Dwa gole i asysta Zielińskiego w narodowych barwach [VIDEO]

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński fot.: someone. / Express-Miejski.pl

Trzy gole w pięciu występach - tak okazale prezentują się statystyki Piotra Zielińskiego w kadrze narodowej. Dziś wychowanek ząbkowickiego Orła strzelił dwa gole i dorzucił asystę w meczu z San Marino w ramach eliminacji do Mistzostw Świata 2014. Polacy wygrali 5:1 (3:1).

Wychowanek Orła dzień przed meczem pojawił się na konferencji prasowej i jasnym było, że w rywalizacji z najsłabszą drużyną rankingu FIFA pojawi się w wyjściowej jedenastce. Piotrek zagrał 90 minut i już w dziesiątej minucie wykorzystał dobre zagranie Sebastiana Boenischa i w dogodnej sytuacji ze stoickim spokojem umieścił futbolówkę w bramce gospodarzy, dając Polakom prowadzenie. Drugi raz "Zielu" do protokołu wpisał się w drugiej połowie (66. minuta), świetnie egzekwując rzut wolny z ponad dwudziestu metrów. Przy golu numer pięć autorstwa Adriana Mierzejewskiego ząbkowiczanin zaliczył asystę.