ZLF: Nauczyciele lepsi w meczu na szczycie

Remis na szcycie w meczu drugiej ligi okazał się najkorzystniejszy dla piłkarzy Składu C fot.: OSiR Ząbkowice Śląskie

Świadkami dwóch pojedynków na szczycie byli kibice, którzy w miniony weekend udali się na halę Słoneczną, by obejrzeć kolejne spotkania Ząbkowickiej Ligi Futsalu.

W pierwszej lidze najbardziej wyczekiwanym spotkaniem był mecz dotychczasowego lidera z wiceliderem i obrońcą tytułu. Nauczyciele, choć bez Pawła Zielińskiego i w nieco rezerwowym składzie, zdołali pokonać ziębiczan 3:2 i wysunęli się na prowadzenie w tabeli. Dla zwycięzców wszystkie gole strzelił Łukasz Deneka. Trzecia w klasyfikacji Straż Pożarna zwyciężyła 6:5 Gold Niedźwiednik, choć do przerwy przegrywała 2:3. ZTS dość pewnie rozprawił się z Sotpolem, pokonując rywali 9:4, mimo iż do przerwy to beniaminek był górą. Precelek wygrał 7:2 z Amatorami, a Topory rozgromiły 6:1 Skład B.

Komplet wyników I ligi:
Ziębice – Nauczyciele 2:3 (0:2)
Straż Pożarna – Gold Niedźwiednik 6:5 (2:3)
Sotpol – ZTS 4:9 (3:2)
Amatorzy – Precelek 2:7 (1:0)
Topory – Skład B 6:1 (2:1)

Pojedynek pomiędzy przewodzącymi w stawce Drink Teamem a zespołem Auto-Moto S.G. był hitem drugiej ligi. Do przerwy jednym golem prowadzili piłkarze Auto-Moto S.G., jednak po 40 minutach na tablicy widniał wynik 4:4 i zespoły podzieliły się punktami. Dzięki temu remisowi do czołówki dołączył Skład C, który choć do przerwy przegrywał 2:5, to wygrał swój pojedynek 6:5. Grande Team pokonał 7:5 Tarnovię Tarnów, a Cis Brzeźnica podzielił się punktami z DualMedia Team.

Komplet wyników II ligi:
Drink Team – Auto-Moto S.G. 4:4 (1:2)
Tarnovia Tarnów – Grande Team 5:7 (3:4)
Cis Brzeźnica – Dual Media 4:4 (3:1)
WKS Czerńczyce – Skład C 5:6 (5:2)

Inpol-Papier Bardo i Orzeł Piława Dolna wciąż niepokonani. Ci pierwsi rzutem na taśmę odnieśli zwycięstwo z Montexem, a bramkę w końcówce pojedynku dającą zwycięstwo zdobył Arnold Mika. Piławianie natomiast rozprawili się z Lutomierzem. W innych meczach Kolejarze rozgromili aż 8:1 Bar Miejski, a Fachowcy okazali się lepsi od Mirexa Służejów.