Express-Miejski.pl

Silny wiatr wyrządził szkody

Nocna wichura w Ząbkowicach fot.: MC Express-miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Z powodu silnego wiatru w naszym powiecie, strażacy musieli wielokrotnie interweniować.

- Pierwszy raz w dniu dzisiejszym zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia o godzinie 3. Kolejne interwencje zanotowaliśmy w godzinach porannych. Nasze działania polegały głównie na usunięciu powalonych drzew i konarów na drogi w okolicach Ząbkowic Śląskich, Sieroszowa, Ciepłowód oraz między Rudnicą a Jemną – informuje aspirant Tomasz Antoniszyn.

Nocna wichura wyrządziła także szkody na rynku w Ząbkowicach. Uszkodzeniom uległa wystawa ziemi ząbkowickiej. W godzinach porannych w ogródkach piwnych znajdowały się przewrócone parasole, a na chodnikach można było spotkać połamane gałęzie drzew.

- Wszystkie interwencje były efektem silnego wiatru, jaki przeszedł w nocy przez powiat ząbkowicki – dodaje dyżurny operacyjny powiatu.

Ponadto IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie o obfitych opadach deszczu głównie w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim. Prognozowana wysokość opadów wyniesie od 20 mm do nawet 70 mm. Ważność prognozy obowiązuje przez cały czas do środowego poranka.

someone. / Express-miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA