Armwrestling - Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych

Armwrestling

Armwrestling fot.: ziemiazabkowicka.pl

W auli ZSP nr 2 Ząbkowice Śląskie odbyły się III Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Ząbkowickiego w Armwrestlingu.

Nie było niespodzianek w finałach trzeciej edycji tych zawodów. Zwyciężył jak w dwóch poprzednich latach reprezentant gospodarzy. Tegorocznym mistrzem został Cyprian Załoga z klasy pierwszej technikum. Nikogo nie dziwi ten wynik, ponieważ Cyprian jest wielokrotnym mistrzem Polski juniorów w tym sporcie, zajął również piąte miejsce na Mistrzostwach Europy w 2012 roku, a na co dzień trenuje w klubie Black Skorpion Przyłęk.

Zawody w siłowaniu na rękę odbyły się na Wrocławskiej już po raz dziewiąty, a po raz trzeci były to zawody o randze powiatowej. Do uczestnictwa zaprosiliśmy, jak co roku wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu ząbkowickiego i po raz pierwszy wszystkie zaproszone jednostki wzięły udział w zmaganiach. Mieliśmy zaszczyt gościć uczniów i nauczycieli z Ziębic, Kamieńca Ząbkowickiego oraz z LO w Ząbkowicach Śląskich.
Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach. Trzy kategorie wagowe dla mężczyzn (do 65kg, do 75kg i powyżej 75 kg) oraz open mężczyzn i open kobiet. Wyniki zawodów poniżej.

Open mężczyzn: 1. Cyprian Załoga, 2. Andrzej Stecyk, 3. Grzegorz Kizik
Open kobiet: 1. Magdalena Łowczykowska, 2. Olga Rychel, 3. Dorota Zacierka
Kategoria +75 kg: 1. Cyprian Załoga, 2. Przemysław Juszczyszyn, 3.Krystian Żurak
Kategoria do 75 kg: 1. Andrzej Stecyk, 2. Maciej Pruś, 3. Kamil Kwasiuk
Kategoria do 65 kg: 1. Grzegorz Kizik, 2. Paweł Hauke, 3. Jakub Kizik

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Walki były widowiskowe i bardzo zacięte. Nagrody w postaci pucharów, medali i dyplomów ufundował dyrektor szkoły pan Ryszard Pawłowski. Za przeprowadzenie zawodów dziękujemy klubowi Black Skorpion z Przyłęku.