  Pan Krekora nie przyzna się do tego że kamień na remont drogi u.Parkowej pochodzi z terenu kolei. Tłuczeń ten powinien być utylizowany ponieważ jest zanieczyszczony. Daje to do myślenia jak został przeprowadzony przetarg na tą drogę. A może na tym ktoś dobrze zarobi

 • 2014-02-05 14:21:51

  gość: ~MAN

  Co z tego że wywodzi się z tego zakładu jak tylko myśli jak tu wykiwać kolegów . Z tymi słoikami to też prawda zabierał ludziom i miby sprzedawał w urzędzie . Nikt go z tego nie rozliczał . Po aferze winę zgonił na pracownice żeby tylko się wybielić. A uciekanie na sesje to w jego modzie nawet wykorzystuje do podwozu służbowe auto.TO JEST DOBRY CWANIAK. TO JEST MASAKRA TA OSOBA POWINNA ZAJĄĆSIĘ PROKURATURA

 • 2014-02-05 19:34:56

  gość: ~kolejarz

  Ludzie nie oto nam chodziło aby wylewać pomyje na wójta i naczelnika . My pracownicy próbujemy coś zrobić aby problem dojazdu przestał istnieć.Wielu pracowników dojeżdża po 50 i więcej km. w jedna stronę tak więc urwany wachacz czy też urwane koło to nie drobiazg. Nie zarabiamy tyle aby co miesiąc wywalać kilka tyś. na reperacje auta . Niestety dla 90% pracowników to jedyny środek komunikacyjny aby dostać się do pracy.Nie żądamy aby to była autostrada ale utwardzona na tyle że po pierwszym deszczu wyjdą dziury . Tak więc trzeba odrobiny dobrej woli ze strony włodarzy . Panie wójcie złego ma pan doradcę, co prywatne animozje próbuje załatwić publicznie. Naprawdę na złego konia pan postawił, przy najbliższej okazji się pan przekona

 • 2014-02-05 21:14:55

  gość: ~rambo

  Święta prawda doradce ma pan fatalnego dobry przekręt jeszcze chwila a przekonają się wszyscy .Jego przekręty w zakładzie kryte przez dyrekcje też ujrzą światło. Mściwość to jego pasja .

 • 2014-02-06 02:44:23

  gość: ~Gość

  Co wy piszecie przecież Czerniec i Krekora stawiają na rozwój kolei i Turystyki polecam link?

  http://www.wolnadroga.pl/index.php?s=7&n=317681

 • 2014-02-06 08:57:49

  gość: ~barks

  Złotousty władca i Pan Kamieńca Ząb o poglądach komunistycznych, który zaplanował rozwój gminy aż do swojej emerytury robiąc przekręty, za co sobie hojnie wynagradza znienawidzony przez mieszkańców gminy w gminie mają być tylko żwirownie, kamieniołomy, pałac i żule, co by na niego głosowali , zwalcza rozwój Turystyki a wypisuje takie bzdury

 • 2014-02-06 08:59:51

  gość: ~awa

  Tak jesteś gnidom zapomniałeś (aś) dodać że Ukrainy żerujesz na kamienieckiej gminie polecam raport kontroli NIK trzeba skończyć studia prawnicze żeby tak infantylnie się tłumaczyć z korupcji panującej w UG-K-c http://www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/kontrole,11955.html

 • 2014-02-06 08:09:23

  gość: ~aaa

  święta prawda proszę prześledzić jak piął się do władzy przy pomocy wielu ludzi a jak się wydrapał to miał wszystkich gdzieś , raz został potraktowany w należny mu sposób jak został zaproponowany na zastępce wójta , wtedy rada gminy propozycje na to stanowisko odrzuciła, ale to była rada która potrafiła zachować się w odpowiedzialny sposób i kiedy trzeba było powiedzieć tak to mówiła tak a kiedy nie to mówiła nie,a dzisiejsza jest bo jest .Czekam cierpliwie kiedy ten pan idąc swoim torem zachowania postąpi tak z wójtem

 • 2014-02-06 09:39:32

  gość: ~jaki

  Wspomnicie moje słowa i te rpzepychanki słowne nic nie dadzą,bo w następnych wyborach i tak go ludzie wybiora.

 • 2014-02-06 20:33:47

  gość: ~jak

  jak bede wszyscy gadac tak jak ty to napewno

 • 2014-02-06 16:01:57

  gość: ~wiesław

  zobaczcie ludzie jak wygląda droga wodociągowa w kamieńcu tam też ludzie do pracy dojeżdżają ale wszyscy to w upie mają a to nasze PKP to tylko bombę podłożyć bo ten nasz dworzec i reszta też się rozpada ;/

 • 2014-02-07 08:42:55

  gość: ~ctl

  Bo Krekora zarządza tak ja w gminie

 • 2014-02-07 08:43:29

  gość: ~ctl

  Bo Krekora zarządza tak ja w gminie

 • 2014-02-06 16:07:48

  gość: ~beza

  wyszła wasza pycha i egoizm próba załatwiania własnej polityki kosztem innych.
  Żałośni jesteście.
  Pięknie opisał sprawę Pan Kotowicz, okazuję się że macie 3 drogi dojazdu:
  1. owa sporna od Starczowa używana właściwie tylko przez was i rolników (tym drugim raczej dziury średnio przeszkadzają)
  2. druga ul. Węglową asfaltowa trochę zużyta ale to wasi chlebodawcy ją zniszczyli czyli wożący kruszywo na załadunek, ale jest asfalt i można jechać, no ale wygodniej tamtędy przez starczów rozumiem? (albo może dogadać się z tymi co kruszywo wożą by uczestniczyli w kosztach naprawy?)
  3. droga przez teren pkp i to wasze władze tam znak zakazu postawiły i można tamtędy śmiało dojechać ale widocznie nie możecie się sami między sobą dogadać, albo sami nie chcecie używać swego wmyśl po co ma się nasze niszczyć.

  Można też auto na parkingu zostawić i przejść 10 minut drogi do pracy no nie przesadzajcie że nie chce się wam tyłków ruszyć na krótki spacer po kilkanaście godzin siedzicie za sterami lokomotywy to spacerek dobrze by zrobił.

 • 2014-02-06 17:56:39

  gość: ~kolejarz

  droga zniszczona przez tir z kruszywem nie jest kolejowa tylko gminna a kolejowa a właściwie nieruchomości to ten odcinek od PKP Energetyki w strone Starczowa ,ten kawałek był kiedyś asfaltowy ale przez te 20 kilka lat traktory i aura zrobiły swoje .Ciekaw jestem czy ty zostawisz samochód na cała noc na pastwę złotej młodzieży . nawet sokiści swoje auta trzymają pod nosem. wierz mi po kilku godz. za sterami to nie tylko brak sił na spacer ale nawet jeść się nie chce ,a trzeba do jechać do domu . a skąd wiesz że to tylko 10 min. chyba nie jesteś maszynistą bo byś tak bredził / ła

 • 2014-02-06 20:35:39

  gość: ~bbbb

  Wójcie Marcinie, Wójcie Marcinie.
  Poleciałeś se po chłopach!
  Nie myśl sobie mój kochany,
  Że zostaniesz znów wybrany!

  Już wyborca Ci nie wierzy,
  Coraz mniej masz swych żołnierzy,
  Wszyscy mówią „Mocium Panie” utraciłeś zaufanie.

  Miałeś w rękach park z pałacem,
  Toś nie wiedział, co i za czem,
  Mimo jego wielu zalet przeznaczyłeś go na szalet.

  Ktoś pokazał Ci kochany jak powinien być utrzymany
  I popędził Cię za bramę, boś chciał robić se reklamę,

  Ja Ci szepnę jedno słówko, reklamuj się nie cudzym dworkiem
  Lecz swą gminną agronomówką.
  Nie chcesz widzieć, gdzie przecieka, gdzie dach leci,
  A Ty parterówki budujesz dla pięciorga dzieci,

  Tu przytaczam mądrą gwarę – „gówno chłopu nie zegarek”
  Jeszcze wspomnę na dodatek, gdzie z Geesu masz podatek?!

  Zapomniałeś no, a jużci [zablokowane]
  Przeniedbujesz gminne sprawy boś zaparty, a nie klawy!
  Swą butnością płodzisz gafy, byki! - Morał taki
  Gdzie wyniki???

  Schetynówkę diabli wzięli,
  chłopski fundusz ten z Brukseli
  inne gminy wywalczyły
  Tyś w tej walce nie miał siły.

  Przepieprzyłeś te fundusze co nęciły chłopskie dusze.
  Że się może ciut polepszy
  Lecz nic z tego, bo Wójt spieprzył!

  By ukręcić łeb tej sprawy lunch u mamy był wspaniały.
  No i przyszedł czas popracować toyota do startu gotowa!

  Nie należy się Kochany, abyś był trzeci raz wybierany.
  I znów morał się z ust garnie po co TY jak nie dla mnie???

  Rządzisz gminą w glorii, w bieli,
  A funduszy nie ma z Brukseli.

  Jak dla Ciebie są profity…
  To żeś mądry, miły, bity.
  Zać do rany Cię przykładać
  Tak cudownie umiesz gadać.

  Wygłaszając oratoria, sobie chwałę Innym gloria…
  I tak mącisz ludziom w głowach byle w gminie się uchować!!!

  I tak mija kadencyja – ba nie jedna „lewa prawa” jak w Piotrowym Tańcu
  Gdy zaczyna się następna, to startujesz
  Uczestnicząc w przedwyborczym przekładańcu.

  Ty masz pomysł, co trza zrobić By piękniała nasza gmina
  Rada pensje Ci podniesie, to się może i przetrzyma…

  I znów morał z tego taki
  Głosuj na mnie, Ja mam pomysł,
  A w zamyśle mam wiatraki.

  By lać wodę, wiatrem dmuchać
  Niech wyborca sobie słucha!

  Jaka korzyść z tego będzie,
  Trza coś gadać, aby zostać na urzędzie…

  Wyliczając Ci potknięcia, czas przypomnieć również Twoje osiągnięcia.
  Telefony, wodociągi, drogi, szkoły – Budowane, zamykane, sprzedawane, aby dalej…

  Zakładu pracy tutaj nie ma – a Ty z CISu robisz jelenia!!!
  O to twoje dokonania…

  Ty Świetlice, Ty strażnice, a gdzie wiejskie przydomowe oczyszczalnie???
  To nie mieści Ci się w głowie
  Więc olewasz to totalnie

  Wójcie długi, Wójcie drogi natyrałeś się tu tyle…
  Daj se spokój, weź se urlop, ten zaległy

  [zablokowane]

  Długo bawić tam nie możesz
  Przechlapane masz to życie
  Ale nikt już w naszej gminie
  Nie chce widzieć jak ona przy Tobie gnije!!!


  PS.

  Czas już nadszedł Ci wygarnąć
  Popełnione przez Cię grzechy
  Jeśli piszę Ci nieprawdę
  Idź i wyżal się do mamy
  Że Cię krzywdzą, nie szanują, że tym ludziom brak sumienia…


  My za wszystko Ci dziękujem.
  Żegnaj Marcinku.
  DO WIDZENIA!!!

 • 2014-02-06 22:10:54

  gość: ~tiaaa

  "Pan Kotowicz" - skoro tak piszesz to albo sam jesteś Kotowiczem i promujesz znów siebie, albo jakimś jego ulubieńcem. Szkoda, że "Pan Kotowicz", jak na dziennikarza przystało, nie porozmawiał z dwiema stronami, tylko z wójtem. Jacy źli Ci pracownicy. Jak oni mogą mieć jakiekolwiek żądania!?!
  Był tam i przejechał się tymi drogami? A Ty byłeś? Nie sądzę...

 • 2014-02-06 23:19:55

  gość: ~Gość

  Kto ma chody u wójta to może wszystko załatwić Sołtyska Śremu ma dwie gospodarki w Śremie i Sosnowej to wójt zrobił drogę, aby Sołtyska mogła wygodnie i bezpiecznie jeździć to przecież władza na układy niema rady korupcja i przekręty to tylko wójta i Krekore interesuje?

 • 2014-02-07 09:19:54

  gość: ~Ja

  brak mi słów do waszych komentarzy, ale wam zle w tej gminie i jaka korupcja szok, no normalnie Panstwo w Panstwie !!!! Ludzie jesteście zabawni hahahaha

 • 2014-02-07 11:22:11

  gość: ~Gorycz

  Jest i będzie bardzo źle jak to coś będzie nadal wójtem. A skoro go bronisz, to masz z tego korzyść, bo nikt normalny nie popiera jego działań!!!

 • 2014-02-07 14:13:00

  gość: ~ja

  czyli osoby które głosowały na niego nie są normalne?? korzyścią jest to że gmina zaczyna wyglądać normalnie, że coś się dzieje, ktoś coś robi taki jest fakt! a części osób które nie mogą tego przeżyć to przeszkadza!
  a korzyści to może mieli za tamtej władzy

 • 2014-02-07 11:49:06

  gość: ~pytam

  Chciałbym, aby ktoś odpowiedział mi na pytanie (taki mały sondaż).
  Dlaczego wg Ciebie wójt, z wykształcenia prawnik, który z racji wykształcenia mógłby zarabiać dwa razy więcej niż zarabia postanowił zostać wójtem?

  Pytam, bo śmieszą człowieka komentarze, że facetowi chodzi tylko o pieniądze i o zarobienie na lewo skoro mógłby robić dużo większe pieniądze jako prawnik. Proszę tylko o odpowiedzi na poziomie.

 • 2014-02-07 12:40:41

  gość: ~Gorycz

  Zadaj lepiej pytanie, jaki kierunek prawa skończył?!Prawnikiem on na pewno nie jest. Jakby był prawnikiem, to by nie przegrywał w sądzie i nie łamał prawa. Tak więc nic by nie zarobił:-)Jak widzisz do niczego się nie nadaje:-)

 • 2014-02-07 14:18:38

  gość: ~Gorycz

  Co, zatkalo ruskie kakao?!

 • 2014-02-07 17:57:55

  gość: ~Przypadkowy przechodzień

  Działalność w Gminie rozpoczął zaraz po studiach - chyba prawo administracyjne i rozpoczęty praca doktorska. Nie ma więc wymaganej dla zawodu prawnika aplikacji.
  A i predyspozycji do pracy w zawodzie prawniczym też chyba nie posiada.

 • 2014-02-07 19:16:11

  gość: ~kolejarz

  Coś wam powiem to zamieszanie z tą drogą to prywatna wojna między krekorą a pracownikami . już zaczął zsyłać ( na delegacje) maszynistów na śląsk - tych co mieli odwagę poprzeć petycje w sprawie drogi . a wójt jakby miał nabiał i oczy to może kapną by się że jest kręcony przez krekore .wójcie, wójcie wy się krekory bójcie . przecież klub mocherowego bereta się wykrusza

 • 2014-02-08 14:18:54

  gość: ~haj

  Krekora sobie może to on jest na wylocie braknie mu do emerytury

 • 2014-02-10 08:34:10

  gość: ~www

  chciałbym się odnieść do tych komentarzy które stawiają wójta jako jedynego niezastąpionego nieomylnego i super gospodarza.oto kilka faktów gazeta prawna z 30 czerwca 2009 tego roku tytuł artykułu jak zwykle na szarym końcu.dodano ranking pozyskiwania środków unii europejskiej gmina kamieniec ząbkowicki uplasowała się na 167 miejscu z kwotą 133 złoty 11 groszy na jednego mieszkańca na 169 gmin.Gdzie między innymi inne gminy w naszym powiecie zajęły miejsca ciepłowody osiemnaste miejsce bardo trzydzieste pierwsze miejsce stoszowice 50e drugie miejsce ostatnie podane dane na 1477 gmin wiejskich gmina kamieniec ząbkowicki uplasowała się na 1472 miejscu czyli piąta od końca z kwotą na jednego mieszkańca 154.06zl a wy uważacie że zrobił dużo-oceńcie sami.teraz chciałbym wrócić do remontu parkingu przy błoniach parking wyremontowany a do ośrodka zdrowia droga pozostała dziurawa czy w ten sposób chciano kogoś upokorzyć to jest tak samo jak drogą do pkp na terenie gminy wyremontował wiele dróg które na dzień dzisiejszy mógłby być zbędne i dublują połączenia.a ta droga do pkp jest jedyną, i w tym wypadku widać ile jest arogancji i postawienia na swoim, a głosy do nas docierają że pan przewodniczący uzależnia wyremontowanie tej drogi odejściem pewnych osób z tego zakładu pracy. idąc takim myśleniem wójta to na miejscu kolejarzy jakby pan wójt kiedykolwiek chciał jechać pociągiem kto posadził bym go w przedziale bez okna niech sobie sam oprawi. opierając się na tych faktach które żeśmy przedstawili oceńcie państwo sami ile jest samochwały wójta i jego popleczników.

 • 2014-02-10 08:35:32

  gość: ~baber

  Ja nie jestem wrogiem wójta Czerńca ale nie pochwalam jego trybu postępowania oraz zarządzania gminą Kamieniec Ząbkowicki

 • 2014-02-11 14:45:23

  gość: ~wybory

  PAMIĘTAJ! Idź na wybory! ALE nie trać głosu na Czerńca mArcina i jego nic nie wartą ekipę klakierów.

 • 2014-02-15 15:30:19

  gość: ~kis

  cały czas przed oczami mam biuletyn wójta i czytam na pierwszej stronie podsumowanie tego co udało się zrobić i zadaje sobie pytanie dlaczego w tym biuletynie nie ma żadnej informacji CO NIE ZOSTAŁO ZROBIONE A POWINNO BYĆ ? posłużę się informacją i przedstawię państwu jeden temat, który według mnie i ludzi z którymi rozmawiam powinien być zrealizowany. Dyrektywa Unii Europejskiej zakłada że do końca 2015 roku Polska powinna być skanalizowana w 85% co powinno poprawić jakoś życia, czystość i ochronę środowiska na terenie kraju. Po zapoznaniu się z informacją rzecznika prasowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, że w 2013 roku można było składać wnioski do ostatniego konkursu z PROGRAMU INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO, do podziału było 200 milionów złotych. Konkurs zakończył się 31 grudnia 2013 roku i trudno po między wieloma gminami, które złożyły wnioski szukać Gminy Kamieniec Ząbkowicki. Dzięki tym środkom w naszym regionie zostały już wybudowane oczyszczalnie ścieków oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne o łącznej długości 300 kilometrów i wartości 800 milionów złotych, a Kamieniec zawsze na szarym końcu. To jest tylko jeden temat , a jest jeszcze ich wiele, w dobie pozyskiwania funduszy europejskich przez bierność w zarządzaniu zostaliśmy cofnięci do czasów w których żeby cokolwiek zrobić trzeba pozyskiwać własne środki, a możliwość i czas pozyskiwania środków przeszedł koło nosa

 • 2014-02-15 15:30:34

  gość: ~kis

  cały czas przed oczami mam biuletyn wójta i czytam na pierwszej stronie podsumowanie tego co udało się zrobić i zadaje sobie pytanie dlaczego w tym biuletynie nie ma żadnej informacji CO NIE ZOSTAŁO ZROBIONE A POWINNO BYĆ ? posłużę się informacją i przedstawię państwu jeden temat, który według mnie i ludzi z którymi rozmawiam powinien być zrealizowany. Dyrektywa Unii Europejskiej zakłada że do końca 2015 roku Polska powinna być skanalizowana w 85% co powinno poprawić jakoś życia, czystość i ochronę środowiska na terenie kraju. Po zapoznaniu się z informacją rzecznika prasowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, że w 2013 roku można było składać wnioski do ostatniego konkursu z PROGRAMU INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO, do podziału było 200 milionów złotych. Konkurs zakończył się 31 grudnia 2013 roku i trudno po między wieloma gminami, które złożyły wnioski szukać Gminy Kamieniec Ząbkowicki. Dzięki tym środkom w naszym regionie zostały już wybudowane oczyszczalnie ścieków oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne o łącznej długości 300 kilometrów i wartości 800 milionów złotych, a Kamieniec zawsze na szarym końcu. To jest tylko jeden temat , a jest jeszcze ich wiele, w dobie pozyskiwania funduszy europejskich przez bierność w zarządzaniu zostaliśmy cofnięci do czasów w których żeby cokolwiek zrobić trzeba pozyskiwać własne środki, a możliwość i czas pozyskiwania środków przeszedł koło nosa

 • 2014-02-25 22:20:01

  gość: ~abc

  Jestem akurat mieszkańcem TAK zwanego górnego Kamieńca prawie od pół wieku gdzie widać bardzo dobrze jak działa nasza gmina. Brak chodnika od szkoły w stronę Starczowa, dziury na ulicy Zielonej , nieskończony remont pod wiaduktami oraz brak oświetlenia,brak oznakowania przejścia dla dzieci dochodzących do szkoły oraz prawidłowego oznakowania na skrzyżowaniu drogi węglowej z szkolną. Zarośnięte i niedrożne rowy nawet przy nowym chodniku na ul.Szkolnej. Niedrożne odpływy kanalizacji. Wszędzie widać jak działa nasza GMINA nie widać żebyśmy się pieli do góry lecz staczamy się w dół.

 • 2014-02-27 13:38:55

  gość: ~gospodarz

  Czy gmina jest zarządzana czy raczej administrowana za niemałe pieniądze?

 • 2014-02-28 13:25:23

  gość: ~czar

  ostatnio dodany post

  Ani tak, ani tak.
  Gmina Kamieniec Ząbkowicki: jest w jednoosobowym posiadaniu. Coś jak na Ukrainie tylko na mniejszą skalę. Barwy przecie mamy prawie takie same.

REKLAMA